Filipinler Kargo Hizmeti | Filipinler’e Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

Filipinler kargo

FİLİPİNLER KARGO İŞLEMLERİ

Filipinler kargo işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz hususları bu yazımızda bir araya getirdik ve cevaplarını derledik.

 • Filipinler kargo nasıl gönderilir?
 • Filipinler’e kargo rakamlarını artıran etkenler nelerdir?
 • Filipinler kargo kaç günde teslim edilir?
 • Filipinler’e en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir, gönderinin fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Filipinler kargonun takibi nasıl yapılır?

Bu yazımızda toplam 7 bin 100 adadan oluşan ve bu nedenle ulaşımı da hayli zor olan Filipinler’e kargo ile ilgili tüm bu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Filipinler kargo rakamlarını hem ülkenin Türkiye’ye yaklaşık 9 bin kilometre uzakta oluşu, hem karayolu ulaşımının bu ülke için yetersiz oluşu, hem de iki ülke arası ticari ve sosyal ilişkiler yakından etkilemektedir.

Öncelikle Filipinler Türkiye arası ticari ilişkilere odaklanacağız

TÜRKİYE- FİLİPİNLER TİCARİ VE EKONOMİK İLİŞKİLER

Türkiye ile Filipinler arasındaki ticari ilişkiler iki ülkenin de beklentilerinin altında kalmış durumda. Filipinler kargo rakamlarını doğrudan etkileyen bu durun tersine dönmesi ve 2020 yılında 1 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaşılması hedefleniyor ama ihracat ve ithalat rakamları şimdilik bir hayli düşük seviyede.

2017 yılında Türkiye bu ülkeye 133 milyon dolar tutarında ihracat yaparken, 246 milyon dolarlık ithalat gerekleştirilmiş. Türkiye’nin Filipinler’e başlıca ihraç ürünleri öğütücü ürünler, arpa, nişasta, inülin ve beyaz un; Cevher, cüruf; Mandıra ürünleri, yumurta, bal, hayvansal gıda; eczacılığa ait ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Hatta Türkiye ülkenin un ihtiyacının yüzde 36’sını karşılıyor.

Öte yandan Türkiye de Filipinler’den elektrik ve elektronik ekipmanlar; makine, nükleer reaktör, kazan; meyve, çerez, narenciye kabuğu, kavun-karpuz; kauçuk ve ürünleri almaktadır.

Türkiye’de DEİK verilerine göre 2012 yılı itibariyle 10 Filipinler sermayesine sahip şirket faaliyet gösterirken, Manila Ticaret Müşavirliği’nin verdiği bilgiye göre Filipinler’de çoğunluğu küçük olmak üzere 13 Türk işletmesi bulunmaktadır. Türk vatandaşlarının sahip olduğu şirketler haricinde, Filipinler’de faaliyet gösteren Türk sermayeli 2 firma bulunmaktadır.

Diğer taraftan Filipinler’in Asya Pasifik’teki merkezi konumu ülkeyi daha da önemli hale getirmektedir. Zira Filipinler bu özelliği ile uluslararası hava ve deniz taşımacılığının kesişme noktası halindedir ve bu sayede Filipinler’den Asya’nın başlıca şehirlerine dört saatten az bir sürede ulaşmak mümkündür.

Tüm bu veriler Filipinler’e kargo trafiğinin daha da yoğun olması gerektiğini gösteren veriler olarak karşımıza çıkmaktadır.

FİLİPİNLER’E KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

Filipinler’e kargo gönderirken ülkenin Türkiye’ye uzaklığı ve deniz yolu ile gönderim yapmanın çok uzun sürüyor olması göz önüne alındığında zaman kaybetmek istemeyenler rotalarını gökyüzüne çevirmektedir.

 Filipinler’e daha hızlı ulaşmak için uçak kargoyu kullanmak isteyenler uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilir. Filipinler kargo şirketleri kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile bir haftadan fazla sürecek olan gönderim işlemi 1-4 iş gününde gerçekleştirilebilir.

FİLİPİNLER’E KARGO İŞLEMLERİ      

Filipinler’e kargo gönderimi yapmak için KargomKolay’ın ana sayfasında karşınıza çıkan işlemleri yapmak oldukça kolay.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Filipinler’i işaretleyip, paketin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin yolculuğunun başlamaması için bir neden de kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

FİLİPİNLER KARGO HESAPLAMA

Filipinler’e gidecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Filipinler’e ulaşacağı da ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Filipinler gönderi ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurt dışı kargo fiyat hesaplama bölümüne gönderinizin gideceği ülke olarak Filipinler’i işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin Manila’ya gönderilecek paket için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

FİLİPİNLER’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Filipinler’e kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınmasını istediğiniz tarihi girmek yeterli oluyor.

FİLİPİNLER KARGO FİYATLARI 

Filipinler Türkiye arası gönderi fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 105.60 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro,
 • 20 kg: 267.30 Euro.

Filipinler Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar. Filipinler ucuz kargo için, hizmet alınan kargo firması ile uzun vadeli anlaşmalar yapma yolu da tercih edilebilir.

FİLİPİNLER KARGONUN TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Filipinler’e en hızlı kargo için expres kargo hizmeti alınmalıdır. Express servis ile Türkiye’den Filipinler’e gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO FİLİPİNLER FİYATLARI

Filipinler’e hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Filipinler fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Filipinler’e 5, 10 ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Filipinler fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Filipinler servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL 

FİLİPİNLER KARGO TAKİP

Filipinler kargo takip ile gönderinizin takibini yapıp, yolculuk sırasındaki durakları ve alıcısına ulaştığı zamanı anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Filipinler’e gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

FİLİPİNLER PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Filipinler işlemi ile takip edebilirsiniz. PTT bu ülkeye kargo varış süresini verememektedir.

FİLİPİNLER’DEN TÜRKİYE’YE KARGO

Filipinler’den Türkiye’ye kargo göndermek de artık zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Filipinler’e kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli. Filipinler’in 120 şehrinden herhangi birinden İstanbul, İzmir, Ankara, İstanbul, Kayseri ya da Gaziantep’e aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

FİLİPİNLER EXPRESS KARGO

Filipinler express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurt dışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Filipinler gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Filipinler ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp