Skip links

Mali Kargo | Mali’ya Kargo Hizmetleri | KargomKolay

MALİ KARGO GÖNDERİMİ

Mali kargo gönderim aşamaları, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizlere özel hazırladığımız, Mali Kargo Hizmeti yazımızda görebilirsiniz.

Mali kargo gönderimi için hem kişi hem de kurumlar açısından cevapları çok önemli olan soruları bu yazımızda cevapladık:

 • Mali kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Mali’ye en kolay kargo gönderme şekli nasıldır?
 • Mali’ye kargo fiyatları ne kadar?
 • Mali kargo kaç günde alıcısının elinde olur?
 • Mali’ye kargo takip işlemi nasıl yapılır?

MALİ TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dışişleri bakanlığının verilerine göre ; Mali ve Türkiye ilişkileri her geçen gün gelişmektedir.Bunun en önemli nedenlerinden biri iki ülkenin aralarında yaptığı ticari ziyaretlerdir.2003 yılında ikili arasında ticaret hacmi 5 milyon dolar iken bu rakam 2018 yılında 75,1 milyon dolara kadar ulaşmıştır.Bunların yani sıra Türkiye Mali’de çeşitli projeler gerçekleşmiştir..

Ekonomik ve ticari ilişkileri etkileyen önemli bir dönüm noktasıda Türkiye’nin Bomoko’ya doğrudur seferler başlatması ve Mali’de TMU okullarında eğitim gören Mali’li öğrencilerin Türkiye burslarından yararlanmasıdır.

Mali TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Çimento,
 • Pirinç,
 • Tütün,
 • Şeker
 • Buğday ve mahlut vb.

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Altın,
 • Pamuk,
 • Motorlu Taşıtlar(Eşya taşımaya mahsus),
 • Hurma,incir vb.

MALİ ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Bamoko Senou Uluslararası Havaalanı

MALİ’YE NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Mali kargo için ,hava kargo hizmeti veren global firmalarına ulaşarak, gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. KargomKolay, yurt içerisinde aynı hizmeti daha kısa sürede gerçekleştiren firmalardan biridir.

Mali kargo firmaları genellikle hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 7 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderilir. Ancak, ortalama 4 iş günü içerisinde paketinizin alıcısına teslim edilmesini isterseniz, KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin en güvenilir yurtdışı kargo firması olan, Türkiye’den Mali’ye kargo ve Mali’de Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay; Mali’ye tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

MALİ KARGO FİYAT HESAPLAMA

Mali’ye Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Mali’yi seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Mali’ye kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

MALİ’YE KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Mali’ye hızlı bir kargo gönderimi yapmak ve bu kargomun alıcısına ulaştırılma aşamalarını takip edebilecek, bilgi alabilecek bir yol arıyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz. KargomKolay ile Mali’ye express uçak kargo gönderimi çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Varış ülkesi olarak Mali’yi seçin.
 • Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 • Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.

Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.

Mali’ye kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

MALİ KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Mali’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

Mali’ye 6 KG ağırlığında 30*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 30 * 40 * 20 / 5000 yöntemi ile Desi ağırlığının 12 KG’a denk geldiğini görebilirsiniz. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

MALİ KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Mali’ye farklı ulaşım yolları ile kargo gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak express kargo seçeneğini ile en hızlı hizmeti alabilirsiniz. Express kargoyu tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 2 iş günü içerisinde Mali’ye ulaşır.

TÜRKİYE MALİ KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Mali’ye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

MALİ TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Mali’den Türkiye’ye kargo getirme fiyatları şöyledir:

 • 0,5 kg:50 €
 • 1 kg:64 €
 • 10 kg:240 €
 • 20 kg:362 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO MALİ FİYATLARI

Mali’ye kargo işlemleri için PTT kargo’yu da tercih edebilirsiniz. Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Mali kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Mali’ye göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günüdür. Fiyat hesaplama ile ilgili her şeye PTT kargo fiyat hesaplama yazımızdan ulaşabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Mali’yi seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 536 TL
 • 10 kg: 926 TL
 • 20 kg: 1706 TL

MALİ KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Mali’ye göndermek istediğiniz paketin, KG ve Hacimsel ağırlığını hesapladınız, sitemiz üzerinden fiyatı öğrendiniz ve bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

MALİ KARGO YURT DIŞI TAKİP

Mali’ye kargo gönderme yöntemi olarak en hızlı ve en kaliteli seçeneği KargomKolay üzerinden seçtiniz. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz. Kargonuzun güvenliğinden emin olmak ve her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Mali yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

MALİ PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

Mali’ye PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Mali seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE MALİ’YE EXPRESS TESLİMAT

Mali’ye ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Mali Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Mali’ye Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Mali’ye kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Mali seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Mali için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Mali’ye Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Mali kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Mali için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Mali için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Mali kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Mali’ye kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Mali’ye en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Mali’ye en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Mali’ye online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Mali için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Mali’ye en hızlı kargo hangisi?

Mali’ye acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Mali’ye ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Mali’ye kargo nasıl gönderilir?

Mali’ye kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Mali için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Mali’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Mali’ye 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Mali’ye E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Mali’ye olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.