Skip links

Sırbistan Kargo Hizmeti | Sırbistan’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Sırbistan kargo

SIRBİSTAN KARGO GÖNDERİMİ

Sırbistan kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi özetledik. Ancak önce dünyanın en büyük ahududu ihracatçısı Sırbistan Cumhuriyeti hakkında neler biliyoruz bakalım.

Bunu biliyor musunuz?

Karadağ’ın bağımsızlığını ilan etmesiyle deniz bağlantısı kesilen Sırbistan, Yugoslav donanmasını satılığa çıkardı.

SIRBİSTAN TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Gelişmekte olan ülke statüsündeki Türkiye ve Sırbistan, toprak sınırı olmamasına rağmen birbirini komşusu olarak görüyor. 2018’de ilki gerçekleşen Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi ’nde Sırbistan Cumhurbaşkanı “Size hangi teklif yapılırsa bana gelin, daha iyi teklif vereceğim,” diyerek ticarete açık olduklarını belirtti.

Ekonomik ilişkilerimizin git gide sıklaştığı Sırbistan ile karşılıklı birçok imtiyaz tanındı. Serbest Ticaret Anlaşması gereği 2015’den beri sanayi ürünlerinin karşılıklı ithalatında gümrük vergisi uygulanmıyor. Belli tarım ürünlerinde ise iki ülkeye “en fazla tercihe sayan ülke” (Most Favored Nation-MFA) statüsü veriliyor.

2018’de iki ülke arasındaki toplam ticaret hacmi 1,2 milyar dolar civarındaydı. Ticaret Bakanlığı, ticaret potansiyelin daha fazla olduğunu ve Sırbistan pazarında yatırımcılarımızın çok fazla şansı olduğunu belirtiyor.

TÜRKİYE SIRBİSTAN ARASINDAKİ İTHALAT VE İHRACAT

Başlıca ithalat kalemlerimiz:

 • Petrol yağları
 • Bakır, demir-çelik
 • Oto lastikleri
 • Ham deri

Başlıca ihracat kalemlerimiz:

 • Örme mensucat
 • İnşaat malzemeleri
 • Mobilya parçaları
 • Karolar
 • Kaldırım taşları
 • Kağıt ürünleri
 • Yaş meyve ve sebze
 • Ayakkabı aksamı
 • Deriler
 • Klima cihazları
 • Demir ve çelikten eşya

SIRBİSTAN ULUSLARARASI HAVAALANLARI

 • Belgrad Nikola Tesla Havaalanı
 • Niş Havaalanı

SIRBİSTAN’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Sırbistan kargo gönderme işleminde en önemli adım aracı olacak firmayı seçmektir. Seçtiğiniz firma size her aşamada yardımcı olmalıdır. Bunun için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde daha kolay ulaşabileceğiniz ve aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalara, örneğin KargomKolay’a ulaşabilirsiniz.

Sırbistan kargo şirketleri hava kargo kullanmaz. Bu nedenle paketiniz ortalama 3 iş günü içerisinde teslim edilir. KargomKolay’la paketiniz ortalama 2 iş gününde Sırbistan’a gönderilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FEDEX, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo kullanılarak en hızlı ve güvenli bir şekilde adresinde olacak.

SIRBİSTAN’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Sırbistan’a kargo göndermek KargomKolay aracılığıyla çok kolay.

 1. KargomKolay’ın ana sayfasında yer alan Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Açılan sayfada ülkeler arasından Sırbistan’ı seçin.
 3. Paketinizin killogram türünden ağırlığını girin.
 4. Son olarak iletişim bilgilerinizi girin, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size dönsün.

Yurt dışı kargo gönderimi için ihtiyacınız olan belgeler sizin için karışık olabilir. Belgelerin içeriğini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Daha kolay erişim için KargomKolay’ın ana sayfasında yer alan Destek bölümünden Gerekli Evraklar Listesi’ne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Önce paketinizin ağırlığını hesaplamamız gerekiyor.

SIRBİSTAN KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Sırbistan’a göndermek istediğiniz gönderinin ağırlığını kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamalısınız. Ağırlığını ölçtükten sonra işlem tutarınızı öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin ağırlığını ölçtükten sonra fiyat hesaplamaya başlayabilirsiniz.

 1. KargomKolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Çıkan ekranda kargonuzun gideceği ülke olarak Sırbistan’ı seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.

Artık Sırbistan’a kargo göndermenin ücretini görebilirsiniz.

SIRBİSTAN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Sırbistan’a kargo göndermek isteyenler için mevcut en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile KargomKolay aracılığıyla göndereceğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Sırbistan’a ulaşır

TÜRKİYE SIRBİSTAN KARGO ÜCRETİ

Türkiye Sırbistan kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 104.28 Euro
 • 10 kg: 172.04 Euro
 • 20 kg: 190.3 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

SIRBİSTAN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Sırbistan Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

PTT KARGO SIRBİSTAN FİYATLARI

Sırbistan kargo işlemi yapmak isteyenler için PTT kargo seçeneğini de mevcut. PTT kargo Sırbistan fiyat hesaplama yapmak isteyenler için adımları sıraladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini PTT’nin internet sitesine girip TURPEX seçeneğini işaretleyerek yapabilirsiniz. Sayfanın en altındaki ülkeler listesinden Sırbistan’ı seçin. Paket ağırlığını girerek yurt dışı kargo ücretlerini görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 591.50 TL
 • 10 kg: 1001.50 TL
 • 20 kg: 1821.50 TL

SIRBISTAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Sırbistan’a göndermek istediğiniz paketinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

SIRBİSTAN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek isterseniz yer alan Sırbistan yurt dışı kargo takip hizmetimizden her daim yararlanabilirsiniz.

Kargonuz elimize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek. KargomKolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girin. Gerekli alana bu barkodu girerek kargonuzun yerini öğrenebilirsiniz.

SIRBİSTAN PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Sırbistan seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE SIRBISTAN’A EXPRESS TESLİMAT

Sırbistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Sırbistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Sırbistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Sırbistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Sırbistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Sırbistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,18 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Sırbistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Sırbistan kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Sırbistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Sırbistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Sırbistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Sırbistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Sırbistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Sırbistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Sırbistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Sırbistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Sırbistan’a en hızlı kargo hangisi?

Sırbistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Sırbistan’a ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Sırbistan’a kargo nasıl gönderilir?

Sırbistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Sırbistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Sırbistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Sırbistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Sırbistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Sırbistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.