Skip links

Fedex Yakıt ve Ek Ücretler | Express Servis | Neye Göre Belirlenir

fedex yakıt ek ücreti ve ek ücretler

FEDEX YAKIT EK ÜCRETİ VE EK ÜCRETLER

FedEx yakıt ek ücreti ve ek ücretler, kargo maliyetlerine etkisi olan önemli bir faktördür. Bu faktör FedEx fiyat hesaplama yaparken göz önünde bulundurulamayan bir faktördür ve fiyat hesaplama sonucu ortaya çıkan rakamın üzerine eklenen ilave maliyetlerdir.

FEDEX fiyat hesaplama için tıklayınız.

Yakıt fiyatlarında yaşanan değişimler kendisini taşımacılık sektöründe de gösterir. FedEx yakıt ve ek ücretler işte bu aşamada devreye giriyor.

FEDEX YAKIT EK ÜCRETİ NEYE GÖRE

BELİRLENİR?

FedEx Express hizmetleri için yakıt ek ücreti oranı haftalık olarak yayınlanan kerosen tipi jet yakıtı galon spot fiyat ortalamasına göre haftalık olarak düzenlenmektedir.
FedEx yakıt ek ücreti oranı Avrupa, Orta Doğu, Hint Yarımadası ve Afrika’da ilan edilen FedEx Express uluslararası ihracat ve ithalat nakliye ücretleri için geçerlidir.

Bu yakıt ek ücreti, FedEx International Express Freight ve FedEx International Airport-to-Airport hizmetleri için geçerli değildir.

FedEx Express – Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika Sınırı yakıt ek ücretine yapılan değişiklikler her Pazartesi geçerli hale gelir. Ek ücret yüzdeliği FedEx faturasına yansıtılırken haftalık yakıt ek ücreti hakkında bilgiler, yakıt ek ücreti geçerli olmadan önce her Cuma günü açıklanır.

FedEx kargo önceden bildirmeksizin yakıt ek ücreti endeksini ve tabloyu değiştirme hakkını saklı tutar. Yakıt ek ücretinin miktar ve süresinin belirlenmesi tamamen FedEx’in takdirindedir.

fedex yakıt ve ek ücretler

FEDEX EK ÜCRETLER

FEDEX yurtdışı kargo taşımalarında sadece yakıt ek ücreti söz konusu değil. FedEx bazı hizmetleri için ek ücretler de almaktadır. Bu ücretler hava kargo taşımaları için de geçerlidir.

Fedex hava kargo hakkında bilgi almak için tıklayın.

FedEx, önceden haber vermeksizin gönderilere bu ek ücretleri tahakkuk ettirme hakkını saklı tutmaktadır. Ek ücretlerin süresi ve miktarı, FedEx’in takdirine göre belirlenmektedir. Gönderisini FedEx’e teslim eden kişi ya da kurumlar sipariş tarihinde veya ödeme tarihinde yürürlükte olan FedEx tarafından belirlenecek ek ücretleri ödemeyi de baştan kabul etmiş olurlar.