Estonya Kargo Hizmeti | Estonya’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

Estonya kargo

 

Estonya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şeyi sizin için hazırladığımız kargo rehberinde bulabilirsiniz.

Bunu biliyor muydunuz?

Estonya anayasasında “Ücretsiz internet her vatandaşın temel hakkıdır,” ibaresi yer alıyor.

1.3 milyon vatandaşı ile Avrupa’nın en seyrek nüfuslu ülkesi Estonya, yakın gelecekte bu sayıyı arttırmak istiyor. Ülkemizle olan ticari ilişkilerinin de gelişeceğini düşündüğümüz Estonya, kargo sektörü için önemli bir adres haline geliyor.

Önce biraz Estonya’yı gezip gelecekte kargo hizmetlerini etkileyecek ikili ilişkilerimize göz atalım.

ESTONYA İLE İKİLİ İLİŞKİLERİMİZ

Dış İşleri Bakanlığı’na göre 2002-2018 yılları arasında Estonya sermayeli firmaların ülkemizdeki yatırımları 11 milyon dolardır.. Türk firmalarının Estonya’daki yatırım miktarı ise aynı dönemde 3 milyon Dolar düzeyinde gerçekleşmiştir.

2018’de Akınal Grup tarafından başkent Tallin’de kurulan “Aston Synthetic” adlı fabrika Estonya’nın en prestijli girişimcilik yarışmasında en iyi yatırımcı ödülünü almıştır.

ESTONYA TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

İthal ettiğimiz başlıca ürünler:

 • Demir-çelik döküntü ve hurdaları
 • Elektronik eşyalar
 • Kuyumculuk eşyaları

İhracatta ise:

 • Demir ve çelik eşya
 • Motorlu kara taşıtları
 • Ayakkabı

Yine 2018 yılında toplam ticaret hacmimiz 312 milyon dolara ulaştı.

ESTONYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Estonya’ya kargo göndermek istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarıyla görüşebilirsiniz. Daha kolay ve hızlı bir hizmet isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a başvurabilirsiniz.

Gönderme işleminiz Estonya kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu kullanılarak 1 haftadan fazla sürebilir. Kargomkolay’a başvurduğunuzda kargonuz ortalama 1 ila 3 iş gününde adresine teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıla kargonuz uçak kargo ile güvenli bir şekilde alıcısına ulaşır.

ESTONYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Estonya’ya kargo göndermek için Kargomkolay’ın ana sayfasından kargo işlemlerini yapmak çok kolay. Fiyat Hesapla seçeneğini kullanarak Estonya yurt dışı kargo fiyat hesaplaması yapabilirsiniz. Gönderinizin gideceği ülke olarak Estonya’yı işaretlemeniz ve paketin kilogram bilgisini girmeniz yeterli.

İletişim bilgilerinizi girdikten sonra yetkili müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

Yurt dışı kargo gönderimi için gerekli evraklar listesini Kargomkolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümünden buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

Ama önce fiyat almak için kargo hesaplaması yapmalısınız.

ESTONYA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Estonya’ya göndereceğiniz kargonuz için ya kilogram ya da hacim (desi) hesaplaması yapmanız gerekiyor. Bu hesaplama sonucunda kargo gönderme işleminin fiyatını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Kilo hesabını yaptıktan sonra Kargomkolay ana sayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğinden kargonuzun gideceği ülke olarak Estonya’yı işaretleyin ve paketin kilogram bilgisini verin. Artık işlem fiyatını öğrenebilirsiniz.

ESTONYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Estonya’ya en hızlı kargo için express kargo hizmeti almalısınız. Express kargo ile Türkiye’den Estonya’ya gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde alıcıya teslim edilir.

TÜRKİYE ESTONYA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Estonya kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 27,50 €
 • 1 kg: 44,00 €
 • 10 kg: 177,10 €
 • 20 kg: 259,60 €

ESTONYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Estonya Türkiye kargo ücretleri kilogram bazında aşağıdaki gibidir.

 • 0,5 kg: 57,20
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

PTT KARGO ESTONYA FİYATLARI

Estonya’ya kargo göndermek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de PTT kargo. PTT kargo Estonya fiyatlarını bilmek sizin için faydalı olacaktır.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayıp kargonuzun gideceği ülkeyi seçip ağırlık bilgisini girebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0,5 kg: 274 TL
 • 1 kg: 274 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

ESTONYA’YA KARGO GÖNDERMEDE SON ADIM

 1. Estonya’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilmiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkar.

ESTONYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Estonya yurt dışı kargo takip ile kargonuzu adım adım takip edebilirsiniz. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde size bir barkod vereceğiz.

Bu barkod numarasını kullanarak adresine ulaşana kadar kargonuzun uğradığı tüm durakları anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne kargo numarasını girmeniz yeterli.

ESTONYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Estonya seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE ESTONYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Estonya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp