Skip links

Kazakistan Kargo Gönderimi | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

KAZAKİSTAN KARGO İŞLEMLERİ

kazakistan-kargo-islemleri

Kazakistan kargo işlemlerinin detayları ile anlattığımız bu yazımızda 1991 yılında bağımsızlığını ilan eden bu ülkeyi ilk tanıyan ülke olan Türkiye’den Kazakistan’a kargo göndermek isteyen kişi ve kurumlar için önem taşıyan soruları cevaplandırdık.

 • Kazakistan kargo nasıl gönderilir?
 • Kazakistan’a kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?
 • Kazakistan Türkiye kargo ücreti hangi faktörlerden etkilenir?
 • Kazakistan ucuz kargo nasıl gönderilir?
 • Türkiye’den Kazakistan’a kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Kazakistan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Kazakistan gönderi takibi nasıl yapılır?

Yazımızda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz ama öncelikle Kazakistan yönlü kargo trafiğini etkilemesi olası faktörlere göz atalım. Bu etkenler Kazakistan kargo gönderimi ile ilgili ipuçlarını da ortaya çıkaracaktır.

KAZAKİSTAN- TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

kazakistan-turkiye-ticari-iliskileri-ve-kargo-potansiyeli

Türkiye’nin Kazakistan’a ihracatı 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 6,8 oranında azalarak 695,3 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Bu ülkenin söz konusu dönemde toplam Türkiye ihracatındaki payı yüzde 0,41 olurken, Kazakistan ihracat yapılan ülkeler sıralamasında hayli gerilerde, 51. sırada yer alıyor.

2018 yılında anılan Türkiye’nin Kazakistan’dan yaptığı ithalat ise bir önceki yıla göre yüzde 30 oranında artarak 2,18 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Kazakistan bu rakamla Türkiye’nin en fazla ithalat yaptığı 36. ülke olmuştur.

Kazakistan gönderi rakamları da hem ihracat hem de ithalat oranlarına bağlı olarak artış ya da azalış göstermektedir.

KAZAKİSTAN KARGO TRAFİĞİNİ ETKİLEYEN DİĞER FAKTÖRLER

Kazakistan kargo trafiğini en az dış satım, dış alım kadar etkileyen başka etkenler de var. Türkiye Kazakistan Karma Ekonomik Komisyonu toplantısında verilen bilgilere göre Türkiye’nin Kazakistan’daki yatırımları 870 milyon dolar, Kazakistan’ın Türkiye’deki yatırımları ise 725 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Üçüncü ülkeler üzerinden yapılan yatırımlar da hesaba katıldığında Türkiye’nin Kazakistan’daki yatırımlarının değeri 3,2 milyar dolara ulaşıyor. Öyle ki Türk müteahhitleri Kazakistan’da bugüne kadar 25,5 milyar dolar değerinde 493 projeye imza attı.

Öte yandan Kazakistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı da her geçen artmaktadır. 2018 yılında 426 bin Kazak turist ülkeyi ziyaret etti.

Tüm bu veriler Türkiye’den 4 bin 64 kilometre uzakta bulunan Kazakistan’a kargo ile taşımanın daha makul bir yol olduğunu ortaya koyuyor. Zira söz konusu mesafe karayolu ile öyle az buz bir zamanda değil tam 65 saatte kat edilebiliyor. Zamanı iyi kullanmak isteyenler de Kazakistan kargo için hava yolunu tercih ediyor.

KAZAKİSTAN KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Kazakistan uçak kargo ile bu ülkeye hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu işlemleri yapmak günümüz şartlarında hayli kolay hale geldi. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global Kazakistan kargo firmaları yolu ile bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Kazakistan’a kargo gönderiminiz için  ihtiyacınız olan, bir bilgisayar ya da akıllı bir telefon.

KAZAKİSTAN’A KARGO GÖNDERMENİN AŞAMALARI

kazakistan-kargo-gondermenin-adimlari-

KargomKolay anasayfasında karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak (‘Fiyat Al‘ butonundan) Kazakistan kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Kazakistan’ı işaretleyip kilogram bilgisi de verdiğinizde paketinizin yolculuğu da başlamış olacak.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

KAZAKİSTAN KARGO FİYAT HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

kazakistan-kargo-fiyat-hesaplama-nasil-yapilir

Kazakistan kargo hesaplaması yapmak da kolay bir işlem.

Kazakistan’a gönderdiğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim için hacimsel ağırlık hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Astana’ya ulaşacağı belli olur.

KAZAKİSTAN KARGO FİYAT HESAPLAMA

kazakistan-kargo-fiyat-hesaplama

Kazakistan kargo fiyatlarının hesaplanmasını da KargomKolay üzerinden anlatacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Kazakistan’ı  işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece  kargonun örneğin Almatı’ya ne kadar Türkiye Kazakistan kargo ücreti ödenerek gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

KAZAKİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ

kazakistana-kargo-gonderimi

Kazakistan’a kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve paketin alınmasını istediğiniz tarihi de girmeniz yeterli.

KAZAKİSTAN TÜRKİYE ARASI KARGO FİYATLARI

kazakistan-turkiye-arasi-kargo-fiyatlari

Kazakistan kargo fiyatları şöyle;

 • 0.5 kg: 141.13 Euro10 kg: 217.14 Euro20 kg: 294.25 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Kazakistan’dan kargo ücretleri hangi seviyededir diye de bakalım.

 • 5 kg:192.50 Euro
 • 10 kg:314.60 Euro
 • 20 kg:503.80  Euro

KAZAKİSTAN TÜRKİYE KARGO SÜRESİ

kazakistan-turkiye-kargo-suresi

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den Kazakistan’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KAZAKİSTAN’IN HER KENTİNE KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da Ankara’dan, Adana, Denizli, Trabzon ya da Mardin’den, Almatı, Astana, Çimkent, Aktöbe ya da  Aktav’a gitmesi gereken bir koliniz ya da evrak zarfınız varsa çalmanız gereken kapı KargomKolay.com…

PTT KARGO KAZAKİSTAN FİYATLARI

Kazakistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Kazakistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kazakistan’a   0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kazakistan fiyatını hesaplayalım:

 • 0.5 kg: 440 TL
 • 10 kg: 735 TL
 • 20 kg:1325 TL

Kazakistan PTT kargonun ulaşma süresi ise 10-14 gün arasında değişmektedir. Bu sürede kargonuzun takibini de Kazakistan PTT kargo takip ile yapabilirsiniz.

KAZAKİSTAN KARGO TAKİP

kazakistan-kargo-takip

Kazakistan gönderi takip ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası ile Kazakistan’a gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli.

KAZAKİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Kazakistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de zor işlem değil. Bu ülkeden ithalat yapmak isteyen bir iş insanı, ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Kazakistan kargo şirketleri aracılığı ile kolayca gönderim yapabilir.

KAZAKİSTAN’A  EN UCUZ KARGO İÇİN KARGOMKOLAY

kazakistana-en-ucuz-kargo-icin-kargomkolay

KargomKolay dünya üzerinde Kazakistan dahil 219 + ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an, en ucuz kargo ücreti ile ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiriyor.

Kazakstan’a  uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkıyor ve gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde oluyor.

İstanbul’dan Kazakistan’a kargo gönderimi için, Yeni İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 2 iş günü içinde başkent Astana’da bir evde ya da ofiste alıcısının eline ulaşabiliyor.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan KargomKolay Kazakistan kargo hizmetinde hava limanından hava limanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese gerçekleştirdiği operasyonları tamamen sizin müşterilerinin kişisel istekleri doğrultusunda yapmaktadır.  KargomKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır. Bu aşamada DHL Kazakistan kargo ücreti ve UPS Kazakistan kargo ücretleri  hesaplaması için de KargomKolay’a başvurabilirsiniz.

Kazakistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Kazakistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kazakistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kazakistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kazakistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kazakistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Kazakistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Kazakistan kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Kazakistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Kazakistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Kazakistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kazakistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Kazakistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Kazakistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Kazakistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Kazakistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Kazakistan’a en hızlı kargo hangisi?

Kazakistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Kazakistan’a ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Kazakistan’a kargo nasıl gönderilir?

Kazakistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kazakistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Kazakistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kazakistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Kazakistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Kazakistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.