Skip links

Mozambik Kargo Hizmeti | Mozambik’e Kargo Fiyatları

Mozambik kargo

MOZAMBİK KARGO GÖNDERİMİ

Mozambik Hint Okyanusu kıyısında yer alan Afrikadaki  dünyanın en fakir ve gelişmemiş ülkelerinden biridir. Fakat uzun yıllar sömürge hareketi etkisinde olsada ticari hacimlerini sürekli geliştirmektedirler.

Türkiye ile Mozambik arasındaki ticaret hacmi henüz istenilen derecelere ulaşmasada 2016 yılı itibarıyla Türkiye’nin Mozambik’e gerçekleştirmiş olduğu ihracat 24 milyon usd , Mozambik’ten gerçekleştirdiği ithalat ise 90 milyon usd seviyesindedir. 2016 yılında Mozambik’e yapılan ihracat bir önceki yıla göre azalırken, Mozambik’den yapılan ithalatımız ise artmıştır.

MOZAMBİK TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre Mozambik ile Türkiye arasındakı Dış ticaret rakamlarımızı kontrol ettiğimizde ithalatımızın yüksek olmakla birlikte ihracatımızın daha düşük olduğu gözlemlenmektedir.

2018 yılında Türkiye’nin Mozambik’e ihracatı 48 milyon usd olarak gerçekleşmiş olup, Türkiye’nin ihraç ettiği ürünlerin başında azotlu gübreler ve ürün grubu olarak da demir ve çelik ürünleri ve demir çelikten eşyalar gelmektedir.En önemli ürün grupları amyantlı ve selülozlu çimentodan eşyalar, elektrikli ürünler ve ev eşyaları  ve şekerler mevcut olup, bu ürünün ardından mayalar ve izole kablo ve teller diğer önemli ürünlerdir.

TÜRKİYE MOZAMBİK İHRACAT İTHALAT ÜRÜNLERİ :

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Azotlu ve Kimyasal Ürünler
 • Çimento Ürünleri
 • Demir veya Çelikten Borular
 • Isıtıcı Cihazlar
 • Şeker Ürünleri
 • Mayalar ve Diğer Cansız Ürünler
 • İzole Edilmiş Teller ve Kablolar
 • Toprak Taş vb. Makinaları

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Tütün
 • Aliminyum Teller
 • Taş Kömürü
 • Hindistan Cevizi
 • Yağlı Tohumlar ve Meyveler
 • Kuru Baklagiller

 MOZAMBİK’TE BULUNAN HAVALİMANLARI ;

 • Maputo havaalanı
 • Nampula havaalanı
 • Beira havaalanı
 • Tete Matunda havaalanı
 • Nacala havaalanı

MOZAMBİK’E NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Mozambik’e kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı servısler ve verımlı  hizmet sağlayan  örneğin KargomKolay gibi firmalar mevcuttur.

Mozambik kargo şirketleri hava kargo hizmetinde express hizmet ve geniş acenta ve kurye hizmeti sağlayamadığı için paketiniz ortalama 22 iş günü içinde adresine gönderilir. Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 5 iş gününde en sağlıklı şekilde alıcısına ulaşır.Kargo takip sistemimiz ve Kargomkolay’a ait kendi application’ı kullanarak daha hızlı ve verimli hizmetlerinden faydalanabilirsiniz, örneğin  teslimat kanıtı belgenize bile ulaşabilirsiniz.

Birlikte çalıştığımız DHL, FEDEX, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

MOZAMBİK KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Mozambik’i seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Mozambik kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

MOZAMBİK’E KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Mozambik’e  kargo göndermek çok daha kolay.

Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Mozambik’i  seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

MOZAMBİK KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Mozambik’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

MOZAMBİK KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Mozambik’e en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 5 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE MOZAMBİK KARGO ÜCRETİ

Türkiye Mozambik kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro
 • 10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

MOZAMBİK TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Mozambik Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 69,20 €
 • 1 kg: 87,70 €
 • 10 kg: 396,20 €
 • 20 kg: 481,00 €

NOT: KARGOMKOLAYIN ŞİRKET VE KOBİLER VEYA ETİCARET İLE MEŞGUL OLAN KİŞİLER İÇİN ÖZEL FİYATLAR VE KAMPANYALAR HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZDEN KONU HAKKINDA DESTEK ALABİLİRSİNİZ.

PTT MOZAMBİK KARGO FİYATLARI

Mozambik’e kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Mozambik kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Mozambik’e göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 22 iş günü alır. PTT kargo Mozambik fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Mozambik’e seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg:  1017 TL
 • 10 kg: 1547 TL
 • 20 kg: 2607 TL

MOZAMBİK’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Mozambik’e kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

MOZAMBİK KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Mozambik yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.Google Play’den KargomKolay application uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

MOZAMBİK PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Mozambik seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE MOZAMBİK’E EXPRESS TESLİMAT

Mozambik ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Mozambik Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Mozambik’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Mozambik’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Mozambik seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Mozambik için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Mozambik’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Mozambik kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Mozambik için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Mozambik için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Mozambik kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Mozambik’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Mozambik’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Mozambik’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Mozambik’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Mozambik için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Mozambik’e en hızlı kargo hangisi?

Mozambik’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Mozambik’e ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Mozambik’e kargo nasıl gönderilir?

Mozambik’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Mozambik için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Mozambik’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Mozambik’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Mozambik’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Mozambik’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.