Bosna Hersek Kargo Hizmeti | Bosna Hersek’e Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

Bosna Hersek kargo

BOSNA HERSEK KARGO İŞLEMLERİ

Bosna Hersek kargo gönderimi bu ülkedeki Türk yatırımlarının yoğunluğu nedeniyle ayrı bir önem taşımaktadır. Türkiye ile tarihsel bağları yüzyılları bulan Bosna Hersek’e kargo gönderimi ile ilgili soruların ayrıntılı yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 • Bosna Hersek kargo nasıl gönderilir?
 • Bosna Hersek’e kargo rakamlarını artıran etkenler nelerdir?
 • Bosna Hersek kargosu kaç günde varış adresinde olur
 • Bosna Hersek’e en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir, gönderinin fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Bosna kargonun takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarını vermeden önce Bosna Hersek yönlü kargo trafiğinin seyrini ciddi ölçüde etkileyen Türkiye- Bosna ekonomik ve siyasi ilişkilere kısaca göz atalım. Bu ilişkiler aynı zamanda Bosna Hersek’e kargonun seyri ile ilgili ipuçlarını da verecektir.

TÜRKİYE BOSNA HERSEK TİCARİ İLİŞKİLERİ

Türkiye ile Bosna Hersek arasında yüzyıllardır devam eden ilişkiler hep olumlu seyir izlemiştir. Hala Osmanlı’nın izlerini taşıyan Bosna, 1992-1995 yılları arasında yaşadığı savaşın yaralarını anca sardı. Bu süreçte Türkiye’den ciddi anlamda destek gören Bosna Hersek ile ülkemizin ticari ilişkileri ise hala gelişmeye açık.

2003’te 71 milyon dolar olan ticaret hacmi, günümüzde 700 milyon dolara çıkarken bu rakamın 1 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor.

2018 yılında Türkiye bu ülkeye 420 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirirken, Bosna Hersek’ten 241 milyon dolarlık da ithalat yapılmış.

Türkiye Bosna’ya mineral yakıt ve yağlar, makine, gıda, kara taşıtları, tekstil ve plastik ürünleri ihraç ederken, bu ülkeden deri, kösele, kimyasal maddeler, ahşap ve et ithalatı yapmaktadır.

Gerek ihracat, gerekse de ithalattaki artış Bosna Hersek kargo rakamlarına da direkt ve olumlu yansıyacaktır.

BOSNA HERSEK’TEKİ TÜRK YATIRIMLARININ KARGOYA ETKİSİ

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Bosna Hersek’te hali hazırda bankacılık, tarım, imalat, inşaat ve turizm gibi faaliyet gösteren 100 civarında Türk şirketi faaliyet gösterirken, bu ülkedeki Türk yatırımlarının toplam tutarı 145 milyon dolardır. Türkiye Bosna Hersek’teki doğrudan yabancı yatırımlarda 7. sıradadır. Türk müteahhitlerince Bosna-Hersek’te üstlenilen projelerin bedeli ise yaklaşık 600 milyon dolar seviyesindedir.

Bosna Hersek’in en büyük yatırımcılarından biri Şişecam Topluluğu olarak öne çıkarken Ziraat Bankası’nın da bu ülkede 32 şubesi bulunmaktadır. Ayrıca Hayat Holding, Ziraat Bankası, Cengiz İnşaat, Çilek Mobilya, Koton, LC Waikiki, IUS, Nurol Holding, Sarajevo International, Doğtaş, Etçii, Nobel İlaç, Bahçeci, Liva Enerji, Borsa İstanbul gibi Türk şirketlerinin de bu ülkede ciddi yatırımları vardır.

Tüm bu yatırımlar ve bu ülkede yaşayan 9 bin 500 Türk’ün varlığı Bosna Hersek kargo rakamlarının yakın zamanda daha da üst seviyelerde gerçekleşeceğinin göstergesi olarak kabul edilebilir.

BOSNA HERSEK’E KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

Bosna Hersek’i yoğun rekabet şartlarında bir adım öne geçmek için daha hızlı olmak isteyenler tercih ediyor.  

Bosna’ya daha hızlı ve güvenli yoldan ulaşmak için uçak kargoyu kullanmak isteyenler ise uluslararası hava kargo hizmeti veren global firmalara ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilir. Bosna Hersek kargo şirketleri kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile bir haftadan fazla sürecek olan gönderim işlemi 1-3 iş gününde gerçekleştirilebilir.

BOSNA HERSEK’E KARGO İŞLEMLERİ

Bosna Hersek’e gönderim yapmak için KargomKolay’ın ana sayfasında karşınıza çıkan işlemleri yapmak oldukça kolay.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Bosna Hersek’i işaretleyip, paketin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin yolculuğunu fiilen başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

BOSNA HERSEK KARGO HESAPLAMA

Bosna’ya gidecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Bosna Hersek’e ulaşacağı da ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bosna Hersek kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurt dışı kargo fiyat hesaplama bölümüne gönderinizin gideceği ülke olarak Bosna Hersek’i işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin Saraybosna’ya gönderilecek paket için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

BOSNA HERSEK’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 

Bosna Hersek’e kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınmasını istediğiniz tarihi girmek yeterli oluyor.

BOSNA HERSEK KARGO FİYATLARI 

Bosna Hersek Türkiye arası gönderi fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro,
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Gönderi ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar.

Bosna Hersek’e ucuz kargo için, hizmet alınan firma ile uzun vadeli anlaşmalar yapma yolu da tercih edilebilir.

BOSNA HERSEK KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

Türkiye’den Bosna Hersek’e en hızlı kargo için express kargo hizmeti alınmalıdır. Express servis ile Türkiye’den Bosna’ya gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO BOSNA HERSEK FİYATLARI

Bosna Hersek’e hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Bosna Hersek fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmak ve hesaplama yöntemini bilmek sizin için yararlı olacaktır.

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Bosna’ya 5, 10 ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu gönderinin fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Bosna Hersek servisinde TURPEX‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 592 TL
 • 10 kg: 982 TL
 • 20 kg: 1762 TL 

BOSNA HERSEK KARGO TAKİP

Bosna Hersek kargo takip ile gönderinizin takibini kolaylıkla yapıp, yolculuk sırasındaki durakları ve alıcısına ulaştığı zamanı anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Bosna Hersek’e gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

BOSNA HERSEK PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Bosna Hersek işlemi ile takip edebilirsiniz. PTT bu ülkeye tahmini varış süresini verememektedir.

BOSNA HERSEK’TEN TÜRKİYE’YE KARGO

Bosna Hersek’ten de Türkiye’ye kargo göndermek de artık çok kolay. Bunun için Türkiye’den Bosna’ya kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli. Mostar, Tuzla ya da başkent Saraybosna’dan veya Tuzla’dan Türkiye’nin 81 ilinden herhangi birine aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

BOSNA HERSEK EXPRESS KARGO

Express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurt dışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Bosna Hersek ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp