219+ Ülkede Kapıdan Kapıya TeslimatYURTDIŞI KARGO HİZMETİ

ETSY müşterilerine özel 5,95 EUR’dan başlayan USA fiyatları

E-ihracatçılara özel UAE Dubai’de Kapıda Ödeme (COD) Seçeneği

Tüm express kargolarınız TNT, UPS, DHL ve FEDEX ile taşıtılmaktadır.

HEMEN KURYE ÇAĞIR

*sadece bu formu doldurarak adresinize kurye çağırabilirsiniz.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2021/10/infograph-1.png

3 Adımda Yurtdışına Kargonuzu Gönderelim

En Kolay ve uygun fiyatlı gönderi şekli
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/02/kargomkolay-adimlar-1.png

Gideceği Ülkeyi Bize Söyleyin

0850 550 5500 numaralı hattımızdan bize ulaşın, varış ülkesi ile alakalı güncel durum ve rakamları onaylayın.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/02/kargomkolay-adimlar-2-1.png

Hemen İşlemlerinizi Yapalım

Ödemeniz gerçekleştikten sonra kargonuzu kapınızdan teslim alalım. Pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkartalım

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/02/kargomkolay-adimlar-3.png

Hızlı Teslimatın Keyfini Çıkarın

Sizlere ise sadece Kargo Takip sayfamız üzerinden kargonuzu takip etmek kalsın.

YURTDIŞI KARGO FİYATLARI

Yurtdışı kargo servisimiz ile 219’dan fazla ülkeye gönderimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki listede Amerika, Almanya ve Azerbaycan fiyatlarını görebilirsiniz.

AMERİKA KARGO
30 kg üstü
Başlangıç Fiyatı
4,42€/kg*
15% HOŞGELDİN İNDİRİMİ
ALMANYA KARGO
0-0,5 kg
Kontratlı Müşteri Fiyatı
9,90€*
AZERBAYCAN KARGO
0-0,5kg
E-Ticaret Müşterisi Fiyatı
9,50€*

YURTDIŞI KARGO

YURTDIŞI KARGO İŞLEMLERİ

Yurtdışı kargo gönderilerinde artık dönem hız dönemi. Kargolarını en hızlı ve en sağlam şekilde alıcısına ulaşmasını isteyen kişi veya kurumlar uçak kargo alternatifini her geçen gün daha da fazla kullanmaya başladı. Durum böyle olunca kargo uçaklarının sayısı da gökyüzündeki hava trafiği de her geçen gün artmaya başladı.

KargomKolay.com kurulduğu günden bu yana yurtdışı gönderileri 219+ ülkeye gerçekleştirdiği operasyonlarla sorunsuz bir şekilde ulaştırdı. Global kargo şirketleri UPS, TNT, FEDEX, DHL servislerini sağlayan KargomKolay yurtdışı kargo hizmeti ile söz konusu kişi ve kurumların uluslararası gönderim operasyonlarını kusursuz bir şekilde yönetiyor.

Detaylar için tıklayınız

YURTDIŞI KARGO – LOJİSTİK PARTNERİNİZ

Yurtdışı kargo gönderirken gerekli tüm işlemleri müşterileri için yapan KargomKolay, bu açıdan kargo gönderen kişi veya kurumların lojistik departmanı gibi çalışıyor. Karmaşık görünen yurtdışı kargo gönderini en kolay şekline getiren KargomKolay ile 3 adımda kolayca uluslararası kargo gönderebilir, kurye çağırma, kargo fiyat hesaplama, hacimsel hesaplama, paketleme, takip, konşimento doldurma, gümrük vergisi hesaplama gibi bütün süreçleri kolayca yönetebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda da bu sorunun çözülmesini talep edebilirsiniz.

YURTDIŞINA KARGO

GÖNDERMENİN 3 ADIMI

Yurtdışına kargo gönderiminin 3 önemli ama kolay adımı var. İnternet sitesi, telefon veya Whatsapp üzerinden KargomKolay ekiplerine ulaşarak kargonun gideceği ülkeyi, evrak mı yoksa koli mi olduğunu bilgisini vererek kurye çağırırsınız. Ödeme yapıldıktan sonra kargonuz kapıdan teslim alınır ve uluslararası yolculuk işlemleri başlar. Kargonun teslim edilmesinden sonra Pazar günü hariç her gün gerçekleşen seferler ile uçak kargo yola çıkar ve varış ülkesine göre 1-4 iş günü içinde teslime edilir.

Bu aşamadan sonra size kargonuzu adım adım takip etmek kalır. Yurtdışı kargo takibi için gereken tek şey kargonuz teslim alınırken size verilen takip numarası. Takip numarasını girip “Kargom nerede” butonuna bastığınızda evrak ya da kolinizin o anda nerede olduğunu anında öğrenebilirsiniz.

YURTDIŞI KARGO FİYAT

HESAPLAMA

Yurtdışı Kargo fiyat hesaplama işlemi için sadece kargonun varış ülkesi ile ağırlık ya da hacim bilgisi gerekmektedir. Yurtdışı kargo fiyat hesaplama araçları ile fiyatı hesaplamasını kolaylıkla siz de yapabilirsiniz.

Diğer taraftan kargonun fiyatını belirleyen önemli etkenlerden biri olan hacimsel ağırlık hesaplaması gereken doğru bilgiler ile yapılabilir. Ağırlık ve hacimsel hesaplama sonucunda hangi değer daha yüksekse yurtdışı kargonun fiyatı o değer üzerinden hesaplanır.

Ayrıca yurtdışı kargo gönderirken gönderilen ülkenin mevzuatına bağlı olarak gümrük vergisi ödenir. Gümrük vergisi hesaplama aracı ile söz konusu verginin hesaplaması da yapılabilir. Varış ülkesindeki gümrük işlemleri alıcıya aittir.

Kargonun paketlenmesi aşamasında da destek alınabileceği gibi konşimento doldurma vb. işlemlerde destek hep sizinle.

DİKKAT EDİLECEKLER

Yurtdışı kargo gönderirken en önemli aşama kargonun paketlenmesidir. Gönderinin doğru paketlenmesi, binlerce kilometrelik bir yolculuk yapacak olan kargonun yerine sağlam bir şekilde ulaşmasının belki de ilk ve en önemli koşuludur. Doğru paketleme ayrıca kargonun fiyatını da belirleyen en önemli etkendir.

Bu noktada kargonun doğru paketlenmesine dikkat etmek ve hatalı paketlemelerden kaçınmak gerekir.

Yurtdışı kargo gönderirken ve paketleme yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

1 –Sağlam bir kutu kullanın – dolgu malzemeleri ile gönderiyi koruma altına alın: Kargo paketinin taşınması sırasında hasar riskini en aza indirmek için öncelikle sağlam bir kutu ve dolgu malzemeleri kullanmanız gerekir.

2- Göndereceğiniz eşyanın boyutuna uygun koli kullanın:  Yurtdışı kargonuzu içine koyacağınız koli/kutunun büyüklüğünün doğru olmasına dikkat edin. Büyük bir kutu eşyanın kutunun içinde hareket etmesine ve zarar görmesine neden olabilir. Riskin önüne geçmek için ise kutunun içindeki ürünlerin etrafına 5-6 cm dolgu malzemesi koyun. Bu dolgu malzemeleri ile kutudaki tüm boşlukları doldurmalısınız.

3-Koliyi kapatırken aşırıya kaçmayın: Yurtdışı kargonuzun güvende olmasını istiyorsunuz, bunun için koliyi kapatırken de önlemler alıyorsunuz ama bunu yaparken de aşırıya kaçmamalısınız. Gümrük müşavirleri kolinin içini incelemek isterlerse kutuyu kolayca açabilsinler ve ürünleriniz zarar görmesin. Bu noktada kolinizi H yöntemiyle bantlamanız yeterli olacaktır. Bu yöntemle kutunun tüm birleşme yerlerini kapatın.

4- Kargoyu teslim alacak kişinin telefon numarasını kolinin üzerine yazın: Kurye alıcının adresi bulmakta zorlanıyorsa veya alıcıyı geldikleri konusunda uyarmak istiyorsa, aramayı deneyebilir. Ayrıca herhangi bir nedenden dolayı kargo gümrükte tutuluyorsa, gümrük acenteleri de alıcıyla temasa geçmek isteyebilir. Telefon numarası bu nedenle hayati öneme sahiptir.

5-Kolinin içinin fotoğrafını çekin: Herhangi bir hasar durumunda kolinin içinin fotoğrafını çekmek yurtdışı kargoyu göndermeden önceki halinin kanıtlama açısından işinize yarayabilir. Böylece hasar talebinde bulunabilirsiniz.

6- Doğru etiketleri kullanın: Yalnızca hizmeti aldığınız şirket tarafından sağlanan etiketleri kullanın.

7- Yasaklı ürün göndermeyin: Hangi ürünleri gönderebileceğiniz veya gönderemeyeceğiniz uluslararası normlarla belirlenmiştir. Bu kurallara uymalısınız.

8-Vergileri kontrol edin: Kargonuzu göndermeden önce gümrük vergileri ve diğer vergileri kontrol edin.

Kargomkolay yurtdışı kargonuzun gönderilmesi aşamasını A’dan Z’ye yöneterek yaşanabilecek sorunları baştan önler ve paketinizin adresine sorunsuz gitmesi için size teknik destek de verir.

YURTDIŞI KARGO GÖNDERİMİ

Yurtdışı kargo gönderirken değişik seçenekleriniz de var. Uluslararası express kargo ile gönderiniz en kısa sürede varış adresine ulaştırılır.

Express kargo, kişi ya da şirketlerin yurtdışı gönderilerinin olabilecek en kısa sürede varış adresine ulaştırılmasının yoludur. Express kargo, mikro ihracat gönderimlerinizde önemli bir çözüm olarak karşımıza çıkarken, e- ticaret sitelerinin de girişimlerinde başarılı olmasının önünü açıyor.

EXPRESS KARGO

Express kargo ile yurtdışına en hızlı ve güvenli şekilde kargo gönderilir.

Express kargo ile genellikle 1- 4 iş günü içinde teslimat yapılabiliyor. Türkiye’ye yakın Avrupa ülkelerine 1 iş günü içinde teslimat yapılabildiği gibi ertesi gün teslimatları da söz konusu olabiliyor.

Express gönderilerde kilogram ve boyut sınırlamaları bulunmaktadır. 0.5 kilogram ile 30 kilogram arasındaki kargolar ile operatörün çalıştırdığı uçağın ebatlarına göre 180 cm, 240 cm ve 270 cm’den büyük olmayan gönderiler express servis ile taşınabilmektedir.

Express kargoda verilen hizmet şekli kapıdan kapıya teslimat şeklinde gerçekleşiyor ve kullanıcılarının hayatını önemli derecede kolaylaştırıyor. İster bir kişinin ofis ya da evinden, isterse de bir firmanın deposundan alınan kargo paketi, express gönderim servisi ile kapıdan alınarak alıcısının kapısına teslim edilmektedir.

MİKRO İHRACAT / HAVAYOLU - KARAYOLU ETGB

Yurtdışı kargonun en yoğun olduğu alanlardan biri de mikro ihracat.

300 kg ve 15.000 Euro’ya kadar değeri olan ürünlerin yurtdışı kargo ile gümrüksüz bir şekilde gönderilmesine mikro ihracat deniyor. Mikro ihracat özellikle küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) ihracat yapmasını sağlayan bir yöntem olarak kabul edilirken, yurtdışı kargo rakamlarını önemli ölçüde artıran grup olarak karşımıza çıkıyor.

Hava kargo ile mikro ihracat yaparken öncelikle ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) verilmelidir.

Detaylar için tıklayınız

ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ithalat ve ihracatta express taşıyıcılar yani operatörler tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Kargo firmaları dolaylı temsil yoluyla ihracat gönderileri için ETGB’li hızlı ihracat hizmeti vermeye yetkilidir.

Mikro ihracat yapılabilmesi için bir takım evrak ve belgelerinizin olması da gerekmektedir. Bu belgeler arasında;

  1. Dolaylı Temsil Yetki Belgesi,
  2. İş Emri bir diğer ismi ile Mikro İhracat Gönderi Bilgi Formu,
  3. Maliye tarafından onaylanmış faturanın aslı,
  4. Yurtdışı için Türkçe fatura ile birlikte tutarlı İngilizce Fatura

Tüm bu belgelerin kişide olması ile birlikte hiçbir sorun olmadan bu ve türevi işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca belirttiğimiz limitlerin aşılması durumunda işlem ihracat olarak kabul edileceği için, Gümrük Müşavirliği firması aracılığı ile detaylı beyan ile işlem görmesi gerekmektedir.

Kargomkolay bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı mikro ihracat gönderileri ile firmalara destek oldu.

UÇAK KARGO

Uçak kargo gönderilmek istenen ürün ya da malların uçaklarla taşınmasıdır. Bugün global gönderim hacminin yüzde 10’unu hava kargo ile taşınırken, bu hizmet için özel olarak üretilmiş kargo uçakları kullanılıyor ve uçakların sayısı da her geçen gün artıyor. Hava kargo yolu ile aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey taşınabilir, bir ülkeden bir başka ülkeye ürün transferi karayolunun sınırlamalarına takılmadan, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Yılda ortalama yüzde 5 ve üzerinde büyümeye sahip olduğu belirtilen hava kargonun tercih edilmesinde en büyük etkenler ise hız ve güvenlik olarak karşımıza çıkıyor.

Hava kargo özellikle uzun mesafeler için, değerli ve bozulabilir ürünlerin taşınmasında tercih edilen bir yoldur. Hava kargo aynı zamanda özellikle balık, meyve ve sebze gibi çabuk bozulabilir ürünlerin en uzun mesafelerde bile en kısa zamanda taşınmasını sağlarken, taşınmasına izin verilen canlı hayvanların hızlı bir şekilde naklini sağlar.

E-TİCARETTE YURTDIŞI KARGO

Yurtdışı kargo günümüzün en trend ticaret şekli olan e- ticaretin olmazsa olmazı halinde. E- ticaret yapan şirketler yoğun rekabetin yaşandığı bu alanda bir adım öne çıkmak için yurtdışı kargolarının en hızlı şekilde alıcısına ulaşması arzusundalar. Bunu için de gerekli her opsiyonu kullanıyorlar.

E- ticaret uygulamaları gerçekleştiren sitelerin yanısıra son dönemde sosyal medya üzerinden de satışlar da hız kazandı. Bu alanda da ciddi anlamda yurtdışı kargo ihtiyacı doğdu.  Instagram üzerinden satış yapan bir kişi, yurtdışı müşterisine ürünlerini yurtdışı uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde göndererek iş potansiyelini de yükseltiyor.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki form ile bize iletişim bilgilerinizi bırakırsanız, size hızlıca yanıt verebiliriz.

MERKEZ OFİSİMİZ

Aşağıda iletişim bilgilerimizi bulabilirsiniz.

DRN Lojistik A.Ş.

Adres : DRN Genel Müdürlük Binası (E5 Üstü – Optimum AVM Yanı)

Yenisahra Mahallesi İnönü Cad. No: 9/3 34746 Ataşehir – İstanbul

Telefon      : 0850 550 5500

Whatsapp : 0505 279 4567

Email         : info@kargomkolay.com

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2020/10/optimum.jpg
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp