Finlandiya Kargo Hizmeti | Finlandiya’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

Finlandiya kargo

FİNLANDİYA KARGO GÖNDERİMİ

Finlandiya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Ama önce topraklarında yaşayan 13 bin Türk nüfusu ile mutlu insanların ülkesi Finlandiya’nın bizim için önemine bakalım.

Bunu biliyor muydunuz?

Finlandiya’da gelirine göre trafik cezası ödeme sistemi sayesinde milyarder iş adamı  Anders Wiklöf, 2018’de 63 bin 240 avro trafik cezası ödemiştir.

Finlandiya Taşımacılık ve Lojistik Derneği SKAL’a göre Türkiye bölgenin lojistik merkezi olma konusunda emin adımlarla ilerliyor. Ticari bağları git gide güçlenen iki ülke arasında kargo trafiği de artmaya devam ediyor.

FİNLANDİYA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre Finlandiya’yla ikili ticaret hacmimiz 2018 yılında bir önceki yıla göre %7,05 artışla 1,323 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.

2018 yıl sonu verilerine göre son 16 yılın toplamında ülkemizdeki Fin yatırımları 19 milyon Dolar’ı buldu. Finlandiya’daki Türk yatırımları ise 366 milyon Dolar’a ulaştı ve karşılıklı yatırımlar artmaya devam ediyor.

FİNLANDİYA TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

Meclis koltuklarında 7 Türk kökenli milletvekili oturan Finlandiya ile birçok kalemde ithalat ve ihracat yapıyoruz.

İhraç ettiğimiz başlıca ürünleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Otomobil
 • Steyşın vagonlar
 • Yarış arabaları
 • Karo, küpler vb. eşya-cilasız/sırsız seramikten
 • Televizyon alıcıları
 • Video monitörleri ve projektörler
 • Ev tekstil ürünleri

İthal ettiğimiz başlıca ürünler:

 • Sodalı ve sülfatlı odun hamuru
 • Kaolin
 • İnorganik madde sıvanmış kağıtlar
 • Alaşımlı çeliklerden yassı hadde mamulü
 • Kraft kağıt/kartonlar-sıvanmamış-rulo veya tabaka halinde

FİNLANDİYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Finlandiya’ya kargo göndermek çok kolay. İsterseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a başvurabilirsiniz.

Finlandiya kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu ile kargonuzun alıcısına ulaşması 1 haftadan uzun sürecektir. Kargomkolay’a başvurun ve kargonuzu ortalama 1 iş günü içinde adresine teslim edelim.

Birlikte çalıştığımız DHL, Fedex, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla kargonuz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

FİNLANDİYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Finlandiya’ya kargo göndermek istiyorsanız Kargomkolay’ın anasayfasından kargo işlemlerini yapmak çok kolay. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke olarak Finlandiya’yı işaretleyin. Paketinizin kilogram bilgisini de girdikten sonra yurt dışı kargo ücretini öğrenebilirsiniz.

Yetkili müşteri temsilcilerimiz size tüm işlemleriniz boyunca yardımcı olacaktır. İletişim bilgilerinizi girin ve en kısa zamanda sizi arayacağız.

Yurt dışı kargo gönderimi için gerekli evraklar listesini Kargomkolay’ın anasayfasına girip en altta yer alan Destek bölümünden edinebilirsiniz. Ya da hızlıca bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Gelelim kargonuzu nasıl hesaplayacağınıza…

FİNLANDİYA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Finlandiya’ya yola çıkacak kargonuzu ya kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamanız gerekiyor. Hesaplamanızı yaptıktan sonra kargo gönderme işleminizin ne kadar tutacağını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması şöyle yapılır:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000

Kilo hesabını yaptıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğinden kargonuzun gideceği ülke kısmından Finlandiya’yı seçin ve paketinizin kilogram bilgisini verin. Artık adresten adrese teslim fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

FİNLANDİYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Finlandiya’ya en hızlı kargo seçeneği express kargo hizmetidir. Express kargo ile Kargomkolay’dan göndereceğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Finlandiya’daki adresine ulaşır.

TÜRKİYE FİNLANDİYA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Finlandiya kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 25,30
 • 1 kg: 39.60
 • 10 kg: 161.70
 • 20 kg: 234.30

FİNLANDİYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Finlandiya Türkiye kargo ücretleri kilogram bazında aşağıdaki gibidir.

 • 0,5 kg: 52,80
 • 1 kg: 56,10
 • 10 kg: 249,70
 • 20 kg: 423,50

PTT KARGO FİNLANDİYA FİYATLARI

Finlandiya’ya kargo göndermek istiyorsanız PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT yurt dışı kargo Finlandiya fiyat hesaplama için hesaplama adımlarını sizin için sıraladık.

Öncelikle PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke olarak Finlandiya’yı seçin ve hesaplamaya başlayın.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 5 kg: 157,50 TL
 • 1 kg: 50 TL
 • 10 kg: 649,50 TL
 • 20 kg: 1229,50 TL

FİNLANDİYA’YA KARGO GÖNDERMEDE SON ADIM

 1. Finlandiya’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilmiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkar.

FİNLANDİYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzu adım adım takip etmek için Finlandiya yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanın. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde size bir barkod vereceğiz.

Bu barkod numarasını kullanarak adresine kargonuzun adresine ulaştığından emin olabilir ve her an kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kargo numarasını girmeniz yeterli.

FİNLANDİYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki PTT yurt dışı kargo takip Finlandiya seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesinden işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE FİNLANDİYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Finlandiya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

 

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp