Skip links

Danimarka Kargo Hizmeti | Danimarka’ya Kargo Fiyatları

Danimarka kargo

DANİMARKA KARGO GÖNDERİMİ

Danimarka kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. 100’ün üzerinde adadan oluşan Danimarka hakkında birkaç şey öğrenelim.

Bunları biliyor musunuz?

Bir rivayete göre gökten kralın önüne düştüğüne inanılan Danimarka bayrağı 1219’dan beri kullanılıyor ve dünyanın en eski bayrağı ünvanına sahip.

DANİMARKA VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Dış İşleri Bakanlığı’na göre 2018 yılında Danimarka’ya ihracatımız 1 milyar 70 milyon dolar, Danimarka’dan ithalatımız 813 milyon dolar ve ikili ticaret hacmimiz 1 milyar 883 milyon dolar olmuştur. Bu rakamlar 2017 yılına kıyasla ihracatımızda % 5,7 artış, ithalatımızda %0,6 artış ve ikili ticaretimizde de % 3,4 oranında artışa işaret etmektedir.

T.C. Merkez Bankasının verilerine göre, 2002-2018 arasında Danimarka’dan ülkemize yapılan doğrudan yatırımların toplam miktarı 631 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

2013’te dünyanın önde gelen lojistik firmalarından Danimarka merkezli DSV, en gözde pazarı olarak seçtiği Türkiye’de dört şirketi satın almıştı. İki ülke arasında şirketlerce yapılan ortaklıklar sektörel bağları güçlendirmeye devam ediyor.

 

DANİMARKA TÜRKİYE ARASI İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihraç ürünlerimiz:

 • Makine ve teçhizat
 • Et ve et ürünleri
 • Süt ürünleri
 • Balık
 • İlaç

Başlıca ithal ürünlerimiz:

 • Makine ve yedek parça
 • Ham maddeler
 • Sanayi için yarı mamuller
 • Kimyasallar
 • Tarım ürünleri

DANİMARKA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Aalborg havaalanı
 • Kopenhag havaalanları
 • Billund havaalanı
 • Aarhus havaalanı
 • Ronne Bornholm havaalanı
 • Karup havaalanı
 • Sonderborg (Danimarka) havaalanı
 • Esbjerg havaalanı

 

DANİMARKA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Danimarka kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalarla, örneğin Kargomkolay’la çalışabilirsiniz.

Danimarka kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullanıyor. Bu nedenle gönderiniz ortalama 3 iş günü içinde alıcısına ulaşır. Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde paketiniz ortalama 1 iş gününde alıcısına ulaşır.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderileriniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde adresinde olur.

DANİMARKA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Danimarka’ya kargo göndermek çok kolay.

Öncelikle Kargomkolay’ın anasayfasındaki Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Gönderinizin gideceği ülkeler listesinden Danimarka’yı işaretleyin. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını işaretleyin. Danimarka yurt dışı kargo fiyatı saniyeler içinde önünüzde olacak.

İletişim bilgilerinizi girin, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arasın.

Yurt dışı kargo gönderiminde gerekli evraklar listesi için Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

Ama önce kilogram hesabını nasıl yapabileceğinize bakalım.

DANİMARKA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Danimarka’ya göndereceğiniz paketinizi kilogram ya da hacim (desi) türünden hesaplamanız gerekiyor. Hesaplama işlemini yaptıktan sonra gönderinizin ne kadara mal olacağını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Geldik son adımlara.

 1. Gönderinizin kilosunu hesapladıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke listesinden Danimarka’yı seçin.
 3. Paketinizin kilogram bilgisini verin.

Danimarka kargo için adresten adrese teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

DANİMARKA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Danimarka’ya en hızlı kargo için express kargo seçeneğini kullanabilirsiniz. Express kargo ile Kargomkolay üzerinden göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Danimarka’ya ulaşır.

TÜRKİYE DANİMARKA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Danimarka kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro10 kg: 165 Euro20 kg: 232.1 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

 

DANİMARKA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Danimarka Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 5 kg: 44,00 €
 • 1 kg: 49,50 €
 • 10 kg: 162,80 €
 • 20 kg: 247,50 €

PTT KARGO DANİMARKA FİYATLARI

Danimarka kargo gönderimi için dilerseniz PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo Danimarka fiyat hesaplama adımlarını sizin için sıraladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayarak hesaplamaya başlayabilirsiniz.  Ülke seçenekleri arasından Danimarka’yı seçerek yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0.5 kg:  315 TL
 • 10 kg: 585.50 TL
 • 20 kg: 1125.50 TL

DANİMARKA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Danimarka’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

DANİMARKA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzu adım adım takip etmek için Danimarka yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanın. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimizin size verdiği barkodu takip işlemi için kullabilirsiniz.

Kargonuzu şubemizden alıcı adresine kadar her durakta takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kargo numaranızı girerek kargonuzun yolculuğundan emin olabilirsiniz.

DANİMARKA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Danimarka PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklamanız yeterli.

KARGOMKOLAY İLE DANİMARKA’YA EXPRESS TESLİMAT

Danimarka ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Danimarka Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Danimarka’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Danimarka’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Danimarka seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Danimarka için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Danimarka’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Danimarka  kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Danimarka için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Danimarka için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Danimarka kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Danimarka’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Danimarka’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Danimarka’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Danimarka’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Danimarka için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Danimarka’ya en hızlı kargo hangisi?

Danimarka’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Danimarka’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Danimarka’ya kargo nasıl gönderilir?

Danimarka’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Danimarka için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Danimarka’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Danimarka’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Danimarka’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Danimarka’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.