Skip links

Filipinler Kargo Hizmeti | Filipinler’e Kargo Fiyatları

Filipinler-kargo-islemleri-

FİLİPİNLER KARGO İŞLEMLERİ

Filipinler kargo işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz hususları bu yazımızda bir araya getirdik ve cevaplarını derledik.

 • Filipinler kargo nasıl gönderilir?
 • Filipinler’e kargo rakamlarını artıran etkenler nelerdir?
 • Filipinler kargo kaç günde teslim edilir?
 • Filipinler’e en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir, gönderinin fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Filipinler kargonun takibi nasıl yapılır?

Bu yazımızda toplam 7 bin 100 adadan oluşan ve bu nedenle ulaşımı da hayli zor olan Filipinler’e kargo ile ilgili tüm bu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Filipinler kargo rakamlarını hem ülkenin Türkiye’ye yaklaşık 9 bin kilometre uzakta oluşu, hem karayolu ulaşımının bu ülke için yetersiz oluşu, hem de iki ülke arası ticari ve sosyal ilişkiler yakından etkilemektedir.

Öncelikle Filipinler Türkiye arası ticari ilişkilere odaklanacağız

TÜRKİYE- FİLİPİNLER TİCARİ VE EKONOMİK İLİŞKİLER

turkiye-filipinler-ticari-ve-ekonomik-iliskiler

Türkiye ile Filipinler arasındaki ticari ilişkiler iki ülkenin de beklentilerinin altında kalmış durumda. Filipinler kargo rakamlarını doğrudan etkileyen bu durun tersine dönmesi ve 2020 yılında 1 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaşılması hedefleniyor ama ihracat ve ithalat rakamları şimdilik bir hayli düşük seviyede.

2017 yılında Türkiye bu ülkeye 133 milyon dolar tutarında ihracat yaparken, 246 milyon dolarlık ithalat gerekleştirilmiş. Türkiye’nin Filipinler’e başlıca ihraç ürünleri öğütücü ürünler, arpa, nişasta, inülin ve beyaz un; Cevher, cüruf; Mandıra ürünleri, yumurta, bal, hayvansal gıda; eczacılığa ait ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Hatta Türkiye ülkenin un ihtiyacının yüzde 36’sını karşılıyor.

Öte yandan Türkiye de Filipinler’den elektrik ve elektronik ekipmanlar; makine, nükleer reaktör, kazan; meyve, çerez, narenciye kabuğu, kavun-karpuz; kauçuk ve ürünleri almaktadır.

Türkiye’de DEİK verilerine göre 2012 yılı itibariyle 10 Filipinler sermayesine sahip şirket faaliyet gösterirken, Manila Ticaret Müşavirliği’nin verdiği bilgiye göre Filipinler’de çoğunluğu küçük olmak üzere 13 Türk işletmesi bulunmaktadır. Türk vatandaşlarının sahip olduğu şirketler haricinde, Filipinler’de faaliyet gösteren Türk sermayeli 2 firma bulunmaktadır.

Diğer taraftan Filipinler’in Asya Pasifik’teki merkezi konumu ülkeyi daha da önemli hale getirmektedir. Zira Filipinler bu özelliği ile uluslararası hava ve deniz taşımacılığının kesişme noktası halindedir ve bu sayede Filipinler’den Asya’nın başlıca şehirlerine dört saatten az bir sürede ulaşmak mümkündür.

Tüm bu veriler Filipinler’e kargo trafiğinin daha da yoğun olması gerektiğini gösteren veriler olarak karşımıza çıkmaktadır.

FİLİPİNLER’E KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

Filipinlere-kargo-gondermenin-adimlari

Filipinler’e kargo gönderirken ülkenin Türkiye’ye uzaklığı ve deniz yolu ile gönderim yapmanın çok uzun sürüyor olması göz önüne alındığında zaman kaybetmek istemeyenler rotalarını gökyüzüne çevirmektedir.

 Filipinler’e daha hızlı ulaşmak için uçak kargoyu kullanmak isteyenler uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilir. Filipinler kargo şirketleri kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile bir haftadan fazla sürecek olan gönderim işlemi 1-4 iş gününde gerçekleştirilebilir.

FİLİPİNLER’E KARGO İŞLEMLERİ  

Filipinler’e kargo gönderimi yapmak için KargomKolay’ın ana sayfasında karşınıza çıkan işlemleri yapmak oldukça kolay.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Filipinler’i işaretleyip, paketin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin yolculuğunun başlamaması için bir neden de kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

FİLİPİNLER KARGO HESAPLAMA

Filipinler-kargo-hesaplama

Filipinler’e gidecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Filipinler’e ulaşacağı da ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Filipinler gönderi ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurt dışı kargo fiyat hesaplama bölümüne gönderinizin gideceği ülke olarak Filipinler’i işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin Manila’ya gönderilecek paket için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

FİLİPİNLER’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Filipinler’e kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınmasını istediğiniz tarihi girmek yeterli oluyor.

FİLİPİNLER KARGO FİYATLARI 

Filipinler-kargo-fiyatlari

Filipinler Türkiye arası gönderi fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 141.13 Euro
 • 10 kg: 217.14 Euro
 • 20 kg: 294.25 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Filipinler Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar. Filipinler ucuz kargo için, hizmet alınan kargo firması ile uzun vadeli anlaşmalar yapma yolu da tercih edilebilir.

FİLİPİNLER KARGONUN TESLİMAT SÜRESİ

Filipinler-kargonun-teslimat-suresi

Türkiye’den Filipinler’e en hızlı kargo için expres kargo hizmeti alınmalıdır. Express servis ile Türkiye’den Filipinler’e gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO FİLİPİNLER FİYATLARI

Filipinler’e hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Filipinler fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Filipinler’e 5, 10 ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Filipinler fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Filipinler servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 0,5 kg: 541 TL
  • 10 kg: 896 TL
  • 20 kg: 1606 TL

FİLİPİNLER KARGO TAKİP

Filipinler-kargo-takip

Filipinler kargo takip ile gönderinizin takibini yapıp, yolculuk sırasındaki durakları ve alıcısına ulaştığı zamanı anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Filipinler’e gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

FİLİPİNLER PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Filipinler işlemi ile takip edebilirsiniz. PTT bu ülkeye kargo varış süresini verememektedir.

FİLİPİNLER’DEN TÜRKİYE’YE KARGO

Filipinler’den Türkiye’ye kargo göndermek de artık zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Filipinler’e kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli. Filipinler’in 120 şehrinden herhangi birinden İstanbul, İzmir, Ankara, İstanbul, Kayseri ya da Gaziantep’e aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

FİLİPİNLER EXPRESS KARGO

Filipinler-express-kargo

Filipinler express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurt dışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Filipinler gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Filipinler ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Filipinler Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Filipinler’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Filipinler’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Filipinler seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Filipinler için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Filipinler’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Filipinler kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Filipinler için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Filipinler için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Filipinler kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Filipinler’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Filipinler’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Filipinler’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Filipinler’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Filipinler için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Filipinler’e en hızlı kargo hangisi?

Filipinler’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Filipinler’e ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Filipinler’e kargo nasıl gönderilir?

Filipinler’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Filipinler için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Filipinler’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Filipinler’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Filipinler’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Filipinler’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.