Fransa Kargo Hizmeti | Fransa’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (5 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Fransa kargo

FRANSA KARGO’NUN EN KOLAY HALİ

Fransa Kargo Gönderimi;

 • Fransa kargo ücretleri hangi seviyelerde seyrediyor?
 • Fransa’a kargo göndermenin en kolay yolu nedir?
 • Fransa kargo kaç günde alıcısının kapısında olur?
 • Fransa kargonun takibi nasıl yapılır?
 • Fransa kargo fiyatı nasıl hesaplanır?

FRANSA’YA KARGO GÖNDERME İHTİYACI OLANLAR

Türkiye’nin önemli ticari partnerlerinden biri olan Fransa’ya kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderileri hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılabilir.

Fransa kargo hizmetlerinden Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 2017 verilerine göre söz konusu ülkeye ihracat yapan 7 binin üzerindeki Türk ihracatçı faydalanabileceği gibi, Fransa’da yerleşik olan Türk vatandaşları da, Türkiye’ye tatile gelen Fransız turistler de, her iki ülkede eğitim gören öğrenciler de yararlanabilir.

FRANSA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Fransa’ya kargo göndermek günümüzde hayli kolay hale geldi. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Fransa’ya gönderim için ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

FRANSA KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

Fransa Kargo Gönderimi

www.kargomkolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Fransa’ya kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeter de artar bile.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Fransa’yı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Fransa kargonuzun yola çıkmaması için sebep kalmayacak.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

FRANSA KARGO HESAPLAMA YÖNTEMİ

yurtdışı Kargo gönderimi

Fransa kargo hesaplaması yapmak da fiyat hesaplama araçlarını kullanarak yapıldığında kolay hale geliyor.

Fransa kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Fransa’ya ulaşacağı belli olur.

FRANSA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Fransa Kargo Fiyat Hesaplama

Fransa kargo fiyatlarının hesaplanmasını kargomkolay üzerinden anlatacağız.

Anasayfaya girdiğinizde ekranınıza gelen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Fransa’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Fransa kargonun örneğin Paris’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında görüyorsunuz. Dilersenizde ekranın altında bulunan ‘Fiyat Al‘ butonuna tıklayarakta fiyat hesaplama aracına ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı kargo hesap

Yurtdışı kargo hesap

FRANSA KARGO GÖNDERİMİ

Fransa kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini alıp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Fransa kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

FRANSA KARGO FİYATLARI 

Fransa Kargo Fiyatları

Fransa kargonuzun 0.5 kg, 10 ve 20 kg’lık ücretini kargomkolay’da birlikte hesaplayalım. Fransa kargonuz;

 • 0.5 kg: 22 Euro
 • 10 kg:122.10 Euro
 • 20 kg: 178.20 Euro’ya en hızlı şekilde gönderilecektir.
 • *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

TÜRKİYE’DEN FRANSA’YA KARGO KAÇ GÜNDE GİDER?

Fransa Kargo Süresi

Kuryemiz Fransa kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Fransa’ya ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor. İstanbul’dan yola çıkan bir Fransa kargo sadece 24 saat içinde alıcısının elinde olabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN FRANSA’NIN HER ŞEHRİNE KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan Paris’e, ya da Fransa’ya en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Kocaeli’den veya 3. sıradaki Bursa’dan, Fransa’nın en büyük ikinci kenti Marsilya’ya ya da Cannes’a, Lyon’a bir yurtdışı kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden Fransa’nın her şehrine kargonuzu göndermeyi taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü başarıyla yerine getiriyor.

PTT KARGO FRANSA FİYATLARI

Fransa’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Fransa fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Fransa’ya, ya da Fransa’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Fransa’ya 1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Fransa fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Fransa fiyatları TURPEX ‘te yapılan araştırmaya göre aşağıdaki gibidir;

 • 1 kg: 122 TL
 • 10 kg: 361.50 TL
 • 20 kg: 671.50TL

FRANSA KARGO TAKİBİ

Yurtdışı kargo takip

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilirsiniz. Bu sayede aldığınız hizmetin kalitesini birebir  deneyimleyebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Fransa yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Fransa kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini ortadan kaldırdığı gibi iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişilerin size ve işletmenize bakışı da farklılaşacaktır.

FRANSA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Fransa’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Fransa’da yatırımları olan bir Türk işadamı ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrencinin Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip etmesi yeterli.

Paris’ten İstanbul’a, Lyon’dan Bursa’ya ya da Nantes’dan Kocaeli’ye aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak da gönderebilirsiniz.

FRANSA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Fransa’ya ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Fransa’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Fransa yasaklı maddeler listesine, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

FRANSA’YA HIZLI YURTDIŞI KARGO

Fransa’ya hızlı yurtdışı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres www.kargomkolay.com.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Siz sadece kargonuzun nereye gitmesini istediğinizi söyleyin. Gerisini bize bırakın.

Fransa ile birlikte 219+ ülkeye göndermek istediğiniz tüm yurtdışı kargolarınız kargomkolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp