İtalya Kargo Hizmeti | İtalya’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

İtalya uçak kargo

İtalya Kargo İşlemleri;

 • İtalya’ya kargo nasıl gönderilir?
 • İtalya kargo için ne kadar ücret ödenir?
 • İtalya’ya kargo kaç günde alıcısının elinde olur?
 • İtalya kargonun takibi nasıl yapılır?
 • İtalya kargo fiyatı nasıl hesaplanır?

*İçindekiler kısmına  tıklayarak yazıdaki bölüme geçebilirsiniz.

İTALYA KARGO TRAFİĞİ HAREKETLİ

İtalya’ya kargo trafiğinin artırması en olası grup olan ihracatçılar için İtalya önemli bir pazar. Zira İtalya Türkiye ihracatında Almanya ve İngiltere’nin ardından 3. sırada yer alıyor. Bu özelliği ile Türkiye’den İtalya’ya kargo  gönderme ihtiyacı her geçen gün artıyor.

İtalya’ya yurtdışı kargo göndermek hayli kolay hale geldi.

Öyle ki İtalya’ya uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi işin uzmanından yardım alırsanız İtalya’ya kargo işlemleriniz daha da kolay hale gelebilir.

İTALYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

İtalya’ya kargo göndermek için ister yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurun, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile İtalya’ya kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

SIRASIYLA İTALYA’YA KARGO GÖNDERİM İŞLEMLERİ

İtalya Kargo Gönderimi

İtalya’ya kargo gönderim yapmak için www.kargomkolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada İtalya kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterde artar.

Kargonuzun gideceği ülke olarak İtalya’yı seçip, kilogram bilgisi verirseniz İtalya’ya olan kargonuzun yolculuğu fiilen başlamış olacak.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

İTALYA KARGO HESAPLAMA YÖNTEMİ

Kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İtalya’ya ulaşacağı belli olur.

İTALYA KARGO FİYATI HESAPLAMA

İtalya'ya Kargo Fiyatı Hesaplama

İtalya kargo fiyatlarının hesaplanmasını nasıl yapacağız?

Kargomkolay’ın anasayfasına girdiğinizde ya da aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonuna basarak ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak İtalya’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece İtalya kargonun örneğin Roma’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Yurtdışı kargo hesap

Yurtdışı kargo hesap
ÖRNEKTİR

İTALYA’YA KARGO GÖNDERİMİ

İtalya’ya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

İTALYA KARGO FİYATLARI 

İtalya Kargo Fiyatları

İtalya kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 5 kg: 22 Euro
 • 10 kg: 122.10 Euro
 • 20 kg: 178.20 Euro’ya en hızlı şekilde gönderilecektir.

TÜRKİYE’DEN İTALYA’YA KARGO KAÇ GÜNDE ULAŞIR?

İtalya Gönderim Süresi

Türkiye’den İtalya’ya kargo ortalama 1 iş gününde ulaşıyor. Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir İtalya kargo en geç 24 saat içinde Venedik’te alıcısının adresinde olabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN İTALYA’NIN HER ŞEHRİNE KARGO

İl bazında ihracat rakamlarına baktığımızda da İstanbul 281 milyon dolarlık ihracat ile İtalya’ya en çok ihracat yapan şehir olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’u sırasıyla Bursa, Kocaeli, İzmir, Hatay, Ankara, Sakarya, Trabzon, Manisa ve Gaziantep izliyor. Hatay bir önceki yıla oranla yapılan ihracatın yüzde 1477 oranında artmasıyla listede öne çıkıyor.

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da İtalya’ya  en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Bursa’dan  veya 3. sıradaki Kocaeli’nden ya da 2018 yılında İtalya’ya yüzde 1477’lik ihracat artışı ile öne çıkan Roma’ya Floransa’ya Milano’ya ya da Napoli’ye gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa gelmeniz gereken adres kargomkolay.com…

Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden İtalya’nın her şehrine kargonuzu göndermeyi taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü başarıyla yerine getiriyor.

PTT KARGO İTALYA FİYATLARI

İtalya’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. BU nedenle PTT kargo İtalya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den İtalya’ya, ya da İtalya’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İtalya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İtalya fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo İtalya servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 157 TL
 • 10 kg: 543.50 TL
 • 20 kg: 1033.50TL

İTALYA KARGO TAKİBİ

Kargo Takip Nasıl Yapılır

İtalya kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile İtalya yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız İtalya kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riski ortadan kalkarken, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki saygınlığınız da artacaktır.

İTALYA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

İtalya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Örneğin Bursa’da faaliyet gösteren İtalyan sermayeli firmalardan birinden   Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderilirken yapılan işlemleri yapması yeterli.

Verona’dan İstanbul’a, Torino’dan Kocaeli’ye, ya da Trieste’den Manisa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

İTALYA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

İtalya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu İtalya’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesi için buraya tıklayınız.

İTALYA’YA HIZLI KARGO

kargomkolay nasıl kullanılır

İtalya hızlı kargo ihtiyacı olan tüm kesimlerin başvuracağı ilk adres www.kargomkolay.com.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan kargomkolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Siz sadece kargonuzun nereye gitmesini istediğinizi söyleyin. Gerisini bize bırakın.

İtalya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız kargomkolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp