Birleşik Arap Emirlikleri Kargo | Birleşik Arap Emirlikleri Gönderim Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

Birleşik Arap Emirlikleri kargo

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO İŞLEMLERİ

Birleşik Arap Emirlikleri kargo için tüm sorularınızı cevapladık;

 • Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • Birleşik Arap Emirlikleri kargo fiyatları hangi seviyededir?
 • Kargom kaç günde alıcısının elinde olur?
 • Birleşik Arap Emirlikleri kargo fiyat hesaplama yaparken nelere dikkat edilmelidir?
 • Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne gönderilen bir kargonun takibini yapmak için hangi işlemler, nasıl yapılır?

İçindekilere tıklayarak yazıdaki bölüme geçebilirsiniz.

Bu yazımızda son yılların yükselen trendi Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo işlemleri hakkında bilinmesi gerekenlerin üzerinde duracağız.

Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo gönderimi yapmak, kargo uçaklarının seferlerinin artması, ülkeler arası bürokratik işlemlerin azalması, bu konuda uzmanlaşmış kişi ve kurumların sayısının artmasına bağlı olarak oldukça kolay hale geldi.

Zamanı iyi kullanmak isteyenlerin birinci tercihi konumuna yükselen uluslararası hava kargo Birleşik Arap Emirlikleri söz konusu olduğunda daha da önemli oldu.

ETKİLEYEN UNSURLAR 

Birleşik Arap Emirlikleri kargo trafiği, Türkiye’nin ihracatında 14. sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticaret merkezi Dubai’de düzenlenen fuarlar nedeniyle de oldukça hareketli hale geldi.

Ancak Birleşik Hava Emirlikleri’ne kargo gönderimi yapacak asıl kesim bu ülkeye ihracat yapan ya da bu ülkeden ithalat gerçekleştiren iş insanları olacaktır. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler oldukça hareketli ama 2017 yılında bu ülkeye 9 milyar doları aşkın ihracat yapan Türkiye’nin 2018 yılı performansı oldukça keskin bir düşüşle3.1 milyar dolara düşmüştür. Bu düşüş doğal olarak kendini Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo gönderimi rakamlarında da göstermiştir.

Öte yandan BAE’de faaliyette bulunan ve Türk vatandaşlarının sahibi veya ortağı olduğu 650 civarındaki firma ile Türkiye’de faaliyette bulunan 200 civarındaki BAE sermayeli firma da Birleşik Arap Emirliklerine kargo gönderimi ihtiyacı sık sık duyacak en önemli kesim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye’den bu ülkeye uluslararası uçak kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO GÖNDERMENİN KOLAY YOLU

BİRLEŞİK-ARAP-EMİRLİKLERİ-KARGO-GÖNDERMENİN-KOLAY-YOLU

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Birleşik Arap Emirlikleri kargoyu göndereceğiniz firmaya direkt ulaşmak da bir başka alternatif. Hava kargoyu gönderecek firmaya direkt ulaşmak sizin daha ekonomik fiyatlar alabilmenizi sağlayacak bir adım da olabilir.

60 SANİYEDE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİNE KARGO

Anasayfamıza girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Birleşik Arap Emirlikleri kargo işlemlerini yapmak için sadece 60 saniyeye ihtiyacınız var.

İstanbul’dan, İzmir’den, Antalya’dan Abu Dhabi, Dubai, Dassah ya da Dibba’ya gönderilecek bir Birleşik Arap Emirlikleri yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı uluslararası kargo hizmeti veren firmalar olacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ni seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Birleşik Arap Emirlikleri kargonun yolculuğunun başlamaması için sebep kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Kargo hesaplaması yapmak gönderim yapan firmanın hesaplama araçları kullanıldığında hayli kolay bir işlem.

Birleşik Arap Emirlikleri kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda yurtdışı kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Birleşik Arap Emirliklerine ulaşacağı belli olur.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

Birleşik arap emirlikleri kargo fiyat hesaplama

Birleşik Arap Emirlikleri kargo fiyatlarının hesaplanmasını Kargomkolay’ın hesaplama aracını kullanarak yapacağız.

Kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Birleşik Arap Emirliklerini işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Birleşik Arap Emirlikleri kargonun örneğin Abu Dhabi’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebilirsiniz.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO GÖNDERİMİNİN SON AŞAMASI

Birleşik Arap Emirlikleri kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve BAE kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KARGO FİYATLARI 

BİRLEŞİK-ARAP-EMİRLİKLERİ-KARGO-FİYATLARI

Birleşik Arap Emirlikleri kargonun kg başına fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 27.50 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro

KARGO TESLİMAT SÜRESİ

BİRLEŞİK-ARAP-EMİRLİKLERİ-KARGO-TESLİMAT-SÜRESİ

Kuryemiz teslim aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri’ne ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

PTT KARGO BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ FİYATLARI

Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Örneğin Birleşik Arap Emirlikleri’ne 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderide PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Birleşik Arap Emirlikleri fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Birleşik Arap Emirlikleri servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 122 TL
 • 10 kg: 435.50 TL
 • 20 kg: 825.50 TL

Burada PTT kargonun, Birleşik Arap Emirlikleri’ne gönderilen  kargonun adresine ulaşması için verdiği sürenin ortalama 4 gün olduğuna da dikkat etmek gerekiyor.

YURT DIŞI KARGO TAKİP

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Birleşik Arap Emirlikleri kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı tam zamanlı olarak öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu uluslararası uçak kargoya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Birleşik Arap Emirliği yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Birleşik Arap Emirlikleri kargo zamanında yerine ulaştığında işleriniz de sekteye uğramayacaktır.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’DEN TÜRKİYE’YE KARGO

Türkiye’den Birleşik Arap Emirliklerine gönderilen kargo kadar bu ülkeden de Türkiye’ye kargo gönderiliyor. Hem de aynı hız ve güvenlik şartları ile.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NE KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜN GRUPLARI

Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal Birleşik Arap Emirlikleri’ne kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

KARGOMKOLAY

kargomkolay nasıl kullanılır

Birleşik Arap Emirlikleri’ne hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres Kargomkolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan Kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası partnerleri ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Birleşik Arap Emirlikleri ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp