Skip links

Rusya Kargo İşlemleri | Rusya’ya Gönderim Fiyatları

Rusya Kargo

Rusya Kargo ile İhracat Hem Kolay, Hem Hızlı 

Rusya kargo yakın gelecekte daha da önem kazanacak ve Türkiye’nin kuzeydoğu komşusu ile olan kargo trafiği daha da yoğunlaşacak zira  Rusya ülkemizin hem en çok ithalat yaptığı ülke de hem de ihracat yapılan ülkeler sıralamasında 12. sırada

Bu yazımızda,

 • Rusya kargo rakamlarını etkileyen faktörleri nelerdir?
 • Rusya’ya kargo göndermek için hangi işlemler yapılır?
 • Rusya kargo fiyatları nasıl hesaplanır?
 • Rusya kargo kaç günde varış adresinde olur?
 • Rusya’ya kargo göndermek isteyen kişi ya da kurumlar ne kadar ücret öder*
 • PTT kargo ile Rusya’ya kargo göndermenin ücreti ne kadardır? gibi önemli sorulara yanıt arayalım.

Rusya Kargo

Rusya Hava Kargo İçin En Önemli Neden

Rusya kargo için hava yolunun kullanılmasının en önemli nende tabiî ki iki ülke arasındaki mesafe ve gönderim yapanların yaşadığı zaman sorunu. Zira Moskova – İstanbul arası karayoluyla az değil tam 2 bin 149 kilometre. Bugün İstanbul’dan otomobiliyle yola çıkan bir kişi tam 30 saat sonra yani 1.5 günde Moskova’ya ulaşabiliyor. Rusya’nın uzak ucu Ekatarinburg ise karayolu ile 53 saat uzaklıkta. Bu da hemen hemen 2.5 güne denk geliyor.

Bu mesafeleri karayolu ile aşmak sınır kapılarında beklemeyi ve bürokratik işlemleri de beraberinde getireceği için, Rusya’ya gönderi yapmanın en makul yolu uçak kargo olarak görülüyor.

Rusya kargo için en malul yolu bulduktan sonra, Türkiye’den Rusya’ya Rusya’dan Türkiye’ye kargoyu artıran faktörlere göz atalım. Bu faktörler aynı zamanda iki ülke arasındaki kargo trafiğini artış ya da azalış yönündeki ipuçlarını da barındırıyor.

Türkiye’nin Rusya’ya İhracatı ve Rusya Kargo Potansiyeli

Türkiye ve Rusya’nın ilişkileri 15’inci yüzyıl Osmanlı ile Çarlık Rusya’sı dönemine dayanıyor.

Binlerce yıllık ilişki o dönemki adıyla Sovyet Rusya’nın Kurtuluş Savaşı’nı da desteklemesi ile cumhuriyetin ilk yıllarında da hayli yoğundu. Dünyanın iki kutuplu hale geldiği ve Türkiye’nin Amerika’ya taraf olduğu yıllarda ilişkiler azaldı ama soğuk savaşın sonra ermesi ile ilişkiler yeniden canlandı.

Türkiye’nin kuzeydoğu komşusu Rusya Türk ihracatçının gözde pazarlarından.

Rusya Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler listesinde 2018 yılında 12. sırada yer aldı.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye’den Rusya‘ya 2018 yılında 2 milyon 623 bin tonluk ihracat gerçekleştirildi. Bu ihracatın parasal karşılılığı 3 milyar 453 milyon 233 bin 741 dolara ulaştı. Bir önceki yıla göre yüzde 27 oranında artan ihracatta ilk sırada ise yaş sebze ve meyveler bulunuyor.

TİM’in verilerine göre Rusya ticaret verileri, genel ülke bilgileri için tıklayınız.

Rusya Ülke Bilgi Notu

İthalatın Birinci Ülkesi

Diğer taraftan Rusya’dan ithalat, ihracatın neredeyse 7 katı civarında, tam 22 milyar dolar. Rusya bu rakam ile 2018 yılında en fazla ithalat yaptığı ülke oldu. Rusya’ya turunçgiller; karayolu taşıtları için aksam, parça, aksesuar; balık; donanım eşya ihraç eden Türkiye bu ülkeden mineral yakıtlar-yağlar; taşkömürü; ayçiçek, aspir ve pamuk tohumu yağları; demir ve çelik; alüminyum ithal etmektedir.

Rusya Kargo

Vizesiz Girişler Ticareti Artırır Mı?

Öte yandan Şubat 2019’da Rusya Devlet Bakanı Vladimir Putin’in imzaladığı kararname ile uluslararası taşımacılık alanında çalışan Türk şoförleri, Türkiye’nin Rusya’daki diplomatik temsilciliklerine gidenler ve kısa süreli iş seyahati için Rusya’ya giden hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vizesiz giriş yapabilecek olmaları ticareti daha da kolay hale getirdi.

Türkiye ile Rusya arasında ticari ilişkileri ciddi anlamda artırması beklenen vizesiz seyahatin Rusya kargo potansiyeli üzerindeki etkisini de yakın gelecekte görme imkanı olacak.

Türkiye-Rusya Ticaretini Kesintiye Uğratan Sebepler

Ama Rusya – Türkiye ilişkileri sıcak siyasetten her zaman yoğun bir şekilde etkilendi. Son olarak Kasım 2015 ‘de Suriye sınırında Türkiye hava sahasını ihlal eden Rus uçağının Türk uçakları tarafından düşürülmesi ilişkileri onarılması zor bir şekilde zedeledi. Rus uçağının düşürülmesi özellikle turizm sektörünü negatif yönde etkilerken, iş Türk ürünlerine ambargoya kadar vardı, vize muafiyetleri de kaldırıldı.

Zedelenen ilişkiler 3 yılda ancak toparlanabildi ve son olarak 2019 yılında Rusya’dan alınan S 400 füzeleri ile ilişkiler eski seviyesine döndü.

Rusya Kargo

Rusya Kargonun Asıl Potansiyel Müşterileri

Ama Türkiye’den Rusya’ya, Rusya’dan Türkiye hava kargonun asıl potansiyel müşterileri ihracatçılar ve Rusya’da iş yapan Türk iş insanları. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Rusya’da bin 500 Türk firması faaliyet gösteriyor. Bu firmaların toplam yatırım tutarı 10 milyar dolardan fazla.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Rusya’da yatırım yapan büyük ölçekli Türk şirketlerinden bazıları şöyle: EnkaKoç, Zorlu Grubu, Efes, Şişecam, Kale Grubu, Eczacıbaşı… Türk firmalarının en çok Moskova, Tataristan (Alabuga Serbest Ekonomik Bölgesi), Rostov, Krasnodar, Soçi, Novorossisk, Lipetsk, St. Petersburg’da yatırımlarını hayata geçiriyor.

Ülkemizdeki Rus yatırımlarının toplam değeri de Akkuyu Nükleer Santrali hariç 10 milyar dolara yaklaşırken bu yatırımlar turizm, petrol/gaz işleme ve depolama alanında yoğunlaşıyor.

Öte yandan Türk müteahhitleri de Rusya’da bugüne kadar toplam değeri 60 milyar doların üzerinde 2000’e yakın proje hayata geçirmiştir.

Türkiye’de faaliyet gösteren Rus firmaları ya da Rusya’da faaliyet gösteren Türk firmaları iki ülke arasında hava kargo trafiğini artıracak potansiyel müşteriler olarak  karşımıza çıkıyor. İş ilişkileri arttıkça ürün numuneleri ya da evrakların iki ülke arasındaki dolaşımı artacak, hız isteyen müşteriler de binlerce kilometreyi karayolu ile aşmak yerine Rusya’dan Türkiye’ye Türkiye’den Rusya’ya en ucuz ve hızlı şekilde hizmet almak hava kargoyu tercih edeceklerdir.

Rusya Kargo

Turistler De Rusya Kargo Gönderir

Rusya Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkelerin başında geliyor. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2014 yılında ülkemize gelen Rus turist sayısı 4,5 milyona yaklaşırken, 2015 ve özellikle 2016’da uçak krizi nedeniyle ciddi düşüşler yaşandı. 2017’de ise 2017’de Rus turist sayısında 4,7 milyon kişi ile rekor kırılırken, bu rekor 2018 yılında 5,9 milyonla egale edildi.

Sayıları neredeyse orta ölçekli bir Avrupa ülkesine eş olan Rus turistler Türkiye tatilleri sırasında ülkelerine göndermek istedikleri herhangi bir paket için doğaldır ki hızından dolayı hava kargoyu tercih edeceklerdir.

Rusya Kargo

Rusya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Bu bilgilerin ışığında yakın gelecekte daha da artması beklenen Rusya kargo nasıl gönderilir sorusunun da cevabını verelim.

Rusya’ya kargo göndermek için ister yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurun, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay’ın kapısını çalın ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

Adım Adım Rusya’ya Kargo Gönderim İşlemleri

Rusya’ya kargo gönderimi yapmak için gönderim öncesi işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeter.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Rusya’yı seçip, kilogram bilgisini de verirseniz Rusya kargonuzun yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmayacak.

Ama önce Rusya kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

Rusya Kargo Hesaplama Yöntemi

Kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Rusya’ya ulaşacağı belli olur.

yurtdışı Kargo gönderimi

Bu noktada desi hesaplaması ile ilgi de kısaca bilgi verip kargo ücreti üzerindeki etkisine değinelim:

Desi hesaplaması ;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Rusya Kargo Fiyatları Hesaplama

yurtdışı kargo fiyat hesaplama

Rusya kargo fiyatlarının hesaplanmasını yine KargomKolay üzerinden yapacağız.

Ana sayfamıza girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Rusya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece gönderinizin Moskova’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Rusya Kargo Gönderimi

Rusya'ya kargo nasıl gönderilir

Rusya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

Rusya Kargo

Türkiye’nin Her Noktasından Rusya’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’den ister en çok ihracat yapılan İstanbul’dan, ya da Trabzon’dan ve ya Mersin’den, Soçi,Yekaternburg,Volvograd ya da Tomsk’a gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa gelmeniz gereken adres KargomKolay …

Kargomkolay ile Türkiye’nin her yerinden Rusya’nın her şehrine kargonuz hızlı güvenli ve daha ekonomik fiyatlarla gönderilir. Türkiye’den Rusya’ya kargo ile gönderilen ürün ya da evraklar, kuryemiz aracılığıyla adresine teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden gönderdiğiniz kişi de teslim alabilir.

Rusya Kargo Fiyatları

Rusya kargo fiyatları

Rusya kargo 5- 10 – 20 kg fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro
 • 10 kg: 165 Euro
 • 20 kg: 232.1 Euro
 • *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Türkiye’den Rusya’ya Kargo Kaç Günde Ulaşır?

Türkiye’den Rusya’ya  kargo ortalama 3 iş gününde ulaşıyor. Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir Rusya kargo en geç 72 saat içinde St.Petersburg’da alıcısının adresinde olabiliyor.

Rusya Kargo

Rusya’ya Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Rusya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Rusya’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesini görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Rusya Yasaklı Maddeler

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk 

Rusya’ya hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var. Öncelikle ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Türkiye’deki bir noktadan Rusya’nın en uzak ucuna kadar, ya da Rusya’nın adını bile bilmediğimiz bir bölgesinden Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan uçak kargo ile gönderim yaparken ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine de mutlak surette uyulması gerekiyor. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez. Ki Rusya kuralları oldukça katı ve esnetilemez bir ülke olarak karşımıza çıkıyor.

Rusya’dan Türkiye’ye Kargo

Rusya’dan Türkiye’ye ihracat yapan bir firmaysanız Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderilirken yapılan işlemlerin aynısını yapmanız  yeterli.

Moskova’dan -İstanbul’a, S.t Petersburg’dan İzmir’e, Soçi’den Ankara’ya ya da Trabzon’a aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

Ptt Kargo Rusya Fiyatları

PTT Yurt Dışı Hesaplama

Rusya’ya  kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Rusya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Rusya’ya, ya da Rusya’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatlarını hesaplayabilmelisiniz.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Rusya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo fiyatlarını inceleyelim.

PTT yurt dışı kargo Rusya servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 541.50 TL
 • 10 kg: 896.50 TL
 • 20 kg: 1606.50 TL

Rusya Kargo Takibi

Yurtdışı kargo takip

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod/kargo takip numarası ile Rusya’ya doğru yola çıkan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne, takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Rusya kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riski ortadan kalkarken, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki prestijiniz de artacaktır.

Öte yandan kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Rusya Hızlı Kargo Servisi

kargomkolay nasıl kullanılır

Rusya kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir.KargomKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir.

Rusya kargo taşımalarını DHL, FEDEX, UPS, TNT ile gerçekleştiren KargomKolay olarak müşterilerimizin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışmaktadır.

Rusya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Rusya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Rusya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Rusya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Rusya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Rusya için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Rusya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Rusya kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Rusya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Rusya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Rusya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Rusya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Rusya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Rusya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Rusya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Rusya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Rusya’ya en hızlı kargo hangisi?

Rusya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Rusya’ya ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Rusya’ya kargo nasıl gönderilir?

Rusya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Rusya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Rusya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Rusya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Rusya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Rusya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.