Skip links

Ekvador Kargo Hizmeti | Ekvador’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Ekvador kargo

EKVADOR KARGO GÖNDERİMİ

Bu yazımızda; kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi gibi merak ettiğiniz her şeye sizler için özel hazırladığımız Ekvador Kargo Hizmeti başlığı altında ulaşabileceksiniz. Yazımıza geçmeden önce, Güney Amerika’da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyet olan, kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ile komşu ve batısında Büyük Okyanusu olan Ekvador hakkında neler biliyoruz bakalım.

EKVADOR TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı’na göre; Ekvator ülkemizde 2009 yılında Büyükelçilik açmıştır. Ülkemizin Kito’daki Büyükelçiliği de 2012 yılında açılmıştır. Ayrıca ülkemizin Guayaquil’de, Ekvator’un ise İstanbul’da Fahri Başkonsolosluğu bulunmaktadır.

Ticaret Bakanlığı‘nın verilerine göre; 2008 yılında %7,2’lik büyüme sonrasında 2009 yılında yaşanan küresel ekonomik kriz Ekvator ekonomisini önemli ölçüde olumsuz etkilemiş, aynı yıl %0,4 büyüme kaydedilmiştir. 2010 yılında ise küresel krizin etkilerinin daha az hissedilmesi ile büyüme oranı %3,6 olarak gerçekleşmiş, 2011 yılında ise %7,8 gibi rekor düzeyde bir büyüme gerçekleşmiştir. Bu süreçte petrol fiyatlarındaki artış, ihracatının %56’sı petrolden oluşan Ekvator ekonomisine olumlu katkı yapmıştır.

EKVADOR TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Motorlu taşıtlar
 • Demir veya alaşımsız çelikten profiller
 • Toprak, taş, metal cevheri vb. ayıklama, öğütme makinaları
 • Sentetik filament demetleri
 • Çikolata ve kakao içeren diğer gıda müstahzarları
 • Seramik, emaye veya cam sanayinde kullanılan boya, sır, cila vb.
 • Karayolu taşıtları için aksam, parça

Başlıca ithalat ürünlerimiz: 

 • Muz (taze veya kurutulmuş)
 • Düğmeler, çıtçıtlar, ve bunların diğer aksamı;
 • Altın (işlenmemiş)
 • Kahve, çay ve paraguay çayı hülasası ve müstahzarları
 • Balıkların veya deniz memelilerinin katı ve sıvı yağları
 • Meyve ve yenilen diğer bitki parçalarının konserveleri

EKVADOR ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Mariscal Sucre Uluslararası Havaalanı
 • Teniente Coronel Luis A. Mantilla International Airport
 • José Joaquín de Olmedo Uluslararası Havaalanı
 • Cotopaxi International Airport
 • Eloy Alfaro International Airport
 • Mariscal Lamar International Airport
 • Santa Rosa International Airport
 • Aeropuerto Coronel Carlos Concha Torres

EKVADOR’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Ekvador’a kargo göndermek için, uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. KargomKolay, yurt içinde bu hizmeti daha kısa sürede gerçekleştirebiliyor.

Hava kargo kullanmayan Ekvador kargo firmaları, paketinizi ortalama 6 iş gününde alıcınıza ulaştırabiliyor. Ancak, KargomKolay firması paketinizi güvenli bir şekilde ortalama 3 iş gününde alıcınıza teslim etmektedir.

Türkiye’den Ekvador’a ve Ekvador’dan Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay; Ekvador’a tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

EKVADOR KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Ekvador’u seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 • Türkiye Ekvador kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

 EKVADOR KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Ekvador’a kargo gönderimi, KargomKolay ile çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Ekvador’u seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.
 7. Ekvador’a kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

EKVADOR KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Ekvador’a kargo göndermeye karar verdiğiniz an akıllara gelen sorulardan birisi ise kargo için vermeniz gereken ücret olacaktır. Ekvador kargo ücretlerini öğrenmek için, ağırlığını ölçmek gerekir. Bunun için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

20 KG ağırlığında bir paket göndereceksiniz. Paketinizin ölçüleri ise, 60*60*40 ebatlarında. Ekvador’a kargo hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda  28,8 desi gelmiştir. Fiyatlandırma, kilogram ve desi  türünde en yüksek çıkan rakam üzerinden yapılmaktadır.

EKVADOR KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Ekvador’a göndereceğiniz kargonun teslim süresini sizlerle paylaşalım. Express kargo seçeneğini tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 3 iş günü içerisinde Ekvador’a ulaşır.

 • Türkiye’den Ekvador’a kargo gönderme ve kargo getirme ücretlerini aşağıdaki yazımızda görebilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar, şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımızı içermemektedir. Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

TÜRKİYE EKVADOR KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Ekvador’a kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro
 • 10 kg: 228.36 Euro
 • 20 kg: 321.2 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

EKVADOR TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Ekvador’dan Türkiye’ye kargo getirme fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg:61,60 €
 • 1 kg: 66,00 €
 • 10 kg:370,70 €
 • 20 kg:602,80 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO EKVADOR FİYATLARI

PTT kargo ile Ekvador’a kargo göndermek istiyorsunuz, PTT kargo yurt dışı seçeneğini de seçebilirsiniz.Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Ekvador kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Ekvador’a göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 6 iş günüdür.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Ekvador’u seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

EKVADOR KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Aşağıdaki yazımızda, Ekvador’a kargo gönderim aşamalarına rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

 1. Ekvador’a göndermek istediğiniz paketin, Ağırlık Hesaplama yazımızdan KG ve Hacimsel ağırlığını hesaplayarak, sitemiz üzerinden fiyatı öğrenip, bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

EKVADOR KARGO YURT DIŞI TAKİP

Ekvador’a göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

EKVADOR PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile Türkiye’den Ekvador’a gönderilen veya Ekvador’dan Türkiye’ye getirilen bir paketin nerede olduğuyla ilgili tüm aşamalara PTT yurt dışı kargo takip Ekvador seçeneğiyle ulaşabilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE EKVADOR’A EXPRESS TESLİMAT

Ekvador ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Ekvator Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Ektvator’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Ektvator’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Ekvator seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Ekvator için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Ektvator’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Ekvator kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Ekvator için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Ekvator için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Ekvator kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Ektvator’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Ektvator’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Ektvator’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Ektvator’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Ekvator için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Ektvator’a en hızlı kargo hangisi?

Ektvator’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Ektvator’a ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Ektvator’a kargo nasıl gönderilir?

Ektvator’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Ekvator için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Ektvator’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Ektvator’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Ektvator’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Ektvator’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.