Skip links

Estonya Kargo Hizmeti | Estonya’ya Kargo Fiyatları

Estonya kargo

Estonya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şeyi sizin için hazırladığımız kargo rehberinde bulabilirsiniz.

Bunu biliyor muydunuz?

Estonya anayasasında “Ücretsiz internet her vatandaşın temel hakkıdır,” ibaresi yer alıyor.

1.3 milyon vatandaşı ile Avrupa’nın en seyrek nüfuslu ülkesi Estonya, yakın gelecekte bu sayıyı arttırmak istiyor. Ülkemizle olan ticari ilişkilerinin de gelişeceğini düşündüğümüz Estonya, kargo sektörü için önemli bir adres haline geliyor.

Önce biraz Estonya’yı gezip gelecekte kargo hizmetlerini etkileyecek ikili ilişkilerimize göz atalım.

ESTONYA İLE İKİLİ İLİŞKİLERİMİZ

Dış İşleri Bakanlığı’na göre 2002-2018 yılları arasında Estonya sermayeli firmaların ülkemizdeki yatırımları 11 milyon dolardır.. Türk firmalarının Estonya’daki yatırım miktarı ise aynı dönemde 3 milyon Dolar düzeyinde gerçekleşmiştir.

2018’de Akınal Grup tarafından başkent Tallin’de kurulan “Aston Synthetic” adlı fabrika Estonya’nın en prestijli girişimcilik yarışmasında en iyi yatırımcı ödülünü almıştır.

ESTONYA TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

İthal ettiğimiz başlıca ürünler:

 • Demir-çelik döküntü ve hurdaları
 • Elektronik eşyalar
 • Kuyumculuk eşyaları

İhracatta ise:

 • Demir ve çelik eşya
 • Motorlu kara taşıtları
 • Ayakkabı

Yine 2018 yılında toplam ticaret hacmimiz 312 milyon dolara ulaştı.

ESTONYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Estonya’ya kargo göndermek istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarıyla görüşebilirsiniz. Daha kolay ve hızlı bir hizmet isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a başvurabilirsiniz.

Gönderme işleminiz Estonya kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu kullanılarak 1 haftadan fazla sürebilir. Kargomkolay’a başvurduğunuzda kargonuz ortalama 1 ila 3 iş gününde adresine teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıla kargonuz uçak kargo ile güvenli bir şekilde alıcısına ulaşır.

ESTONYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Estonya’ya kargo göndermek için Kargomkolay’ın ana sayfasından kargo işlemlerini yapmak çok kolay. Fiyat Hesapla seçeneğini kullanarak Estonya yurt dışı kargo fiyat hesaplaması yapabilirsiniz. Gönderinizin gideceği ülke olarak Estonya’yı işaretlemeniz ve paketin kilogram bilgisini girmeniz yeterli.

İletişim bilgilerinizi girdikten sonra yetkili müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

Yurt dışı kargo gönderimi için gerekli evraklar listesini Kargomkolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümünden buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

Ama önce fiyat almak için kargo hesaplaması yapmalısınız.

ESTONYA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Estonya’ya göndereceğiniz kargonuz için ya kilogram ya da hacim (desi) hesaplaması yapmanız gerekiyor. Bu hesaplama sonucunda kargo gönderme işleminin fiyatını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Kilo hesabını yaptıktan sonra Kargomkolay ana sayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğinden kargonuzun gideceği ülke olarak Estonya’yı işaretleyin ve paketin kilogram bilgisini verin. Artık işlem fiyatını öğrenebilirsiniz.

ESTONYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Estonya’ya en hızlı kargo için express kargo hizmeti almalısınız. Express kargo ile Türkiye’den Estonya’ya gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde alıcıya teslim edilir.

TÜRKİYE ESTONYA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Estonya kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro10 kg: 165 Euro20 kg: 232.1 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

ESTONYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Estonya Türkiye kargo ücretleri kilogram bazında aşağıdaki gibidir.

 • 0,5 kg: 57,20
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

PTT KARGO ESTONYA FİYATLARI

Estonya’ya kargo göndermek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de PTT kargo. PTT kargo Estonya fiyatlarını bilmek sizin için faydalı olacaktır.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayıp kargonuzun gideceği ülkeyi seçip ağırlık bilgisini girebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 541 TL
 • 10 kg: 896 TL
 • 20 kg: 1606 TL

ESTONYA’YA KARGO GÖNDERMEDE SON ADIM

 1. Estonya’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilmiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkar.

ESTONYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Estonya yurt dışı kargo takip ile kargonuzu adım adım takip edebilirsiniz. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde size bir barkod vereceğiz.

Bu barkod numarasını kullanarak adresine ulaşana kadar kargonuzun uğradığı tüm durakları anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne kargo numarasını girmeniz yeterli.

ESTONYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Estonya seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE ESTONYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Estonya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Estonya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Estonya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Estonya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Estonya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Estonya için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Estonya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Estonya kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Estonya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Estonya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Estonya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Estonya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Estonya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Estonya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Estonya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Estonya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Estonya’ya en hızlı kargo hangisi?

Estonya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Estonya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Estonya’ya kargo nasıl gönderilir?

Estonya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Estonya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Estonya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Estonya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Estonya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Estonya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.