Skip links

Bosna Hersek Kargo Hizmeti | Bosna Hersek’e Kargo Fiyatları

Bosna Hersek kargo

BOSNA HERKES KARGO GÖNDERİMİ

Bu yazımızda,

 • Kargo gönderim işlemleri,
 • Kargo fiyatları,
 • Kargo takibi,ile ilgili her şeye sizler için özel hazırladığımız Bosna Herkes Kargo Hizmeti başlığı altında ulaşabileceksiniz.

Yazımıza geçmeden önce, bir bütünü oluşturan Boşnaklar, Sırplar ve Hırvatlar olmak üzere üç etnik gruba ev sahipliği yapan Bosna Hersek hakkında neler biliyoruz, bakalım.

BOSNA HERSEK TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı‘nın verilerine göre; Bosna Hersek ile ülkemiz arasındaki üst düzey ziyaretler, ilişkilerdeki dinamizmin korunması ve işbirliği alanları yaratılması bakımından önemli rol oynamaktadır. Bosna-Hersek’te 100 civarında Türk şirketi faaliyet göstermekte olup, bu ülkedeki Türk yatırımlarının toplam tutarı 145 milyon Dolar’dır. Ülkemiz, Bosna-Hersek’teki doğrudan yabancı yatırımlarda 9. sıradadır. Türk müteahhitlerince Bosna-Hersek’te üstlenilen projelerin bedeli yaklaşık 600 milyon Dolar seviyesindedir.

Ticaret Bakanlığı‘nın verilerine göre; 2005-2017 döneminde Türkiye’den Bosna Hersek ‘e giden yatırım tutarı 204 milyon ABD Dolar olup, Bosna Hersek’ten Türkiye’ye yönelik doğrudan bir yatırım gözükmemektedir. Türkiye’nin 2018 yılında yurtdışına gerçekleştirdiği 4 milyar dolar değerindeki toplam yurtdışı doğrudan yatırımda, Bosna Hersek 41 milyon dolar ve %1 pay ile 7. sıradadır

BOSNA HERSEK TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Tişört, fanila, diğer iç giyim eşyası (örme)
 • Dokunmuş halılar, yer kaplamaları (kilim, sumak, karaman vb.)
 • Tedavide/korunmada kullanılmak üzere hazırlanan ilaçlar (dozlandırılmış)
 • Televizyon alıcıları, video monitörleri ve projektörler
 • Otomobil, steyşın vagonlar, yarış arabaları
 • Demir/çelik yassı mamul, kaplı, sıvanmış (600mm. den geniş)
 • Alüminyum çubuk ve profiller

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Ayçiçeği, aspir, pamuk tohumu yağları (kimyasal olarak değiştirilmemiş)
 • Sığır eti (taze/soğutulmuş)
 • Demir/çelik döküntü ve hurdaları, bunların külçeleri
 • Bombalar, torpil, mayın, mermi vb. Harp mühimmatı vb. aksamı, parçası
 • Kraft kağıt/kartonlar-sıvanmamış-rulo veya tabaka halinde
 • Kara taşıtları için aksam, parçaları
 • Buğday unu/mahlut unu

BOSNA HERSEK ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Banja Luka International Airport
 • Mostar International Airport
 • Sarajevo International Airport
 • Tuzla International Airport

BOSNA HERSEK’E NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Bosna Hersek’e kargo gönderme işlemlerini gerçekleştirebilmek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. KargomKolay, yurt içerisinde aynı hizmeti daha kısa sürede gerçekleştiren firmalardan biridir.

Bosna Hersek kargo firmaları genellikle hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 5 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderilir. Ancak, ortalama 2 iş günü içerisinde paketinizin alıcısına teslim edilmesini isterseniz, KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin en güvenilir yurtdışı kargo firması olan, Türkiye’den Bosna Hersek’e kargo ve Bosna Hersek’ten Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay; Bosna Hersek’e tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

BOSNA HERSEK KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Bosna Hersek’i seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 • Türkiye Bosna Hersek kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

BOSNA HERSEK’E KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Bosna Hersek’e kargo gönderimini hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Bosna Hersek’i seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.
 7. Bosna Hersek’e kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

BOSNA HERSEK KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Bosna Hersek’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

BOSNA HERSEK KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Bosna Hersek’e farklı ulaşım yolları ile kargo gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak express kargo seçeneğini ile en hızlı hizmeti alabilirsiniz. Express kargoyu tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 2 iş günü içerisinde Bosna Hersek’e ulaşır.

TÜRKİYE BOSNA HERSEK KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Bosna Hersek’e kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 104.28 Euro
 • 10 kg: 172.04 Euro
 • 20 kg: 190.3 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

BOSNA HERSEK TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Bosna Hersek’ten Türkiye’ye kargo getirme fiyatları şöyledir:

 • 0,5 kg:57,50 €
 • 1 kg: 62,70 €
 • 10 kg:354,20 €
 • 20 kg:572,00 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com  adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO BOSNA HERSEK FİYATLARI

Bosna Hersek kargo işlemleri için PTT kargo’yu da tercih edebilirsiniz. Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Bosna Hersek kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Bosna Hersek’e göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günüdür. Fiyat hesaplama ile ilgili her şeye PTT kargo Bosna Hersek fiyat hesaplama yazımızdan ulaşabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Bosna Hersek’i seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 720 TL
 • 10 kg: 1190 TL
 • 20 kg: 2130 TL

BOSNA HERSEK’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Bosna Hersek’e göndermek istediğiniz paketin, KG ve Hacimsel ağırlığını hesapladınız, sitemiz üzerinden fiyatı öğrendiniz ve bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

BOSNA HERSEK KARGO YURT DIŞI TAKİP

Bosna Hersek’e kargo gönderme yöntemi olarak en hızlı ve en kaliteli seçeneği KargomKolay üzerinden seçtiniz. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz. Kargonuzun güvenliğinden emin olmak ve her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Bosna Hersek yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

BOSNA HERSEK PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Bosna Hersek seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE BOSNA HERSEK’E EXPRESS TESLİMAT

Bosna Hersek ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Bosna Hersek Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Bosna Hersek’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Bosna Hersek’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Bosna Hersek seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Bosna Hersek için 0,5kg taşıma rakamları 30,18 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Bosna Hersek’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Bosna Hersek kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Bosna Hersek için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Bosna Hersek için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Bosna Hersek kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Bosna Hersek’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Bosna Hersek’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Bosna Hersek’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Bosna Hersek’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Bosna Hersek için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Bosna Hersek’e en hızlı kargo hangisi?

Bosna Hersek’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Bosna Hersek’e ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Bosna Hersek’e kargo nasıl gönderilir?

Bosna Hersek’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Bosna Hersek için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Bosna Hersek’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Bosna Hersek’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Bosna Hersek’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Bosna Hersek’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.