Skip links

Bolivya Kargo Hizmeti | Bolivya’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

Bolivya kargo

BOLİVYA KARGO GÖNDERİMİ

Bolivya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizlere özel hazırladığımız Bolivya Kargo Hizmeti yazımızda görebilirsiniz. Yazımıza geçmeden önce, buzla kaplı Andean tepeleri, kristal lagünleri, amazon yağmur ormanları, rüzgarlı vadileri ve sarp yer şekilleri ile Bolivya ya da gerçek adıyla Çok Uluslu Bolivya hakkında neler biliyoruz, bakalım.

BOLİVYA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı‘nın verilerine göre; ülkemiz ile Bolivya arasındaki ilişkiler, coğrafi uzaklık, her iki ülkenin uzun yıllar daha çok kendi bölgeleri üzerinde yoğunlaşması ve farklı dış politika öncelikleri nedeniyle oldukça sınırlı kalmıştır. Bölgesinde en hızlı büyüyen ekonomilerden olan Bolivya’da 2011-2016 yılları arasında ortalama %5,28 oranında ekonomik büyüme gerçekleşmiştir.

Ticaret Bakanlığı‘nın verilerine göre; Türkiye ile Bolivya arasındaki ticaret yıllar itibarıyla incelendiğinde, 2018 yılında ihracatımız %2,9 azalarak 20,47 milyon Dolar olarak gerçekleşmiş, ithalatımız ise %24,9 artarak 92,14 milyon Dolar olmuştur.

BOLİVYA TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • İzole edilmiş teller, kablolar ve diğer elektrik iletkenler
 • Karayolu taşıtları için aksam ve parçalar
 • Elektrik transformatörleri, statik konvertörler
 • Demir veya alaşımsız çelikten profiller
 • Yangın söndürme cihazları
 • Tıpta, cerrahide, dişçilikte, veterinerlikte kullanılan mobilyalar, berber koltuklar vb; bu eşyaların aksam ve parçaları

Başlıca ithalat ürünlerimiz: 

 • Mücevherci eşyası ve aksamı
 • Hindistan cevizi, brezilya ve kaju cevizi
 • Kara buğday, darı
 • İşlenmemiş kalay
 • Ekim amacıyla kullanılan tohum, meyve ve sporlar

BOLİVYA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • J Wilsterman Havalimanı (Cochabamba, Bolivya)
 • Viru Viru Intl Airport (Santa Cruz, Bolivya)
 • El Alto Airport (La Paz, Bolivya)
 • Trinidad Airport (Trinidad, Bolivya)
 • Sucre Airport (Sucre, Bolivya)

BOLİVYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Bolivya’ya kargo göndermek için, uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Bu hizmeti veren firmalardan biri olan KargomKolay, daha kısa sürede gerçekleştiriyor.

Hava kargo kullanmayan Bolivya kargo firmaları, paketinizi ortalama 6 iş gününde alıcınıza ulaştırabiliyor. Ancak, KargomKolay firması paketinizi güvenli bir şekilde ortalama 3 iş gününde alıcınıza teslim etmektedir.

Türkiye’den Bolivya’ya ve Bolivya’dan Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay; Bolivya’ya tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

BOLİVYA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Bolivya’yı seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 • Türkiye Bolivya kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

BOLİVYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Bolivya’ya kargo gönderimi, KargomKolay ile çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Bolivya’yı seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.
 7. Bolivya’ya kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

BOLİVYA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Bolivya’ya kargo göndermeye karar verdiniz. Peki bu kargonun ücreti ne kadar? Bolivya kargo ücretlerini öğrenmek için, ağırlığını ölçmek gerekir. Bunun için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

2 KG ağırlığında bir hediye göndereceksiniz. Paketinizin ölçüleri ise, 30*30*25 ebatlarında. Bolivya’ya kargo hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda  4,5 desi gelmiştir. Fiyatlandırma, kilogram ve desi  türünde en yüksek çıkan rakam üzerinden yapılmaktadır.

BOLİVYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Bolivya’ya kargo göndermeye kadar verdiğiniz an akıllara gelen soru, paketinizin kaç günde teslim edileceği olacaktır. Express kargo seçeneğini tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 3 iş günü içerisinde Bolivya’ya ulaşır.

 • Türkiye’den Bolivya’ya kargo gönderme ve kargo getirme ücretlerini aşağıdaki yazımızda görebilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar, şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımızı içermemektedir. Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

TÜRKİYE BOLİVYA KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Bolivya’ya kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

BOLİVYA TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Bolivya’dan Türkiye’ye kargo getirme fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg:61,60 €
 • 1 kg: 66,00 €
 • 10 kg:370,70 €
 • 20 kg:602,80 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com  adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO BOLİVYA FİYATLARI

PTT kargo ile Bolivya’ya kargo göndermek istiyorsunuz, PTT kargo yurt dışı seçeneğini de seçebilirsiniz.Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Bolivya kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Bolivya’ya göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 6 iş günüdür.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Bolivya’ya seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 492 TL
 • 10 kg: 787 TL
 • 20 kg: 1377.50 TL

BOLİVYA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Aşağıdaki yazımızda, Bolivya’ya kargo gönderim aşamalarına rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

 1. Bolivya’ya göndermek istediğiniz paketin, Ağırlık Hesaplama yazımızdan KG ve Hacimsel ağırlığını hesaplayarak, sitemiz üzerinden fiyatı öğrenip, bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

BOLİVYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Sıra geldi Bolivya’ya göndereceğiniz kargonun takibinin nasıl yapıldığına. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

BOLİVYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile Bolivya’dan Türkiye’ye gönderilen veya Bolivya’dan Türkiye’ye getirilen bir paketin nerede olduğuyla ilgili tüm aşamalara PTT yurt dışı kargo takip Bolivya seçeneğiyle ulaşabilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE BOLİVYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Bolivya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Bolivya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Bolivya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Bolivya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Bolivya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Bolivya için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Bolivya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Bolivya kargoları ortalama 5 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Bolivya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Bolivya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Bolivya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Bolivya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Bolivya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Bolivya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Bolivya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Bolivya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Bolivya’ya en hızlı kargo hangisi?

Bolivya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Bolivya’ya ortalama kargo süresi 5 iş günüdür.

Bolivya’ya kargo nasıl gönderilir?

Bolivya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Bolivya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Bolivya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Bolivya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Bolivya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Bolivya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.