Letonya Kargo Hizmeti | Letonya’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri

Letonya kargo

LETONYA KARGO GÖNDERİMİ

Letonya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şeyi sizin için cevapladık. Ama önce ekonomisinin büyük yüzdesini toptan perakende ve ticaret ile taşımacılığın oluşturduğu Letonya’ya uğrayalım.

Letonyalılar, birçok alanda tatlı bir rekabete girdikleri Estonya’nın en yüksek nokta rekorunu kırmak için Gaiziņkalns tepesine kule dikiyor ancak güvenlik sebebiyle kuleyi yıkmak zorunda kalıyor.

LETONYA VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Letonya 1918’de Çarlık Rusya’sı devrildikten sonra bağımsızlığını kazanan bir Kuzey Avrupa ülkesi. Türkiye, SSCC’nin 1944 yılındaki işgalini tanımayarak Letonya’nın bağımsızlığını desteklediğini göstermiştir.

200 vatandaşımızın yaşadığı 1.9 milyon nüfuslu Letonya ile ikili ilişkilerimiz yıllar boyunca sıkılaşarak günümüze gelmiştir. Bu yakın dostluk sayesinde Letonyalı turistler tatil planlarında ilk sırada Türkiye’yi tercih ediyor. 2018 yılında toplam 65.868 Leton turist ülkemizi ziyaret etmiştir.

Dış İşleri Bakanlığı’ndan aldığımız verilere göre Türkiye ile Letonya arasındaki ikili ticaret hacmi 2018 yılında toplam 291 milyon Dolar.

Türkiye, Baltık Denizi ülkesine toplamda 126 milyon Dolarlık ihracat, 165 milyon Dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir.

LETONYA TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

Başlıca ihracat kalemleri:

 • Mücevherci eşyası ve aksamı
 • Karayolu taşıtları için aksam, parça ve aksesuarlar
 • Merkezi ısıtma kazanları
 • Örme eşya

Başlıca ithalat kalemleri:

 • Demir ve çelik
 • Ağaç ve ahşap eşya
 • Mineral yakıtlar
 • Yağlar
 • Altın

LETONYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Letonya’ya kargo göndermek çok kolay. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren kargo firmalarına, örneğin Kargomkolay’ı tercih edebilirsiniz.

Letonya kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu ile kargonuzun alıcısına ulaşması 1 ila 2 hafta sürebilir. Kargomkolay’a başvurduğunuzda kargonuz ortalama 2 iş günü içinde adresine teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla kargonuz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

LETONYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Letonya’ya kargo göndermek mi istiyorsunuz? Kargomkolay’ın anasayfasından kargo işlemlerini yapmak çok kolay. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke kısmından Letonya’yı işaretleyin. Paketinizin kilogram bilgisini de girdikten sonra İrlanda yurt dışı kargo fiyatı ekranınızda olacak.

İşinde uzman müşteri temsilcilerimiz size tüm işlemlerinizde yardımcı olacaktır. İletişim bilgilerinizi girin, en kısa sürede sizi arayalım.

Yurt dışı kargo gönderimi için gerekli evraklar listesini Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Destek bölümünden edinebilirsiniz. Ya da hızlıca bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Gelelim kargonuzu nasıl hesaplayacağınıza…

LETONYA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Letonya’ya gitmek için yola çıkacak kargonuzu kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamanız gerekiyor. Hesaplamanızı yaptıktan sonra kargo gönderme işleminizin tutarını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplamasını şöyle yapabilirsiniz:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000

Kargonuzun kilosunu hesapladıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğinden kargonuzun gideceği ülke olarak Letonya’yı seçin ve paketinizin kilogram bilgisini verin. Artık adresten adrese teslim fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

LETONYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Letonya’ya kargo için en hızlı seçenek express kargo hizmetidir. Express kargo ile Kargomkolay aracılığıyla göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Letonya’ya ulaşır ve alıcıya teslim edilir.

TÜRKİYE LETONYA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Letonya kargo fiyatlarımız kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 27,50 €
 • 1 kg: 44,00 €
 • 10 kg: 177,10 €
 • 20 kg: 259,60 €

LETONYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Letonya Türkiye kargo fiyatlarımız kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

PTT KARGO LETONYA FİYATLARI

Letonya’ya kargo göndermek istiyorsanız PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo Letonya fiyat hesaplama adımlarını sizin için sıraladık.

Öncelikle PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX seçeneğini kullanabilirsiniz. Kargonuzun gideceği ülke olarak Letonya’yı seçerek yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0,5 kg: 274 TL
 • 1 kg: 274 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

LETONYA’YA KARGO GÖNDERME İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Letonya’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilmiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

LETONYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzu adım adım takip etmek için Letonya yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanın. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde size bir barkod vereceğiz.

Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzun adresine ulaştığından emin olabilir ve her an kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kargo numarasını girmeniz yeterli.

LETONYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Letonya PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesinden işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE LETONYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Letonya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp