Skip links

Malezya Kargo Hizmeti | Malezya’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

Malezya kargo

MALEZYA KARGO GÖNDERİMİ

Malezya kargo gönderim aşamaları, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizlere özel hazırladığımız, Malezya Kargo Hizmeti yazımızda görebilirsiniz. Batısında Andaman Denizi’ne, doğusunda Güney Çin Deniz’ine kıyısı bulunan, Güneydoğu Asya’da yer alan Malezya hakkında neler biliyoruz, bakalım.

MALEZYA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı‘na göre, 16-17 Nisan 2014 tarihlerinde dönemin Malezya Başbakanı Najib Razak’ ın ülkemizi ziyareti sırasında imzalanan Türkiye – Malezya Serbest Ticaret Anlaşması, 1 Ağustos 2015 tarihinde yürürlüğe girmiş ve ülkemiz ile ASEAN üyesi bir devlet arasında yürürlüğe giren ilk STA olma özelliğini taşımıştır.

1995’de kurulan DEİK/Türkiye – Malezya İş Konseyi, girişimciler arasında doğrudan ticari ilişkileri teşvik etmek ve böylece aralarındaki ticari ve endüstriyel faaliyetlerin güçlenmesini sağlamak gibi hedefler belirlemiştir.

Ticaret Bakanlığı‘na göre, Malezya, nihai ürün ihraç etmek ve yurt içi üretimi teşvik etmek amacıyla dünya üretiminin %15’ini, ticaretin % 30’unu elinde tuttuğu kütük, palm yağı, kauçuk gibi ürünlerde % 5-30 arasında ihracat vergisi uygulamaktadır.

MALEZYA TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Motorlu kara taşıtları
 • Traktörler (bunların aksam ve aksesuarları)
 • Mineral yağlar ve türevleri
 • Demir-çelik
 • Makine ve cihazlar
 • Bor ve boratlar
 • Halı
 • Gıda (un,bakliyat,kabuklu yemiş,meyve ve meyve suları vb.)
 • Transformatör ürünleri

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Palmiye yağı
 • Hindistan cevizi
 • Kauçuk ve kauçuk ürünleri
 • Elektronik devreler
 • Sentetik lifler

MALEZYA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Kota Kinabalu Uluslararası Havalimanı
 • Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı
 • Kuching Uluslararası Havalimanı
 • Langkawi Uluslararası Havalimanı
 • Penang Uluslararası Havalimanı
 • Sultan Abdülaziz Şah Havalimanı

MALEZYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Malezya kargo gönderme işlemi için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Yurt içerisinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalar da mevcut. Örneğin; KargomKolay.

“Malezya kargo şirketleri hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 5 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderilir”. Ancak, Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde, gönderinizi bize teslim etmenize takiben ortalama 2 iş gününde alıcısına hızlı ve kaliteli bir hizmet ile ulaştırılır.

Türkiye’nin en güvenilir yurtdışı kargo firması olan KargomKolay; Malezya’ya tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

MALEZYA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Malezya’yı seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Malezya kargo ücretleri en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

MALEZYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Malezya’ya acil kargo göndermek ve aynı zamanda bu kargomun alıcısına ulaştırılma aşamalarını takip edecek bir yol arıyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz. KargomKolay ile Malezya’ya express uçak kargo gönderimi çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Malezya’yı seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.

Yurt dışı Malezya kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

MALEZYA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Malezya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da özellikle kargo gibi taşımacılıkta kullanılan, hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemini kullanmanız gerekiyor.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

Malezya’ya 8 KG ağırlığında 40*40*40 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde;

40 * 40 * 40 / 5000 yöntemi ile Desi ağırlığının 12,8 KG’a denk geldiğini görebilirsiniz.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

MALEZYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Malezya’ya kargo gönderirken farklı ulaşım yolları kullanabilirsiniz.  Teslimat adreslerine daha hızlı teslimat yapabilmek için express kargo seçeneğini kullanmanızı öneririz. Express kargoyu tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 2 iş günü içerisinde MALEZYA’ya ulaşır.

TÜRKİYE MALEZYA KARGO FİYATLARI

Türkiye Malezya kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 141.13 Euro
 • 10 kg: 217.14 Euro
 • 20 kg: 294.25 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

MALEZYA TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Malezya’dan Türkiye’ye kargo getirme ücretleri şöyledir:

 • 0,5 kg:57,20 €
 • 1 kg:59,40 €
 • 10 kg:314,60 €
 • 20 kg:503,80 €

PTT KARGO MALEZYA FİYATLARI

Malezya kargo işlemleri için bazı seçenekler bulunmaktadır. PTT kargo , bu seçeneklerden biridir. PTT Malezya kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz kargo işlemlerini hızlandırmak için size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Malezya’ya göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günüdür. PTT kargo Malezya fiyat hesaplama ile ilgili her şeye aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Malezya’yı seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo ücretlerini görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 0.5 kg: 541.50 TL
 • 10 kg: 896.50 TL
 • 20 kg: 1606.50 TL

MALEZYA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Malezya’ya göndermek istediğiniz paketinizin fiyatını sitemiz üzerinden öğrendikten sonra bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

MALEZYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Malezya’ya en hızlı ve en kaliteli kargo gönderme yöntemini buldunuz. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz. Kargonuzun güvenliğinden emin olmak ve her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Malezya yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderilecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

MALEZYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Malezya seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE MALEZYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Malezya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Malezya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Malezya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Malezya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Malezya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Malezya için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Malezya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Malezya kargoları ortalama 5 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Malezya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Malezya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Malezya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Malezya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Malezya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Malezya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Malezya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Malezya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Malezya’ya en hızlı kargo hangisi?

Malezya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Malezya’ya ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Malezya’ya kargo nasıl gönderilir?

Malezya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Malezya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Malezya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Malezya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Malezya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Malezya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.