Skip links

İtalya Kargo Hizmeti | İtalya’ya Kargo Fiyatları

İtalya kargo

İtalya Kargo İşlemleri

İtalya kargo işlemleri ve detayları bu yazımızın ana konusu. Yazımızda;

 • İtalya’ya kargo nasıl gönderilir?
 • İtalya kargo için ne kadar ücret ödenir?
 • İtalya’ya kargo kaç günde alıcısının elinde olur?
 • İtalya kargonun takibi nasıl yapılır?
 • İtalya kargo fiyatı nasıl hesaplanır? gibi soruların cevaplarını bulabilir ve İtalya gönderimlerinizi daha kolay yapabilirsiniz.

Türkiye- İtalya İlişkisi 163 Yıldır Devam Ediyor

Zengin kültürleri, geniş ve lezzetli yemeklerin yer aldığı mutfağı ile de Türkiye’ye benzeyen İtalya ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin geçmişi 1856 yılına dayanıyor. 2006’da 150. yılını kutlayan bu ilişkiler bugün oldukça kapsamlı hale geldi. Bu kapsamlı ilişkiler iki ülke arasındaki kargo trafiğini de her geçen gün artırmaktadır.

İtalya kargo işlemlerinin detayına girmeden önce Türkiye ile Çizme arasındaki ticari ilişkilere kısaca göz atmakta fayda var. Bu ilişkiler aynı zamanda İtalya kargo potansiyelini göstermesi açısından önem taşımaktadır.

Öte yandan Türkiye’de yatırım yapan İtalyanlar, İtalya’da yatırım yapan Türk girişimciler, turistler, öğrenim hayatlarını bu iki ülkeden birinde devam ettiren öğrenciler gibi farklı kesimler de İtalya kargo rakamlarını ciddi anlamda etkilediği için yazımızda bu konulara da değineceğiz.

İtalya kargo

İtalya-Türkiye Dış Ticaretinin İpuçları

İtalya, Türkiye ihracatında Almanya ve İngiltere’nin ardından 3. sırada. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) rakamlarına göre 2017 yılında 8.5 milyar dolar olan Türkiye’nin İtalya’ya ihracat rakamı 2018 yılı sonunda yüzde 12.9 oranında artarak 9.6 milyar dolara ulaştı.

İstanbul’dan İhracat

 İl bazında ihracat rakamlarına baktığımızda da İstanbul 281 milyon dolarlık ihracat ile İtalya’ya en çok ihracat yapan şehir olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’u sırasıyla Bursa, Kocaeli, İzmir, Hatay, Ankara, Sakarya, Trabzon, Manisa ve Gaziantep izliyor. Hatay bir önceki yıla oranla yapılan ihracatın yüzde 1477 oranında artmasıyla listede öne çıkıyor.

İtalya kargo

Hatay’dan Şaşırtıcı Büyüme

Bu veriler Hatay’ın ihracattaki yükselen yıldızını gösterdiği gibi İtalya kargo gönderimlerinin yakın gelecekte ihracat payını artıracağa benziyor.

İtalyaya kargo

İtalya’ya Dış Satım Ürünleri

Türkiye, ihracatının % 5,4’ünü İtalya’ya yaparken, ithalatın da % 4,8’ini İtalya’dan gerçekleştiriyor.

Türkiye’den İtalya’ya en çok ihraç edilen ürünlerin ilk sırasında binek otomobiller yer alıyor. Motorlu taşıtlar, kabuklu- kabuksuz meyveler,  karayolu taşıtları için aksam, parça ve aksesuarların yanı sıra tekstil ürünlerini de İtalya’ya satan Türkiye bu ülkeden petrol yağları, karayolu taşıtları için aksam, parça ve aksesuarlar, eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar,  mücevherci eşyası ve aksamı, tedavide veya korunmada kullanılmak üzere hazırlanan ilaçlar, makineler ve mekanik cihazlar ile dizel-yarı dizel motorlar alıyor.

İtalya’ya Kargo İhtiyacı Olan Kişiler

Dışişleri Bakanlığı’nın verilerine göre İtalya’da 35 bin civarında Türk vatandaşı yaşıyor. Yine Bakanlık verilerine göre Türkiye’yi 2015 yılında 507 bin 897, 2016 yılında ise 213 bin 227 İtalyan turist ziyaret etti.  Ülkemizden İtalya’ya giden turist sayısı ise 2015 yılında 271 bin 064, 2016 yılında 215 bin 390 oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası verilerine göre verilerine göre, 2005-2017 döneminde ülkemize gerçekleşen İtalya kaynaklı doğrudan yatırım miktarı 2,143 milyar ABD Dolarına ulaşmıştır.

2017 yılında yurtdışından Türkiye’ye gelen 7,44 milyar $ değerindeki toplam doğrudan yatırımda, İtalya 124 milyon $ %1,7 pay ile 11. sırada yer alırken, 2018 yılı 5 aylık verilerine göre İtalya’dan Türkiye’ye yapılan doğrudan yatırımın tutarı ise 56 milyon ABD Dolarıdır.

Türkiye’deki İtalyan firmaların sanayi sektöründe ağırlıklı olarak gıda, hazır giyim, kimyasal ürünler, elektrik-elektronik, makine imalatı, mobilya, demir-çelik, otomotivde; hizmet sektöründe ise ticaret, turizm, haberleşme, bankacılık ve yatırım finansmanı üzerine yoğunlaştıkları görülmektedir.

İtalyaya kargo

İtalya’daki Türk Yatırımları

Merkez Bankası verilerine göre, 2005-2017 döneminde ülkemizden İtalya’ya gerçekleşen doğrudan yatırım miktarı 276 milyon ABD Doları civarındadır. İtalya, Türkiye’nin 2017 yılında yurtdışına gerçekleştirdiği toplam yurtdışı doğrudan yatırımda, 15. sırada yer alırken, 2018 yılı 5 ayında Türkiye’den İtalya’ya gerçekleşen yatırım miktarı ise 7 milyon dolardır.

Türkiye’de kayıtlı şirketlerin İtalya’da 50’den fazla ortaklık veya iştiraki bulunmaktadır. Özellikle Kuzey İtalya’da Türk vatandaşlarına ait çok sayıda işletme faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte, söz konusu işletmeler, diğer Avrupa ülkelerindeki işletmelere kıyasla daha küçük ölçekli yapıdadır.

İtalya’nın önde gelen belli başlı firmalarının da Türkiye’de temsilcilikleri mevcuttur. Bunlar arasında bazı önemli firmalar Telecom Italia Mobile (Avea), Fiat, Iveco, Chicco, Merloni, De Longhi, Pirelli, Caltagirone Group (Çimentaş), Barilla Alimentare (Filiz Gıda), Inelli Plastik vb. yer almaktadır.

Tüm bu kesimler Türkiye’den İtalya’ya kargo ya da İtalya’dan Türkiye’ye kargo gönderimi yapacak olan potansiyel müşteriler olarak karşımıza çıkıyor. Ki bu hizmeti alacaklar için İtalya özelinde aynı gün kargo teslimatı avantajı da var…

Türkiyeye turizm geliri

Türk İhracatının Parlayan Yıldızı

İtalya’nın Türkiye’deki en önemli ortaklığı Tofaş – Türk Otomobil Fabrikası. Tofaş Türk otomobil Fabrikası, Koç Holding- İtalyan Fiat ortaklığında 1968 yılında kuruldu. 1971’de üretime geçen fabrika 1974’de ilk ihracatını gerçekleştirdi. 2014’de Fiat Doblo ihracatına başlayan fabrika Türk üretimi araçları Türkiye’den Kanada ve Kuzey Amerika’ya gönderdi. 50 yıldır Türkiye ve Bursa ekonomisine hizmet eden Tofaş, 9 bine yakın çalışanı ile Türkiye’nin dördüncü büyük sanayi kuruluşu olma özelliğini de taşıyor.

Yıllık 450 bin araç üreten fabrika 2018 yılında dünyanın pek çok ülkesine 243 bin adet araç ihraç ederek Türkiye’nin otomotiv ihracatının yüzde 18’inin tek başına gerçekleştirme başarını gösterdi.

İtalya’ya Hızlı Kargo

İtalya’da yaşayan Türkler, Türkiye’de yaşayan İtalyan vatandaşları, ya da her iki ülke ile iş bağlantıları olanlar ile iki ülkede uzun ya da kısa tatiller için bulunan turistlerin, hatta öğrencilerin ihtiyaç duyacakları hızlı kargo hizmetinin önemi bu aşamada ortaya çıkıyor.

Söz konusu kişi ya da kurumların İtalya’ya kargo ihtiyaçları için de, İtalya’dan kargo almak için de en hızlı güvenli ve uygun fiyatlı kargo istemeleri ve aramalarının sonucu yurtdışı uçak kargo oluyor.

İtalya’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

İtalya’ya kargo göndermek için ister yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurun, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay ile İtalya’ya kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

Sırasıyla İtalya’ya Kargo Gönderim İşlemleri

İtalya Kargo Gönderimi

İtalya’ya kargo gönderim yapmak için KargomKolay adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada İtalya kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterde artar.

Kargonuzun gideceği ülke olarak İtalya’yı seçip, kilogram bilgisi verirseniz İtalya’ya olan kargonuzun yolculuğu fiilen başlamış olacak.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

İtalya Kargo Hesaplama Yöntemi

Kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İtalya’ya ulaşacağı belli olur.

Bu noktada desi hesaplaması ile ilgi de kısaca bilgi verip kargo ücreti üzerindeki etkisine değinelim:

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

İtalya Kargo Fiyatı Hesaplama

İtalya'ya Kargo Fiyatı Hesaplama

İtalya kargo fiyatlarının hesaplanmasını nasıl yapacağız?

KargomKolay’ın anasayfasına girdiğinizde ya da aşağıdaki Fiyat Al butonuna basarak ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak İtalya’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece İtalya kargonun örneğin Roma’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Yurtdışı kargo hesap

Yurtdışı kargo hesap

İtalya’ya Kargo Gönderimi

İtalya’ya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

İtalya Kargo Fiyatları 

İtalya Kargo Fiyatları

İtalya kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 76.23 Euro10 kg: 122.76 Euro20 kg: 194.4 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Türkiye’den İtalya’ya Kargo Kaç Günde Ulaşır?

İtalya Gönderim Süresi

Türkiye’den İtalya’ya kargo ortalama 1 iş gününde ulaşıyor. Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir İtalya kargo en geç 24 saat içinde Venedik’te alıcısının adresinde olabiliyor.

İtalya kargonun bu kadar hızlı bir şekilde varış adresinde olmasında hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı etkili olmaktadır.

Türkiye’nin Her Yerinden İtalya’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da İtalya’ya  en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Bursa yurtdışı kargo veya 3. sıradaki Kocaeli yurtdışı kargo ya da 2018 yılında İtalya’ya yüzde 1477’lik ihracat artışı ile öne çıkan Hatay’dan Roma’ya Floransa’ya Milano’ya ya da Napoli’ye gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa gelmeniz gereken adres KargomKolay.

PTT Kargo İtalya Fiyatları

İtalya’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. BU nedenle PTT kargo İtalya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den İtalya’ya, ya da İtalya’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İtalya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İtalya fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo İtalya servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 362 TL
 • 10 kg: 657.50 TL
 • 20 kg: 1247.50 TL

İtalya Kargo Takibi

Kargo Takip Nasıl Yapılır

İtalya kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile İtalya yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız İtalya kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riski ortadan kalkarken, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki saygınlığınız da artacaktır.

İtalya kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

İtalya’dan Türkiye’ye Kargo

İtalya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Örneğin Bursa’da faaliyet gösteren İtalyan sermayeli firmalardan birinden   Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderilirken yapılan işlemleri yapması yeterli.

Verona’dan İstanbul’a, Torino’dan Kocaeli’ye, ya da Trieste’den Manisa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

İtalya’ya Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

İtalya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu İtalya’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesi için buraya tıklayınız.

Mevzuata Tam Uyum Şart

İtalya’ya kargo gönderimi yaparken mutlaka uyulması gereken kurallara ve mevzuat hükümlerine dikkat etmek gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan İtalya’daki herhangi bir adrese, ya da İtalya’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo gönderimi için söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.

Bu noktada ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

İtalya’ya Expres Kargo

kargomkolay nasıl kullanılır

İtalya’ya express kargo ihtiyacı olan tüm kesimlerin başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan kargomkolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Türkiye’den İtalya’ya kargo ile gönderilen ürünler ya da evraklar, kuryemiz aracılığıyla adresine teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden kargonuzu siz de teslim alabilirsiniz.

Siz sadece kargonuzun nereye gitmesini istediğinizi söyleyin. Gerisini bize bırakın.

İtalya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız kargomkolay güvencesinde…

İtalya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den İtalya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den İtalya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak İtalya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. İtalya için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den İtalya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm İtalya kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

İtalya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. İtalya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

İtalya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İtalya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den İtalya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin İtalya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den İtalya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya İtalya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

İtalya’ya en hızlı kargo hangisi?

İtalya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den İtalya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

İtalya’ya kargo nasıl gönderilir?

İtalya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

İtalya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İtalya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: İtalya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

İtalya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, İtalya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.