Skip links

Nijer’e Kargo Hizmeti | Nijer’e Kargo Fiyatları | KargomKolay

Nijer kargo

NİJER KARGO GÖNDERİMİ

Nijer kargo gönderim işlemleri,kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak önce Afrikanın en fakır ülkesi ve yarısı çöl ile kaplı olan Nijer hakkında ne kadar bılgı sahibiyiz bir bakalım.

NİJER TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre Nijer ile Türkiye arasındakı Dış ticaret rakamlarımızı yıllar geçtikçe yükselsede ıstenilen düzeye ulaşılamamıştır.

2008 senesinde  28 milyon 197 bın usd olan ihracatımız  2009 senesinde 25 milyon 555 bin usd 2010 yılında ise 25 milyon 146 bin usd rakama ulaşmıştır. 2012’de ise 438 milyon 798 bin usd ile enyüksek rakama ulaşmıştır. İthalatımız ıse  2012 yılında 11 mılyon 975 bın usd ıle sonuclanmıştır.Nijer ve Türkiye arasındaki dış ticaret sürekli ülkemiz lehine fazlalık vermekte olup, 2014 yılında Nijer ile olan dış ticaretimiz ülkemiz lehine 26,7 milyon usd fazlalık vermiş iken, 2015 yılında bu rakam 34,3 milyon usd’ye 2016 yılında ise 36 milyon usd’ye yükselmiş, 2017 yılında da 30 milyon usd olarak gerçekleşmiştir.

Nijer’e olan ihracatımızdaki en önemli ürünler arasında özellikle demir,çelik ile yan ürünleri başta gelmektedir. 2017 yılındaki Nijer’e olan ihracatımızın % 50’sini demir ve çelik ürünleri oluşturmuştur. İhracatımızda demir ve çelik ürünleri dışında bazı ürün grupları ise sık olarak ihracatta payını almaktadır. Bunlar gıda ürünleri ve inşaat malzemeleri  gibi ürünlerdir.

TÜRKİYE NİJER  İHRACAT İTHALAT ÜRÜNLERİ :

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Makarna
 • Demir ve Çelik
 • Alçı Taşı
 • Nişastalar,çikolata
 • Şeker ve karamel

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Altın
 • Fermuar,boncuk
 • Poliamidler
 • Gaz türbinleri

Nijer’de bulunan uluslararası havaalanları

 • Niamey havaalanı
 • Chek Lap Kok Airport

NİJER’E NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Nijer’e kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı servisler ve verimli  hizmet sağlayan  örneğin KargomKolay gibi firmalar mevcuttur.

Nijer kargo şirketleri hava kargo hizmetinde express hizmet ve geniş acenta ve kurye hizmeti sağlayamadığı için paketiniz ortalama 20 iş günü içinde adresine gönderilir. KargomKolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 5 iş gününde en sağlıklı şekilde alıcısına ulaşır.Kargo takip sistemimiz ve KargomKolay’a ait kendi application’ı kullanarak daha hızlı ve verimli hizmetlerinden faydalana bilirsiniz, örneğin  teslimat kanıtı belgenıze bile ulaşabılırsınız.

Birlikte çalıştığımız DHL, FEDEX, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

NİJER KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Nijer’i seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Nijer kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

NİJER’E KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Nijer’e  kargo göndermek çok daha kolay.

Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Nijer’i seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

NİJER KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Nijer’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

NİJER KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Nijer’e en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 5 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE NİJER KARGO ÜCRETİ

Türkiye Nijer kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro

  20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

NİJER TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Nijer Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 60,20 €
 • 1 kg: 87,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

NOT: KARGOMKOLAYIN ŞİRKET VE KOBİLER VEYA ETİCARET İLE MEŞGUL OLAN KİŞİLER İÇİN ÖZEL FİYATLAR VE KAMPANYALAR HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZDEN KONU HAKKINDA DESTEK ALABİLİRSİNİZ.

PTT NİJER KARGO FİYATLARI

Nijer’e kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Nijer kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Nijer’e göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 20 iş günü . PTT kargo Nijer fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Nijer’i seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.Son zamanlarda PTT yurt dışı hizmetlerinde Nijer için servis vermemektedir.Kargomkolay ile gonderınızı daha hızlı organıze edebilirsiniz.

NİJER KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Nijer’e kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

NİJER KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Nijer yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.Google Play’den KargomKolay application uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

NİJER PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Yemen seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE NİJER’E EXPRESS TESLİMAT

Nijer ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Nijer Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Nijer’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Nijer’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Nijer seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Nijer için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Nijer’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Nijer kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Nijer için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Nijer için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Nijer kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Nijer’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Nijer’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Nijer’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Nijer’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Nijer için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Nijer’ya en hızlı kargo hangisi?

Nijer’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Nijer’ya ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Nijer’ya kargo nasıl gönderilir?

Nijer’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Nijer için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Nijer’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Nijer’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Nijer’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Nijer’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.