Skip links

Çin Kargo | Çin’den Kargo Getirtmek | KargomKolay

Çin kargo işlemleri

Çin Kargo 

Çin kargo Türkiye’nin bu ülkeden yaptığı ithalat ile ivme kazanıyor. Türkiye’nin 2018 yılında en çok ithalat yaptığı ülkeler listesinde Rusya’nın ardından ikinci sırada gelen Çin’e yurtdışı kargo işlemleri ile akıllara takılan soruları bu yazımızda cevaplandıracağız.

 • Çin kargo rakamlarını etkileyen unsurlar nelerdir?
 • Çin’e en kolay şekilde nasıl kargo gönderilir?
 • Çin kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?
 • Çin kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Çin’e kargo kaç günde adresine ulaşır?
 • Çin kargo takip nasıl yapılır?

Bu soruları sırası ile cevaplayacağız. İlk olarak dünyanın en kalabalık ülkesi ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilere göz atalım. Bu ilişkilerin hacmi Çin kargo rakamları ile ilgili önemli ipuçlarını da verecektir.

Türkiye-Çin Ekonomik İlişkileri ve Uçak Kargo

Çin Türkiye için en önemli ithalat pazarlarından biri olması itibariyle çok önemli bir ülke. Özellikle Türk iç pazarına yönelik çalışanlar Çin’den ithalat yaparak aklınıza ne gelirse satışa sunuyor. Hanginizin evinde Çin’den ithal edilmiş bir oyuncak olmadı ki? Ya da cep telefonunda Çin yedek parçası kullanılmamış biri var mıdır Türkiye’de? “Made in RPC” herkesin beynine kazınmadı mı? Bu ürünlerin pek çoğu da ülkeye yurtdışı uçak kargo ile giriş yaptı.

Tim verilerine göre hazırlanan ticaret verileri, ülke bilgileri için tıklayınız.

Çin Ülke Bilgi Notu

Çin’den İhalat Yüksek, İhracat Düşük

Türkiye ile Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin başlangıcı çok yakın bir tarihe dayanıyor. İki ülke arasında 1971 yılından bu yana devam eden diplomatik ilişki var. Türkiye ile Çin arasındaki işbirliği her iki ülkenin de dışa açılmaya başladığı, ekonomik ve siyasi olarak yükselişe geçtiği 1980’lerden itibaren ciddi anlamda ivme kazandı.

Türkiye’nin Çin’den ithalatı çok yüksek, ihracatı ise çok düşük. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Çin ile Türkiye arasında 2018 yılında 23 milyar dolar seviyesinde bir ticaret hacmi oluştu. Ama bu rakamın sadece 2.91 milyar doları Türkiye’nin Çin’e ihracatı. Buna karşın Türkiye Çin’den ithalat yaparken 20.71 milyar dolar harcamış… Çin bu rakamlarla Türkiye’nin ithalat yaptığı ülkeler sıralamasında Rusya’nın ardında 2. sırada geliyor.

Son 5 Yılın En Düşük Çin İthalatı

Türkiye Çin’den ciddi rakamlarda dış alım yapıyor ama aslında Çin’den ithalat son 5 yılın en düşük rakamı. 2013 yılında 24. 68 milyar dolar olan Çin’den ithalat, 2016 yılında en yüksek seviyesine ulaştı. O yıl Türkiye Çin’den ithalat yaparken 25.44 milyar dolar harcadı.

Yıllara göre ticaret hacmi TÜİK verilerine göre şöyle:

Türkiye’nin Çin’e başlıca ihraç ürünleri mermer ve traverten, krom, bakır, kurşun, demir, çinko, tabii borat cevherleri, bor oksitleri ve borik asitler olurken, Çin’den ithalatı yapılanlar arasında otomatik bilgi işlem makineleri ve üniteleri, hücresel/diğer kablosuz ağlar için telefonlar, oyuncaklar, ses-görüntü ve diğer bilgileri almaya, çevirmeye ve vermeye yarayan araçlar, yük/insan taşıma amaçlı gemiler bulunuyor.

Çin bu rakamlarla Türkiye’nin dünyada üçüncü, Doğu Asya’da ise en büyük ticaret ortağı konumuna gelmiştir.

Gıda İhracatından Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çin, ülkeye girecek gıdalar konusunda oldukça sıkı kurallara sahip. Öyle ki ithal edilecek gıdaların ülkeye girişi sırasında gıda kalitesi ve hijyenini korumak için titiz ve pek çok aşamadan oluşan bir kontrol sistemi uygulanmaktadır.  Her yıl ülkeye ithal edilmek istenen gıdaların gerekli kalite standartlarını karşılamaması nedeniyle, gümrüklerde imha edilmekte veya ürünler geri gönderilmektedir.

Bu nedenle Türk gıda ve tarım ürünlerinin Çin’e ihracatı için çalışmalar sürdürülmektedir. Bu kapsamda, süt ve süt ürünleri, kiraz ve antepfıstığı ihracatına ilişkin protokoller imzalanmıştır.

Çinden İthalat

Çin Hava Kargoya İhtiyaç Duyacak Kişiler

İhracat ve ifthalat yapanlar Çin’e uçak kargo hizmetine ihtiyaç duyacak en büyük kesim olarak karşımıza çıkıyor. Ama Türkiye’den Çin’e kargo göndermek isteyecek diğer önemli kesim de Türkiye’de yatırım yapan Çinli iş insanları.

Zira Dışişleri Bakanlığı Çin’in Türkiye’ye 2 milyar dolar civarında yatırım yaptığı bilgisini veriyor. Bu yatırımlar; enerji, altyapı, lojistik, finans, madencilik, telekomünikasyon ve hayvancılık alanlarında yoğunlaşıyor.

Çin’e Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

En taze örnek ise dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Çinli Alibaba’nın Türkiye’de yatırım kararı alması… Alibaba 2018’in Haziran’ında online alışveriş sitesi Trendyol’daki mevcut finansal yatırımcıların tüm hisselerini satın alarak Trendyol’un yeni stratejik partneri oldu.

Rekabet Kurumu Haziran 2018’de duyurulan bu satın alma ile ilgili kararını ise Ağustos 2018’de “DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş.’nin tek kontrolünün Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited tarafından devralınması işlemine izin verildi” açıklamasıyla resmileştirdi.

Bu satın alma Çin’e yurtdışı hava kargo potansiyelinde hedeflerin yeniden belirlenmesini sağlayacak bir gelişme olarak yorumlandı.

Çinden Kargo

Çin Hava Kargoyu Kullanabilecek 390 Bin Kişi

2002 yılından bu yana Türkiye’yi turistik amaçlı ziyaret eden Çinlilerin sayısı her geçen gün artıyor. Öyle ki 2018 yılında Çin’den Türkiye’ye gelen turist sayısı az buz değil yüzde 60 oranında artarak 390 bin kişiye ulaştı. Ülkelerinden hayli uzak olan Türkiye’de tatile gelen Çinli turistler kısa tatilleri süresince ülkelerine gönderilecek herhangi bir ürün, paket ya da evrak için yurtdışı hava kargoyu tercih edeceklerdir.

Çinden İthalat

Çin Kargo Gönderimi Yapmanın Kolay Yolu

Çin kargo gönderimi yapmak artık işi bilenine bıraktığınız takdirde oldukça kolay bir işlem haline geldi.

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay ile Çin’e kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Çin kargoyu göndereceğiniz firmaya direkt ulaşmak da bir başka alternatif.

Çinden İthalat

1 Dakikada Çin Kargo

KargomKolay ‘a geldiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Çin kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var.

İstanbul’dan, İzmir’den, Antalya’dan Pekin’e, Şanghay ya da Guangzhou’ya gönderilecek bir Çin yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı KargomKolay.com…

Kargonuzun gideceği ülke olarak Çin’i seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Çin kargonun yolculuğunun başlamaması için sebep kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

Çin Kargo Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Çin kargo hesaplaması yapmak da kargo gönderilen firmanın hesaplama araçları kullanıldığında hayli kolay bir işlem.

Çin kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Çin’e ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Çin Kargo Fiyatları Hesaplama

Çin kargo fiyatlarının hesaplanmasını yine KargomKolay üzerinden yapacağız.

Ana sayfamıza girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Çin’i işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece gönderinizin Hong Kong’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Çin Kargo Gönderiminde Son Adım

Çin kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz. Kuryeyi, müşteri adı soyadı, telefon numarası ve gönderinizin alınma tarihini gerekli alana girerek çağırabilirsiniz.

çine kargo fiyatları

Çin Kargo Fiyatları

Çin kargo fiyatları gönderinin ağırlığı ve boyutuna göre ve ülkeye düzenlenen uçak sefer sıklığına göre değişkenlik gösterir. Çin’e kargo fiyatlarını 0.5 – 10- 20 kilogram üzerinden örneklendireceğiz. İstanbul’dan Pekin’e gönderilen bir Çin evrak kargo için,

 • 0.5 kg: 141.13 Euro10 kg: 217.14 Euro20 kg: 294.25 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Öte yandan Çin kargo gönderimleri ve Çin’den kargolarınız için yapacağınız uzun süreli anlaşmalar sizi fiyat dalgalanmalarından korumanın yanısıra, daha uygun fiyatlarla kargo göndermenizi de sağlayacaktır.

Çin’e kargo fiyatları her yarım kilogramda bir değişir ve 30 kilogram ve üstü gönderiler için hava kargo kullanılması zorunludur.

çin kargo ile getirtilebilecek ürünler

Çin Kargo İle Getirtilebilecek Ürünler

Çin kargo ile özellikle yükte de pahada da hafif teknolojik ürünler, cep telefonu bataryaları ve kılıfları, oyuncaklar, ayakkabılar, saatler, bijuteriler, aksesuarlar, dekorasyon malzemeleri, küçük hediyelik eşyalar getirilip çok kolay bir şekilde piyasaya sürülüp, ticaret yapılabiliyor.

alibaba kargo

Çin’den Ürün Getirtmenin En Bilinen Yolu: Alibaba Kargo

Çin’den ürün getirtmek için kullanılan en bilindik yol ise Alibaba ve Aliexpress’i kullanmak. Çin’in en önemli e- ticaret platformlarından biri olan AliBaba.com dünyanın en büyük B2B ticaret platformu olarak kabul edilirken, üzerinde 200’üaşkın ülkeden yaklaşık 3.5 milyon şirketin aklınıza gelebilecek her ürünün satışını gerçekleştirdiği bu platformda satılan ürünler varış adreslerine Alibaba kargo ile gönderiliyor. Alibaba kargo, Türkiye’de yerel kargo firmaları ile anlaşıp teslimat sürelerini daha da kısaltma adına ciddi çalışmalar yapıyor.

çin kargo teslimat süresi

Çin Kargo Teslimat Süresi

İstanbul’dan uçakla yaklaşık 9 saat süren uçuş ile ulaşılabilecek Çin’in başkenti Pekin’e göndermek istediğiniz kargonuz ortalama 2 iş gününde varış adresinde olabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Çin’in 33 Eyaletine Kargo

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da başkent Ankara’dan ya da kayısı diyarı Malatya’dan Çin’i oluşturan 33 eyalet ve 333 şehrine gönderilecek bir yurtdışı kargo varsa çalmanız gereken kapı, hava kargo şirketleri olacaktır.

Ptt Kargo Çin Fiyatları

Çin’e kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Çin fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı, Türkiye’den Çin’e, Çin’den Türkiye’ye kargo gönderirken PTT rakamlarına bir göz atalım.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Örneğin Çin’e 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak fiyatlara göz atalım.

PTT yurt dışı kargo Çin servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 467 TL
 • 10 kg: 822 TL
 • 20 kg: 1532 TL

Ancak PTT kargo ile Çin kargonun ortalama teslimat süresi 10-15 günü bulabilmektedir.

Çin İthalat

Çin Kargo Takip

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu uluslararası uçak kargoya teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Çin yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. İster gece ister gündüz takibini yaptığınız gönderiniz zamanında yerine ulaştığında işleriniz de sekteye uğramayacaktır.

Öte yandan kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Çin’den Türkiye’ye Kargo

Çin kargo dendiğinde sadece Türkiye’den Çin’e gönderilen/gönderilecek kargoyu anlamamak gerektiğinin de altını çizmemiz gerekiyor. Türkiye’den Çin’e gönderilen kargo kadar Çin’den Türkiye’ye de kargo getirilebiliyor. Hem de aynı hız ve güvenlik şartları ile.

Çin Kargo

Çin Kargo Gönderirken Bürokrasiye Takılmayın

Çin kargo gönderirken bürokratik işlemlerinin oldukça fazla olduğu aklınızın bir köşesine yazın ve Çin’e ihracat yaparken de kargo gönderirken de uyulması gereken hükümlere mutlak surette dikkat edin.

Çin’e ihracatta ülkenin kendine özgü kurallarına uymak gerekiyor. Örneğin Ticaret Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre Çin’de çoğu gıdanın ithalatında belgeleme işlemleri son derece sıkı ve karmaşık kuralları bulunmaktadır. Gıdanın sevkiyatı öncesi ürünün kalite kontrol belgeleri, gıda sağlık sertifikası karantina belgesi, menşei şahadetnamesi, çeki listesi ambalajı malzemelerinin detaylı açıklaması talep edilmektedir. Bu kurallara uymadan Çin’e ne ihracat yapabilirsiniz ne de kargo gönderebilirsiniz.

Öte yandan Çin’e kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal Çin’e kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesi için buraya tıklayınız.

Çin Yasaklı Ürünler

Mevzuat Hükümlerine Dikkat

Çin kargo gönderimi yaparken ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Çinden İthalat

KargomKolay ile Hızlı Teslimat

Çin’e hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan Kargomkolay bundan sonra da işlerinizin rayında gitmesi için uluslararası partnerleri ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Siz sadece kargonuzun nereye gitmesini istediğinizi söyleyin. Gerisini bize bırakın.

Çin ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

Çin Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Çin’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Çin’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Çin seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Çin için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Çin’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Çin kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Çin için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Çin için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Çin kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Çin’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Çin’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Çin’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Çin’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Çin için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Çin’e en hızlı kargo hangisi?

Çin’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Çin’e ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Çin’e kargo nasıl gönderilir?

Çin’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Çin için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Çin’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Çin’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Çin’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Çin’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.