Skip links

Birleşik Arap Emirlikleri Kargo | Birleşik Arap Emirlikleri Gönderim Fiyatları

Birleşik Arap Emirlikleri kargo

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO İŞLEMLERİ

Birleşik Arap Emirlikleri kargo için tüm sorularınızı cevapladık;

 • Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • Birleşik Arap Emirlikleri kargo fiyatları hangi seviyededir?
 • Kargom kaç günde alıcısının elinde olur?
 • Birleşik Arap Emirlikleri kargo fiyat hesaplama yaparken nelere dikkat edilmelidir?
 • Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne gönderilen bir kargonun takibini yapmak için hangi işlemler, nasıl yapılır?

İçindekilere tıklayarak yazıdaki bölüme geçebilirsiniz.

Bu yazımızda son yılların yükselen trendi Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo işlemleri hakkında bilinmesi gerekenlerin üzerinde duracağız.

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo gönderimi yapmak, kargo uçaklarının seferlerinin artması, ülkeler arası bürokratik işlemlerin azalması, bu konuda uzmanlaşmış kişi ve kurumların sayısının artmasına bağlı olarak oldukça kolay hale geldi.

Zamanı iyi kullanmak isteyenlerin birinci tercihi konumuna yükselen uluslararası hava kargo Birleşik Arap Emirlikleri söz konusu olduğunda daha da önemli oldu.

ETKİLEYEN UNSURLAR 

Birleşik Arap Emirlikleri kargo trafiği, Türkiye’nin ihracatında 14. sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticaret merkezi Dubai’de düzenlenen fuarlar nedeniyle de oldukça hareketli hale geldi.

Ancak Birleşik Hava Emirlikleri’ne kargo gönderimi yapacak asıl kesim bu ülkeye ihracat yapan ya da bu ülkeden ithalat gerçekleştiren iş insanları olacaktır. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler oldukça hareketli ama 2017 yılında bu ülkeye 9 milyar doları aşkın ihracat yapan Türkiye’nin 2018 yılı performansı oldukça keskin bir düşüşle3.1 milyar dolara düşmüştür. Bu düşüş doğal olarak kendini Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo gönderimi rakamlarında da göstermiştir.

Öte yandan BAE’de faaliyette bulunan ve Türk vatandaşlarının sahibi veya ortağı olduğu 650 civarındaki firma ile Türkiye’de faaliyette bulunan 200 civarındaki BAE sermayeli firma da Birleşik Arap Emirliklerine kargo gönderimi ihtiyacı sık sık duyacak en önemli kesim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye’den bu ülkeye uluslararası uçak kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO GÖNDERMENİN KOLAY YOLU

BİRLEŞİK-ARAP-EMİRLİKLERİ-KARGO-GÖNDERMENİN-KOLAY-YOLU

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Birleşik Arap Emirlikleri kargoyu göndereceğiniz firmaya direkt ulaşmak da bir başka alternatif. Hava kargoyu gönderecek firmaya direkt ulaşmak sizin daha ekonomik fiyatlar alabilmenizi sağlayacak bir adım da olabilir.

60 SANİYEDE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİNE KARGO

Anasayfamıza girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Birleşik Arap Emirlikleri kargo işlemlerini yapmak için sadece 60 saniyeye ihtiyacınız var.

İstanbul’dan, İzmir’den, Antalya’dan Abu Dhabi, Dubai, Dassah ya da Dibba’ya gönderilecek bir Birleşik Arap Emirlikleri yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı uluslararası kargo hizmeti veren firmalar olacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ni seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Birleşik Arap Emirlikleri kargonun yolculuğunun başlamaması için sebep kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Kargo hesaplaması yapmak gönderim yapan firmanın hesaplama araçları kullanıldığında hayli kolay bir işlem.

Birleşik Arap Emirlikleri kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda yurtdışı kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Birleşik Arap Emirliklerine ulaşacağı belli olur.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

Birleşik arap emirlikleri kargo fiyat hesaplama

Birleşik Arap Emirlikleri kargo fiyatlarının hesaplanmasını Kargomkolay’ın hesaplama aracını kullanarak yapacağız.

Kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Birleşik Arap Emirliklerini işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Birleşik Arap Emirlikleri kargonun örneğin Abu Dhabi’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebilirsiniz.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO GÖNDERİMİNİN SON AŞAMASI

Birleşik Arap Emirlikleri kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve BAE kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO FİYATLARI 

BİRLEŞİK-ARAP-EMİRLİKLERİ-KARGO-FİYATLARI

Birleşik Arap Emirlikleri kargonun kg başına fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 11,35 Euro
 • 5 kg: 38,84 Euro
 • 10 kg: 67,61 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

KARGO TESLİMAT SÜRESİ

BİRLEŞİK-ARAP-EMİRLİKLERİ-KARGO-TESLİMAT-SÜRESİ

Kuryemiz teslim aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri’ne ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

PTT KARGO BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ FİYATLARI

Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Örneğin Birleşik Arap Emirlikleri’ne 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderide PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Birleşik Arap Emirlikleri fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Birleşik Arap Emirlikleri servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 292 TL
 • 10 kg: 527 TL
 • 20 kg: 997 TL

Burada PTT kargonun, Birleşik Arap Emirlikleri’ne gönderilen  kargonun adresine ulaşması için verdiği sürenin ortalama 4 gün olduğuna da dikkat etmek gerekiyor.

YURT DIŞI KARGO TAKİP

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Birleşik Arap Emirlikleri kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı tam zamanlı olarak öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu uluslararası uçak kargoya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Birleşik Arap Emirliği yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Birleşik Arap Emirlikleri kargo zamanında yerine ulaştığında işleriniz de sekteye uğramayacaktır.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’DEN TÜRKİYE’YE KARGO

Türkiye’den Birleşik Arap Emirliklerine gönderilen kargo kadar bu ülkeden de Türkiye’ye kargo gönderiliyor. Hem de aynı hız ve güvenlik şartları ile.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NE KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜN GRUPLARI

Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

KARGOMKOLAY

kargomkolay nasıl kullanılır

Birleşik Arap Emirlikleri’ne hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres Kargomkolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan Kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası partnerleri ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Birleşik Arap Emirlikleri ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

Birleşik Arap Emirlikleri Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Birleşik Arap Emirlikleri seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Birleşik Arap Emirlikleri kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Birleşik Arap Emirlikleri’ne en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Birleşik Arap Emirlikleri için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne en hızlı kargo hangisi?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo nasıl gönderilir?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Birleşik Arap Emirlikleri’ne 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Birleşik Arap Emirlikleri’ne olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.