Skip links

Letonya Kargo Hizmeti | Letonya’ya Kargo Fiyatları

Letonya kargo

LETONYA KARGO GÖNDERİMİ

Letonya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şeyi sizin için cevapladık. Ama önce ekonomisinin büyük yüzdesini toptan perakende ve ticaret ile taşımacılığın oluşturduğu Letonya’ya uğrayalım.

Letonyalılar, birçok alanda tatlı bir rekabete girdikleri Estonya’nın en yüksek nokta rekorunu kırmak için Gaiziņkalns tepesine kule dikiyor ancak güvenlik sebebiyle kuleyi yıkmak zorunda kalıyor.

LETONYA VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Letonya 1918’de Çarlık Rusya’sı devrildikten sonra bağımsızlığını kazanan bir Kuzey Avrupa ülkesi. Türkiye, SSCC’nin 1944 yılındaki işgalini tanımayarak Letonya’nın bağımsızlığını desteklediğini göstermiştir.

200 vatandaşımızın yaşadığı 1.9 milyon nüfuslu Letonya ile ikili ilişkilerimiz yıllar boyunca sıkılaşarak günümüze gelmiştir. Bu yakın dostluk sayesinde Letonyalı turistler tatil planlarında ilk sırada Türkiye’yi tercih ediyor. 2018 yılında toplam 65.868 Leton turist ülkemizi ziyaret etmiştir.

Dış İşleri Bakanlığı’ndan aldığımız verilere göre Türkiye ile Letonya arasındaki ikili ticaret hacmi 2018 yılında toplam 291 milyon Dolar.

Türkiye, Baltık Denizi ülkesine toplamda 126 milyon Dolarlık ihracat, 165 milyon Dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir.

LETONYA TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

Başlıca ihracat kalemleri:

 • Mücevherci eşyası ve aksamı
 • Karayolu taşıtları için aksam, parça ve aksesuarlar
 • Merkezi ısıtma kazanları
 • Örme eşya

Başlıca ithalat kalemleri:

 • Demir ve çelik
 • Ağaç ve ahşap eşya
 • Mineral yakıtlar
 • Yağlar
 • Altın

LETONYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Letonya’ya kargo göndermek çok kolay. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren kargo firmalarına, örneğin Kargomkolay’ı tercih edebilirsiniz.

Letonya kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu ile kargonuzun alıcısına ulaşması 1 ila 2 hafta sürebilir. Kargomkolay’a başvurduğunuzda kargonuz ortalama 2 iş günü içinde adresine teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla kargonuz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

LETONYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Letonya’ya kargo göndermek mi istiyorsunuz? Kargomkolay’ın anasayfasından kargo işlemlerini yapmak çok kolay. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke kısmından Letonya’yı işaretleyin. Paketinizin kilogram bilgisini de girdikten sonra İrlanda yurt dışı kargo fiyatı ekranınızda olacak.

İşinde uzman müşteri temsilcilerimiz size tüm işlemlerinizde yardımcı olacaktır. İletişim bilgilerinizi girin, en kısa sürede sizi arayalım.

Yurt dışı kargo gönderimi için gerekli evraklar listesini Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Destek bölümünden edinebilirsiniz. Ya da hızlıca bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Gelelim kargonuzu nasıl hesaplayacağınıza…

LETONYA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Letonya’ya gitmek için yola çıkacak kargonuzu kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamanız gerekiyor. Hesaplamanızı yaptıktan sonra kargo gönderme işleminizin tutarını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplamasını şöyle yapabilirsiniz:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000

Kargonuzun kilosunu hesapladıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğinden kargonuzun gideceği ülke olarak Letonya’yı seçin ve paketinizin kilogram bilgisini verin. Artık adresten adrese teslim fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

LETONYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Letonya’ya kargo için en hızlı seçenek express kargo hizmetidir. Express kargo ile Kargomkolay aracılığıyla göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Letonya’ya ulaşır ve alıcıya teslim edilir.

TÜRKİYE LETONYA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Letonya kargo fiyatlarımız kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro
 • 10 kg: 165 Euro
 • 20 kg: 232.1 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

LETONYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Letonya Türkiye kargo fiyatlarımız kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

PTT KARGO LETONYA FİYATLARI

Letonya’ya kargo göndermek istiyorsanız PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo Letonya fiyat hesaplama adımlarını sizin için sıraladık.

Öncelikle PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX seçeneğini kullanabilirsiniz. Kargonuzun gideceği ülke olarak Letonya’yı seçerek yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0.5 kg: 541.50 TL
 • 10 kg: 896.50 TL
 • 20 kg: 1606.50 TL

LETONYA’YA KARGO GÖNDERME İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Letonya’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilmiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

LETONYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzu adım adım takip etmek için Letonya yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanın. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde size bir barkod vereceğiz.

Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzun adresine ulaştığından emin olabilir ve her an kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kargo numarasını girmeniz yeterli.

LETONYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Letonya PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesinden işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE LETONYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Letonya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Letonya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Letonya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Letonya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Letonya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Letonya için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Letonya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Letonya kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Letonya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Letonya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Letonya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Letonya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Letonya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Letonya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Letonya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Letonya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Letonya’ya en hızlı kargo hangisi?

Letonya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Letonya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Letonya’ya kargo nasıl gönderilir?

Letonya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Letonya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Letonya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Letonya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Letonya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Letonya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.