Rusya Kargo İşlemleri | Rusya’ya Gönderim Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Rusya Kargo

RUSYA KARGO

Rusya kargo işlemleri;

Maddelere tıklayarak yazıdaki bölüme geçebilirsiniz.

Rusya kargo fiyat hesaplama

Gönderilerin yakın gelecekte bugünkünden daha fazla olacağını öngörmek mümkün. Zira Türkiye’nin kuzeydoğu komşusu Rusya ile son yıllarda ticareti  ciddi bir yükseliş trendinde. Bu yükseliş kendini özellikle 2018 yılında gösterdi. 2018 yılında Türkiye Rusya’ya bir önceki yıla oranla yüzde 27 daha fazla ihracat yaptı.

Öte yandan Rusya 2018 yılında Türkiye’nin en fazla ithalat yaptığı ülke konumuna da yükseldi.

Uluslararası taşımacılık alanında çalışan Türk şoförleri, Türkiye’nin Rusya’daki diplomatik temsilciliklerine gidenler ve kısa süreli iş seyahati için Rusya’ya giden hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Rusya’ya vizesiz giriş yapabilecek olmaları da ticareti daha kolay hale getirdi.

RUSYA’YA KOLAY KARGO

Karayolu ile gidilmeye kalkılsa binlerce kilometrelik yol kat edilmesi gereken Rusya’ya yurtdışı kargo göndermek geçmişe göre daha kolay hale geldi.

Öyle ki Rusya’ya uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi Rusya kargo işlemleri işin uzmanından yardım alırsanız daha da kolay hale gelebilir.

RUSYA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Rusya'ya kargo nasıl gönderilir

Rusya’ya kargo göndermek için ister yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurun, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’ın kapısını çalın ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

ADIM ADIM RUSYA’YA KARGO GÖNDERİM İŞLEMLERİ

Rusya’ya kargo gönderimi yapmak için gönderim öncesi işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeter.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Rusya’yı seçip, kilogram bilgisini de verirseniz Rusya kargonuzun yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmayacak.

Ama önce Rusya kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

KARGO HESAPLAMA YÖNTEMİ

Kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Rusya’ya ulaşacağı belli olur.

yurtdışı Kargo gönderimi

RUSYA KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

 

yurtdışı kargo fiyat hesaplama

Rusya kargo fiyatlarının hesaplanmasını yine kargomkolay üzerinden yapacağız.

Anasayfamıza girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Rusya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece gönderinizin Moskova’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

RUSYA KARGO GÖNDERİMİ

Rusya'ya kargo nasıl gönderilir

Rusya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

RUSYA KARGO FİYATLARI 

Rusya kargo fiyatları

Rusya kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

  • 5 kg: 27.50 Euro
  • 10 kg: 183.70 Euro
  • 20 kg: 267.30 Euro

TÜRKİYE’DEN RUSYA’YA KARGO KAÇ GÜNDE ULAŞIR?

Türkiye’den Rusya’ya  kargo ortalama 3 iş gününde ulaşıyor. Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir Rusya kargo en geç 72 saat içinde St.Petersburg’da alıcısının adresinde olabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER NOKTASINDAN RUSYA’NIN HER ŞEHRİNE KARGO

Türkiye’den ister en çok ihracat yapılan İstanbul’dan, ya da Trabzon’dan ve ya Mersin’den, Soçi,Yekaternburg,Volvograd ya da Tomsk’a gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa gelmeniz gereken adres kargomkolay.com…

Kargomkolay ile Türkiye’nin her yerinden Rusya’nın her şehrine kargonuz hızlı güvenli ve daha ekonomik fiyatlarla gönderilir.

PTT KARGO RUSYA FİYATLARI

PTT Yurt Dışı Hesaplama

Rusya’ya  kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Rusya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Rusya’ya, ya da Rusya’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatlarını hesaplayabilmelisiniz.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Rusya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo fiyatlarını inceleyelim.

PTT yurt dışı kargo Rusya servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 5 kg: 274 TL
  • 10 kg: 733 TL
  • 20 kg: 1313 TL

KARGO TAKİBİ

Yurtdışı kargo takip

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Rusya’ya doğru yola çıkan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Rusya kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riski ortadan kalkarken, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki prestijiniz de artacaktır.

RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Rusya’dan Türkiye’ye ihracat yapan bir firmaysanız Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderilirken yapılan işlemlerin aynısını yapmanız  yeterli.

Moskova’dan -İstanbul’a, S.t Petersburg’dan İzmir’e, Soçi’den Ankara’ya ya da Trabzon’a aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

YASAKLI ÜRÜNLER

Rusya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Rusya’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesi için buraya tıklayınız.

RUSYA HIZLI KARGO SERVİSİ

kargomkolay nasıl kullanılır

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan kargomkolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Rusya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız kargomkolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp