Skip links

Macaristan Kargo Hizmeti | Macaristan’a Kargo Fiyatları

Macaristan kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Ama önce m.s. 869 yılında kurulan Avrupa’nın en eski ülkelerinden Macaristan hakkında bilmediklerimize bakalım.

Bunları biliyor musunuz?

Bölgeye 896 yılında yerleşen Macarlar için 96 rakamı o kadar önemli ki Parlamento binalarının uzunluğu tam olarak 96 metre. Bu onuru korumak isteyen Macarlar şehir merkezinde daha uzun bina inşasını yasaklamıştır.

MACARİSTAN VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

DEİK verilerine göre 2001 yılı itibariyle iki ülke arasındaki sanayi ürünleri ticareti tamamen serbest hale gelmiştir. Bu gelişme sonrasında ikili dış ticaret hacmi yaklaşık beş kat artmıştır.

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre 2018 yılında Macaristan’la ikili ticaret hacmimiz 2 milyar 551 milyon dolar olarak kayıtlara geçmiştir.

Haziran 2018 itibariyle Türkiye’de 81 Macaristan sermayeli firma faaliyet göstermektedir. Bu firmalar ticaret, turizm, enerji, kimyasal ürünler, cam ve cam ürünleri ve gıda alanlarında faaliyet göstermektedir.

Macaristan’da faaliyet gösteren Türk firmaları ise başta tekstil, inşaat malzemeleri, mücevherat ve gıda olmak üzere ağırlıklı olarak mal ticareti ile uğraşmaktadır.

MACARİSTAN TÜRKİYE ARASI İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihraç ettiğimiz ürünler:

 • Kara ulaşım araçları
 • Giyim ve tekstil ürünleri
 • Demir ve çelik eşya
 • Kauçuk mamuller
 • Sıhhi tesisat
 • Isıtma ve aydınlatma cihazları

Başlıca ithal ettiğimiz ürünler:

 • Kara ulaşım araçları
 • Canlı hayvanlar
 • Elektrikli makine ve cihazlar
 • Organik kimyasal maddeler
 • Plastik ve mamulleri
 • Büro teçhizatı
 • Mesleki ve ilmi cihazlar

MACARİSTAN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Budapeşte Havaalanı
 • Pecs Havaalanı
 • Debrecen Havaalanı
 • Szeged Havaalanı
 • Miskolc Havaalanı

MACARİSTAN’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Macaristan kargo işlemine başlamadan önce aracı firmanızı bulmanız gerekiyor. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalarla, örneğin Kargomkolay’la çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Macaristan kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu kullanıldığı için gönderinizin alıcısına ulaşması ortalama 3 iş günü sürer. Kargomkolay sizin için paketinizi ortalama 2 iş gününde teslim eder.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

MACARİSTAN’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Macaristan’a kargo göndermek çok kolay.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Gönderinizin gideceği yer olarak Macaristan’ı işaretleyin.
 3. Paketinizin ağırlığını girin.
 4. Son adım olarak iletişim bilgilerinizi girin, sizi en kısa sürede arayalım. Kargo gönderiminizde her adımda yanınızda olalım.

Yurt dışı kargo için gerekli evraklar listesi için Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

Gelelim paketinizin ağırlığını hesaplamaya…

MACARİSTAN KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Macaristan’a göndermek istediğiniz paketinizi kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamalısınız.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıktan sonra fiyat hesaplamaya dönebiliriz. Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke listesinden Macaristan’ı seçin ve paketinizin ağırlığını bizimle paylaşın. Birkaç saniye içinde Macaristan kargo için adresten adrese teslimat fiyatını ve süresini görebilirsiniz.

MACARİSTAN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Macaristan’a kargo göndermek isteyen biri için express kargo mevcut en hızlı seçenek. Express kargo ile Kargomkolay üzerinden göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Macaristan’daki adresine teslim edilir.

TÜRKİYE MACARİSTAN KARGO ÜCRETİ

Türkiye Macaristan kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro10 kg: 165 Euro20 kg: 232.1 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

MACARİSTAN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Macaristan Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20
 • 1 kg: 59,40
 • 10 kg: 283,80
 • 20 kg: 447,70

PTT KARGO MACARİSTAN FİYATLARI

Macaristan kargo gönderimi için dilerseniz PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo Macaristan fiyat hesaplama adımlarını sizin için sıraladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama için PTT’nin internet sitesinden TURPEX seçeneğine tıklayarak işleminizi başlatabilirsiniz. Ülke listesinden Macaristan’ı seçerek yurt dışı kargo fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0.5 kg: 480 TL
 • 10 kg: 890 TL
 • 20 kg: 1710 TL

MACARİSTAN KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Macaristan’a taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

MACARİSTAN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun güvenliğinden ve adresine ulaştığından emin olmak mı istiyorsunuz? Bunun için kullanabileceğiniz Macaristan yurt dışı kargo takip hizmetimiz mevcut. Kargonuzu firmamıza teslim ettiniz ve müşteri temsilcimiz size bir barkod numarası verdi.

Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzu her durakta takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne kargo numaranızı girmeniz yeterli.

MACARİSTAN PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu sitemizde yer alan Macaristan PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak paketinizin nerede olduğunu öğrenin.

KARGOMKOLAY İLE MACARİSTAN’YA EXPRESS TESLİMAT

Macaristan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Macaristan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Macaristan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Macaristan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Macaristan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Macaristan için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Macaristan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Macaristan kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Macaristan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Macaristan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Macaristan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Macaristan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Macaristan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Macaristan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Macaristan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Macaristan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Macaristan’a en hızlı kargo hangisi?

Macaristan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Macaristan’a ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Macaristan’a kargo nasıl gönderilir?

Macaristan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Macaristan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Macaristan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Macaristan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Macaristan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Macaristan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.