Skip links

Slovak Cumhuriyeti Kargo Hizmeti | Slovak Cumhuriyeti’ne Kargo Fiyatları

Slovak Cumhuriyeti kargo

Slovakya Kargo Gönderimi

Slovak Cumhuriyeti kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Nehir taşımacılığının ulaşımda önemli yer tuttuğu Slovak Cumhuriyeti hakkında birkaç şey öğrenelim.

Bunları biliyor musunuz?

Başkent Bratislava’nın maskotu aşkına karşılık bulamadığı için deliye dönüp elinde çiçeklerle yoldan geçenleri selamlayan Naci adlı bir heykel.

SLOVAK CUMHURİYETİ VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Slovakya’nın 2004’de AB’ye üye olmasıyla iki ülkenin ticaret hacmi hızla büyüdü. 2007’de imzalanan Ekonomik İşbirliği Anlaşması ile ticaret hacmi 1 milyar doların üzerine çıktı.

Dış İşleri Bakanlığı’na göre 2018’de Slovakya’ya ihracatımız 532 milyon dolar, Slovakya’dan ithalatımız 767 milyon dolar olmak üzere, toplam ikili ticaret hacmimiz 1,29 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.

SLOVAK CUMHURİYETİ TÜRKİYE ARASI İTHALAT İHRACAT

Türkiye’den Slovakya’ya ihraç ettiği başlıca kalemler:

 • Tekstil ürünleri
 • Binek otomobilleri
 • İnsan taşımacılığında kullanılan motorlu araçlar
 • Monitörler
 • Projektörler
 • Televizyon alıcı cihazları

Türkiye’nin Slovakya’dan ithal ettiği başlıca kalemler:

 • Binek otomobilleri
 • İnsan taşımacılığında kullanılan motorlu taşıtlar
 • Kauçuktan yeni dış lastikler
 • Demir veya alaşımsız çelikten yassı hadde ürünleri
 • Karayolu taşıtları için aksam, parça ve aksesuarlar

SLOVAK CUMHURİYETİ ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Bratislava Havaalanı
 • Kosice Havaalanı
 • Poprad-Tatry Havaalanı

SLOVAK CUMHURİYETİ’NE NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Slovak Cumhuriyeti kargo gönderme işleminiz varsa öncelikle çalışmak istediğiniz firmayı seçmelisiniz. Firma, yapmanız gerekenleri anlatmalı ve her adımda size yardımcı olmalıdır. Bu süreçte uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha hızlı veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a ulaşabilirsiniz.

Slovak Cumhuriyeti kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullandığı için gönderinizin alıcısına ulaşması ortalama 3 iş günü sürer. Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde paketiniz ortalama 2 iş gününde verilen adrese teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

SLOVAK CUMHURİYETİ’NE KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Slovak Cumhuriyeti’ne kargo göndermek artık çok kolay.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Gönderinizin gideceği yer olarak Slovak Cumhuriyeti’ni işaretleyin.
 3. Paketinizin kilogram bilgisini girin.

Kargo fiyatını öğrenmeden önce son olarak iletişim bilgilerinizi girmenizi isteyeceğiz. Böylelikle uzman müşteri temsilcilerimiz size her adımda yardımcı olacaklar.

Yurt dışı kargo işleminde birtakım belgelere ihtiyacınız olacak. Belgeler ve içerikleri hakkında daha detaylı bilgi için Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Destek kısmından Gerekli Evraklar Listesi yazımıza bakabilirsiniz. Ya da daha hızlı erişim için buraya tıklayabilirsiniz.

Paketinizin kilogram hesaplamasını nasıl hesaplayacağınıza bakalım.

SLOVAK CUMHURİYETİ KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Slovak Cumhuriyeti’ne göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını kilogram ya da hacim (desi) cinsinden girmelisiniz. Hesaplamanızı yaptıktan sonra işlem tutarınızı hemen öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıysanız fiyat işlemine dönebiliriz. Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke listesinden Slovak Cumhuriyeti’ni bulun. Paketinizin kilogram bilgisini girin. Artık Slovak Cumhuriyeti kargo için teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

SLOVAK CUMHURİYETİ KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Slovak Cumhuriyeti’ne kargo göndermek isteyenler için mevcut en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile KargomKolay ile göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Slovak Cumhuriyeti’ne ulaşır.

TÜRKİYE SLOVAK CUMHURİYETİ KARGO ÜCRETİ

Türkiye Slovak Cumhuriyeti kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro10 kg: 165 Euro20 kg: 232.1 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

SLOVAK CUMHURİYETİ TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Slovak Cumhuriyeti Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 283,80 €
 • 20 kg: 447,70 €

PTT KARGO SLOVAK CUMHURİYETİ FİYATLARI

Slovak Cumhuriyeti kargo gönderimi için isterseniz PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo Slovak Cumhuriyeti fiyat hesaplamayı aşağıda anlattık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayarak ücret hesaplamaya başlayabilirsiniz. Kargonuzun gideceği ülke olarak Slovak Cumhuriyeti’ni seçip paket ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 591.50 TL
 • 10 kg: 1001.50 TL
 • 20 kg: 1821.50 TL

SLOVAK CUMHURİYETİ KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Slovak Cumhuriyeti’ne taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

SLOVAK CUMHURİYETİ KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzu adım adım takip etmek için Slovak Cumhuriyeti yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanın.

Kargonuz elimize ulaştığında müşteri temsilcimiz tarafından size bir barkod verilecek. Bu barkod numarası ile paketinizin şubemizden çıkıp istediğiniz adrese ulaşana kadar geçtiği her durağı takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne kargo numaranızı girin. Paketinizin her an nerede olduğunu öğrenin.

SLOVAK CUMHURİYETİ PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu sitemizdeki Slovak Cumhuriyeti PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak  barkod numarasını girin.

KARGOMKOLAY İLE SLOVAK CUMHURİYETİ’NE EXPRESS TESLİMAT

Slovak Cumhuriyeti ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Slovak Cumhuriyeti Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Slovak Cumhuriyeti’ne Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Slovak Cumhuriyeti’ne kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Slovak Cumhuriyeti seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Slovak Cumhuriyeti için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Slovak Cumhuriyeti’ne Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Slovak Cumhuriyeti kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Slovak Cumhuriyeti için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Slovak Cumhuriyeti için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Slovak Cumhuriyeti kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Slovak Cumhuriyeti’ne kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Slovak Cumhuriyeti’ne en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Slovak Cumhuriyeti’ne en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Slovak Cumhuriyeti’ne online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Slovak Cumhuriyeti için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Slovak Cumhuriyeti’ne en hızlı kargo hangisi?

Slovak Cumhuriyeti’ne acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Slovak Cumhuriyeti’ne ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Slovak Cumhuriyeti’ne kargo nasıl gönderilir?

Slovak Cumhuriyeti’ne kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Slovak Cumhuriyeti için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Slovak Cumhuriyeti’ne göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Slovak Cumhuriyeti’ne 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Slovak Cumhuriyeti’ne E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Slovak Cumhuriyeti’ne olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.