Katar Kargo Hizmetleri | Katar’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

katar kargo

KATAR KARGO İŞLEMLERİ VE FİYATLARI

Katar kargo gönderimi için tüm sorularınızı cevapladık;

 • Katar’a kargo en kolay şekilde nasıl gönderilir?
 • Katar’a kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurumun ödeyeceği ücret ne kadardır?
 • Kargom kaç günde alıcısının kapısında olur?
 • Yurt dışı kargo takibi nasıl yapılır?
 • Yurt dışı kargo fiyatı nasıl hesaplanır?

İçindekilere tıklayarak yazıdaki bölüme geçebilirsiniz.

KATAR’A KARGO GÖNDERECEKLER

Katar’a kargo gönderme ihtiyacı olan kişiler öncelikle iki ülke arasında ticaret yapan kişiler olacaktır. Hele ki Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın Katar’ı 2018-2019 döneminde hedef ülkelerden birisi olarak belirlemesinin ardından Türkiye-Katar yurtdışı kargo trafiğinin daha da artması bekleniyor.

Katar kargo gönderimi rakamlarını artıracak kesim ticaret yapan kesim olacaktır dedik. Bu noktada Katar ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler oldukça umut verici. Zira Türkiye’nin Katar’a yaptığı ihracat 2015 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde artmaktadır.

2015 yılında 423 milyon dolar olan dış satım miktarı her yıl artış gösterirken, Katar’a Suudi Arabistan’ın önderliğinde uygulanan ekonomik ve siyasi ambargo nedeniyle, Katar ihracat konusunda Türkiye’ye yönelmiştir. 2018 yılında da ihracat bir önceki yıla göre yüzde 69 artarak 1,1 milyar dolara yükselmiştir. İhracatçılar da yaklaşık 3 bin kilometre olan iki ülke arasındaki mesafeyi olabildiğince kısaltmak için Katar kargo gönderimi için en hızlı yolu tercih edeceklerdir. Bu da yol da doğal olarak uçak kargo olacaktır.

Öte yandan Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Türk firmalarının Katar’daki müteahhitlik sektörüne hizmet vermektedir. Türk firmalarının tamamladığı ya da sürdürdüğü projeler  6.7 milyar dolara ulaşırken, takip ettikleri projelerin toplam tutarı da 1 milyar  dolar civarındadır.

TÜRKİYE’DEKİ KATAR YATIRIMLARI

Son dönemde Türkiye’de artan Katar yatırımları da kargo trafiğinin yoğunlaştıracak faktörler arasında yer alıyor. Söz konusu ülkenin Türkiye’deki en büyük yatırımları: DEİK verilerine göre Türkiye’de Boyner, Digitürk, A Bank, Finansbank gibi yatırımları bulunan Katar kargo gönderimi konusunda da en büyük beklentinin olduğu ülkeler arasında yer almaktadır.

Katar’a en kolay, en hızlı, en güvenli ve en ekonomik yoldan kargo göndermek isteyenlerin tercihi uluslararası hava kargodan yana olacaktır. Katar’a hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

KATAR KARGO NASIL GÖNDERİLİR? 

Katar kargo gönderimi yapmak günümüz şartlarında oldukça kolay hale geldi. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Katar’a kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

KATAR KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

katar'a kargo göndermenin adımları

Anasayfamıza  girdiğinizde karşınıza çıkan alanda fiyat hesaplama işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeter de artar bile.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Katar’ı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde gönderinizin yolculuğu başlamış olacak.

Ama önce kargonuzun fiyatının hesaplaması yapılması gerekiyor.

KATAR KARGO HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Katar kargo hesaplaması yapmak da kolay bir işlem.

Katar kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Katar’a ulaşacağı belli olur.

yurtdışı Kargo gönderimi

KATAR KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

yurtdışı kargo fiyat hesaplama

Katar kargo fiyatlarının hesaplanmasını da Kargomkolay üzerinden anlatacağız.

kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Katar’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Katar kargonun örneğin Doha’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında görüyorsunuz.

KATAR’A KARGO GÖNDERİMİ

Katar kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Katar kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

KATAR KARGO FİYATLARI 

katar kargo fiyatları

Katar kargonun kg başına fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 27.50 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro

TÜRKİYE’DEN KATAR’A KARGO KAÇ GÜNDE GİDER?

katar'a kargo kaç günde gider

Türkiye’den Katar’a kargoyu kuryemiz aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Katar’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

PTT KARGO KATAR FİYATLARI

Katar’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Katar’a, ya da Katar’dan Türkiye’ye gönderim yaparken fiyat hesaplama yapmalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Katar’a 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Katar fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Katar servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 274 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

Burada PTT kargonun, Katar kargonun adresine ulaşması için verdiği sürenin ortalama 4 gün olduğuna dikkat etmek gerekiyor.

YURT DIŞI KARGO TAKİP

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Yurt dışı kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin hızını da anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Katar yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız gönderiniz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini ortadan kaldırdığı gibi iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısında prestijiniz de artacaktır.

KATAR’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Katar’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Katar’da yatırım yapan bir Türk girişimci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederek Katar’dan Türkiye’ye kolayca kargo gönderebilir.

Doha’dan İstanbul’a, Lusail’den Sakarya’ya ya da Dakhira’dan Antalya’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

KATAR’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Katar’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Katar’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

KARGOMKOLAY

kargomkolay nasıl kullanılır

Katar hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres Kargomkolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan Kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Katar ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp