Skip links

Finlandiya Kargo Hizmeti | Finlandiya’ya Kargo Fiyatları

Finlandiya kargo

FİNLANDİYA KARGO GÖNDERİMİ

Finlandiya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Ama önce topraklarında yaşayan 13 bin Türk nüfusu ile mutlu insanların ülkesi Finlandiya’nın bizim için önemine bakalım.

Bunu biliyor muydunuz?

Finlandiya’da gelirine göre trafik cezası ödeme sistemi sayesinde milyarder iş adamı  Anders Wiklöf, 2018’de 63 bin 240 avro trafik cezası ödemiştir.

Finlandiya Taşımacılık ve Lojistik Derneği SKAL’a göre Türkiye bölgenin lojistik merkezi olma konusunda emin adımlarla ilerliyor. Ticari bağları git gide güçlenen iki ülke arasında kargo trafiği de artmaya devam ediyor.

FİNLANDİYA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre Finlandiya’yla ikili ticaret hacmimiz 2018 yılında bir önceki yıla göre %7,05 artışla 1,323 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.

2018 yıl sonu verilerine göre son 16 yılın toplamında ülkemizdeki Fin yatırımları 19 milyon Dolar’ı buldu. Finlandiya’daki Türk yatırımları ise 366 milyon Dolar’a ulaştı ve karşılıklı yatırımlar artmaya devam ediyor.

FİNLANDİYA TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

Meclis koltuklarında 7 Türk kökenli milletvekili oturan Finlandiya ile birçok kalemde ithalat ve ihracat yapıyoruz.

İhraç ettiğimiz başlıca ürünleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Otomobil
 • Steyşın vagonlar
 • Yarış arabaları
 • Karo, küpler vb. eşya-cilasız/sırsız seramikten
 • Televizyon alıcıları
 • Video monitörleri ve projektörler
 • Ev tekstil ürünleri

İthal ettiğimiz başlıca ürünler:

 • Sodalı ve sülfatlı odun hamuru
 • Kaolin
 • İnorganik madde sıvanmış kağıtlar
 • Alaşımlı çeliklerden yassı hadde mamulü
 • Kraft kağıt/kartonlar-sıvanmamış-rulo veya tabaka halinde

FİNLANDİYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Finlandiya’ya kargo göndermek çok kolay. İsterseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a başvurabilirsiniz.

Finlandiya kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu ile kargonuzun alıcısına ulaşması 1 haftadan uzun sürecektir. Kargomkolay’a başvurun ve kargonuzu ortalama 1 iş günü içinde adresine teslim edelim.

Birlikte çalıştığımız DHL, Fedex, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla kargonuz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

FİNLANDİYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Finlandiya’ya kargo göndermek istiyorsanız Kargomkolay’ın anasayfasından kargo işlemlerini yapmak çok kolay. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke olarak Finlandiya’yı işaretleyin. Paketinizin kilogram bilgisini de girdikten sonra yurt dışı kargo ücretini öğrenebilirsiniz.

Yetkili müşteri temsilcilerimiz size tüm işlemleriniz boyunca yardımcı olacaktır. İletişim bilgilerinizi girin ve en kısa zamanda sizi arayacağız.

Yurt dışı kargo gönderimi için gerekli evraklar listesini Kargomkolay’ın anasayfasına girip en altta yer alan Destek bölümünden edinebilirsiniz. Ya da hızlıca bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Gelelim kargonuzu nasıl hesaplayacağınıza…

FİNLANDİYA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Finlandiya’ya yola çıkacak kargonuzu ya kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamanız gerekiyor. Hesaplamanızı yaptıktan sonra kargo gönderme işleminizin ne kadar tutacağını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması şöyle yapılır:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000

Kilo hesabını yaptıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğinden kargonuzun gideceği ülke kısmından Finlandiya’yı seçin ve paketinizin kilogram bilgisini verin. Artık adresten adrese teslim fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

FİNLANDİYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Finlandiya’ya en hızlı kargo seçeneği express kargo hizmetidir. Express kargo ile Kargomkolay’dan göndereceğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Finlandiya’daki adresine ulaşır.

TÜRKİYE FİNLANDİYA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Finlandiya kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro10 kg: 165 Euro20 kg: 232.1 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

FİNLANDİYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Finlandiya Türkiye kargo ücretleri kilogram bazında aşağıdaki gibidir.

 • 0,5 kg: 52,80
 • 1 kg: 56,10
 • 10 kg: 249,70
 • 20 kg: 423,50

PTT KARGO FİNLANDİYA FİYATLARI

Finlandiya’ya kargo göndermek istiyorsanız PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT yurt dışı kargo Finlandiya fiyat hesaplama için hesaplama adımlarını sizin için sıraladık.

Öncelikle PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke olarak Finlandiya’yı seçin ve hesaplamaya başlayın.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık.

 • 0.5 kg: 439 TL
 • 10 kg: 794 TL
 • 20 kg: 1504 TL

FİNLANDİYA’YA KARGO GÖNDERMEDE SON ADIM

 1. Finlandiya’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilmiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkar.

FİNLANDİYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzu adım adım takip etmek için Finlandiya yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanın. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde size bir barkod vereceğiz.

Bu barkod numarasını kullanarak adresine kargonuzun adresine ulaştığından emin olabilir ve her an kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kargo numarasını girmeniz yeterli.

FİNLANDİYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki PTT yurt dışı kargo takip Finlandiya seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesinden işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE FİNLANDİYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Finlandiya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Finlandiya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Finlandiya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Finlandiya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Finlandiya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Finlandiya için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Finlandiya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Finlandiya kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Finlandiya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Finlandiya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Finlandiya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Finlandiya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Finlandiya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Finlandiya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Finlandiya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Finlandiya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Finlandiya’ya en hızlı kargo hangisi?

Finlandiya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Finlandiya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Finlandiya’ya kargo nasıl gönderilir?

Finlandiya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Finlandiya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Finlandiya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Finlandiya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Finlandiya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Finlandiya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.