Skip links

Portekiz Kargo Hizmeti | Portekiz’e Kargo Fiyatları

portekiz kargo

PORTEKİZ KARGO GÖNDERİMİ

Portekiz kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Ama önce gelin Avrupa’yı ABD ve Afrika’ya bağlayan uç liman ve lojistik üs konumundaki Portekiz hakkında neler biliyoruz bakalım.

PORTEKİZ VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre 2018 yılında, ikili ticaret hacmimiz %18’lik artışla 1 milyar 763 milyon dolara ulaşmıştır. Aynı dönemde ithalatamız % 4’lük bir daralma görürken ihracatımız % 37 oranında artmıştır. 2018 yılında Portekiz’e olan ihracatımız ilk kez ithalatımızın iki katına çıkmıştır.

İki ülkenin de Akdeniz’e kıyısının olması ve jeopolitik olarak Avrupa’nın iki ucunda yer alması ikili ilişkilerini olumlu yönde etkiliyor.

Ekonomi Bakanı Zeybekçi, 2018’de Türkiye-Portekiz Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi’nde yaptığı konuşmada ticaret hacminde yeni hedef belirlediklerini söyledi. İki ülke arasındaki ticari bağların son derece sıkı olduğunu ve yeni hedefin 5 milyar ABD doları olduğunu açıkladı.

PORTEKİZ TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Portekiz ile başlıca ihracat kalemlerimiz:

 • Motorlu kara taşıtları
 • Pamuk ipliği
 • Demir ve alaşımsız çelik
 • Buzdolabı
 • Derin dondurucular

Portekiz ile başlıca ithalat kalemlerimiz:

 • Sıvanmamış kağıt ve karton
 • Sodalı veya sülfatlı kimyasal odun hamuru
 • Radyo yayınlarının alıcı cihazları
 • Karayolu taşıtları için parça ve aksesuarlar
 • Elektrik kontrol, dağıtım tabloları
 • Panolar
 • Konsollar

PORTEKİZ ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Faro havaalanı
 • Terceira Lajes havaalanı
 • Santa Maria havaalanı
 • Lizbon havaalanı
 • Horta havaalanı
 • Porto havaalanı

PORTEKİZ’E NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Portekiz’e gitmesini istediğiniz gönderileriniz için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da aynı hizmeti daha kısa sürede veren yurt içindeki firmaları örneğin Kargomkolay’ı tercih edebilirsiniz.

Portekiz kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu kullanıldığı için gönderinizin alıcısına ulaşması ortalama 3 iş günü alır. Kargomkolay sizin için paketinizi ortalama 1 iş gününde teslim eder.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde adresine ulaşır.

PORTEKİZ’E KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Portekiz’e kargo göndermek çok kolay. Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Gönderinizin gideceği yer olarak Portekiz’i işaretleyin. Paketinizin kilogram bilgisini de girdikten sonra Portekiz yurt dışı kargo fiyatı ekranınızda olacak.

İletişim bilgilerinizi girdiğinizde uzman müşteri temsilcilerimiz size her adımda yardımcı olacaktır.

Yurt dışı kargo için gerekli evraklar listesi için Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

Ama önce paketinizin kilogram hesabını nasıl yapacağımıza bakalım.

PORTEKİZ KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Portekiz’e göndermek istediğiniz paketinizi kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamalısınız. Paketinizin ağırlığını ölçtükten sonra işlem tutarını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

 1. Gönderinizin kilosunu hesapladıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülke listesinden Portekiz’i seçin.
 4. paketinizin kilogram bilgisini verin.

Artık Portekiz kargo için kapıdan kapıya teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

PORTEKİZ KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Portekiz’e kargo gönderisinde kullanılan en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Kargomkolay aracılığıyla express kargo tercih ettiğinizde bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Portekiz’e ulaşır.

TÜRKİYE PORTEKİZ KARGO ÜCRETİ

Türkiye Portekiz kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 76.23 Euro10 kg: 122.76 Euro20 kg: 194.4 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

PORTEKİZ TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Portekiz Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 52,80 €
 • 1 kg: 56,10 €
 • 10 kg: 249,70 €
 • 20 kg: 423,50 €

PTT KARGO PORTEKİZ FİYATLARI

Portekiz’e göndermek istediğiniz kargolarınızda isterseniz PTT kargo seçeneğini de mevcut. PTT kargo Portekiz fiyat hesaplama işleminin nasıl yapılacağını sizin için anlattık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayarak hesaplamaya başlayabilirsiniz. Kargonuzun gideceği ülke listesinden Portekiz’i işaretlediğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0.5 kg: 480 TL
 • 10 kg: 890 TL
 • 20 kg: 1710 TL

PORTEKİZ KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Portekiz’e taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırarak paketlerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

PORTEKİZ KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Portekiz yurt dışı kargo takip hizmetimiz mevcut. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimizden bir barkod alacaksınız.

Bu barkod numarası ile kargonuzu şubemizden istediğiniz adrese gidene kadar nerede olduğunu görebilirsiniz.

Kargo numaranızı Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kolayca işleminizi gerçekleştirin.

PORTEKİZ PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu takip etmek için internet sitemizdeki Portekiz PTT yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz. Sitedeki “Gönderi sorgula” sekmesinden kargo takip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE PORTEKİZ’E EXPRESS TESLİMAT

Portekiz ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Portekiz Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Portekiz’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Portekiz’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Portekiz seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Portekiz için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Portekiz’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Portekizkargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Portekiz için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Portekiz için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Portekiz kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Portekiz’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Portekiz’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Portekiz’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Portekiz’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Portekiz için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Portekiz’e en hızlı kargo hangisi?

Portekiz’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Portekiz’e ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Portekiz’e kargo nasıl gönderilir?

Portekiz’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Portekiz için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Portekiz’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Portekiz’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Portekiz’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Portekiz’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.