Skip links

Çek Cumhuriyeti Kargo Hizmeti |Çek Cumhuriyeti’ne Kargo Fiyatları

cek-cumhuriyeti-kargo-gonderimi

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO GÖNDERİMİ

Çek Cumhuriyeti kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Önce Ortaçağ kaleleriyle süslü bir başkente sahip Çek Cumhuriyeti’ne bir göz atalım.

Bunları biliyor musunuz?

Çekya halkı mantarlara o kadar düşkündür ki eylül sonunda gerçekleşen Çekya’nın en ünlü festivallerinden St. Wenceslas Günü’nde tüm halk ormanda mantar toplamaya gider.

ÇEK CUMHURİYETİ VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

cek-cumhuriyeti-ve-turkiye-ikili-iliskileri

Konumu itibariyle kendini “Avrupa’nın kalbi” olarak adlandıran Çekya 11 milyon nüfuslu bir Avrupa ülkesidir.

2004 yılında Çek Cumhuriyeti ile imzaladığımız Gümrük protokolü sonrasında ülkemiz çıkışlı sanayi ürünlerine gümrük vergisi uygulanmamaktadır.

Çek Cumhuriyeti ile ekonomik ilişkilerimiz mal ticareti üzerinde yoğunlaşmakta ve ikili ticaret hacmi 2004 yılından sonra hızla artmaktadır. Ancak son yıllarda iki ülke arasındaki ticaret dengesi ülkemiz aleyhine gelişmektedir.

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre Çek ekonomisinin temel yönelimi sanayileşme politikası üzerine. Buna bağlı olarak ekonominin tüm dinamikleri dış etkenlere, özellikle AB’deki (ağırlıklı olarak Almanya) gelişmelere bağlı olarak değişiyor. 2012’de ihracatta pazarını çeşitlendirmek isteyen Çekya, ilerideki 8 yıllık ihracat stratejisini AB’ye bağımlılığını azaltma üzerine kurdu.

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre 2018’de Çekya ile olan toplam ticaret hacmimiz 3.651 milyon dolar olarak kayıtlara geçmiştir. 2002-2018 arasında Çek yatırımcılardan ülkemize 623 milyon dolarlık yatırım, ülkemizden Çek Cumhuriyeti’ne ise toplam 18 milyon dolarlık yatırım yapılmıştır.

ÇEK CUMHURİYETİ TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

cek-cumhuriyeti-turkiye-arasi-ithalat-ve-ihracat

Başlıca ihraç ettiğimiz ürünler:

 • Otomobiller
 • Karayolu taşıtları için aksam ve parçalar
 • Mücevherci eşyası ve aksamı
 • Gıda müstahzarları

Başlıca ithal ettiğimiz ürünler:

 • Otomobiller
 • Karayolu taşıtları için aksam ve parçalar
 • Santrifüjler
 • Canlı büyükbaş hayvanlar
 • Otomatik bilgi işlem makineleri

ÇEK CUMHURİYETİ ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

cek-cumhuriyeti-uluslararasi-havalimanlari

 • Prag Havaalanı
 • Ostrava Havaalanı
 • Uherske Hradiste Havaalanı
 • Brno-Turany Havaalanı
 • Karlovy Vary Havaalanı
 • Pardubice Havaalanı

 

ÇEK CUMHURİYETİ’NE NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

cek-cumhuriyetine-nasil-kargo-gonderebilirim

Çek Cumhuriyeti kargo gönderimi için farklı seçenekleriniz mevcut. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarını tercih edebilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalarla, örneğin Kargomkolay’la çalışabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti kargo şirketlerinin kullandıkları farklı ulaşım yollarından dolayı gönderinizin alıcısına ulaşması ortalama 3 iş günü alır. Kargomkolay’la paketiniz ortalama 1 iş gününde teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

ÇEK CUMHURİYETİ’NE KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Çek Cumhuriyeti’ne kargo göndermek çok basit.

 1. Öncelikle Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Kargonuzun gitmesini istediğiniz ülkeler listesinden Çek Cumhuriyeti’ni bulun.
 3. Paketinizin kilogram türünden ağırlığını girin.

İletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın, sizi en kısa sürede arayalım. İşinde uzman müşteri temsilcilerimiz her zaman size yardımcı olmak için burada.

Yurt dışı kargo için gerekli evraklar listesi için Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

Şimdi de gönderinizin ağırlığını hesaplayalım.

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

cek-cumhuriyeti-kargo-hesaplama-islemi

Çek Cumhuriyeti’ne göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamanız gerekiyor. Hesaplama işleminizi yaptıktan sonra gönderinizi ne kadara gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Şimdi fiyat hesaplamaya başlayabilirsiniz.

Kargomkolay’ın anasayfasından Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke listesinden Çek Cumhuriyeti’ni seçin. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin. Artık Çek Cumhuriyeti kargo için adresten adrese teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO TESLİMAT SÜRESİ

cek-cumhuriyeti-kargo-teslimat-suresi

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne kargo göndermek istiyorsanız mevcut en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile Kargomkolay ile göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Çek Cumhuriyeti’ne ulaşır ve adresine teslim edilir.

TÜRKİYE ÇEK CUMHURİYETİ KARGO ÜCRETİ

turkiye-cek-cumhuriyeti-kargo-ucreti

Türkiye Çek Cumhuriyeti kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro10 kg: 165 Euro20 kg: 232.1 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

ÇEK CUMHURİYETİ TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

 

Çek Cumhuriyeti Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 5 kg: 52,80
 • 1 kg: 56,10 €
 • 10 kg: 249,70
 • 20 kg: 423,50

PTT KARGO ÇEK CUMHURİYETİ FİYATLARI

Çek Cumhuriyeti kargo gönderiminde PTT kargo ile de çalışabilirsiniz. PTT kargo Çek Cumhuriyeti fiyat hesaplama adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesine girerek fiyat hesaplamasına başlayabilirsiniz. Kargonuzun gideceği ülke olarak Çek Cumhuriyeti’ni seçtikten sonra yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 0.5 kg: 480 TL
 • 10 kg: 890 TL
 • 20 kg: 1710 TL

 

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

cek-cumhuriyeti-kargo-gonderim-isleminde-son-adim

 1. Çek Cumhuriyeti’ne taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

ÇEK CUMHURİYETİ KARGO YURT DIŞI TAKİP

cek-cumhuriyeti-kargo-yurt-disi-takip-

Seyahati boyunca kargonuzun nerede olduğundan emin olmak istiyorsanız yurt dışı kargo takip seçeneğimiz mevcut. Çek Cumhuriyeti yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanarak kargonuzu her durağında takip edin. Paketinizi firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek. Bu barkod numarasını KargomKolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girin. Artık kargonuzun şubemizden alıcı adresine kadar takip edebilirsiniz.

ÇEK CUMHURİYETİ PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Çek Cumhuriyeti PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE ÇEK CUMHURİYETİ’NE EXPRESS TESLİMAT

kargomkolay-ile-cek-cumhuriyetine-express-teslimat

Çek Cumhuriyeti ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Çek Cumhuriyeti Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Çek Cumhuriyeti seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Çek Cumhuriyeti kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Çek Cumhuriyeti için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Çek Cumhuriyeti için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Çek Cumhuriyeti’ne kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Çek Cumhuriyeti’ne en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Çek Cumhuriyeti için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’ne en hızlı kargo hangisi?

Çek Cumhuriyeti’ne acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Çek Cumhuriyeti’ne kargo nasıl gönderilir?

Çek Cumhuriyeti’ne kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Çek Cumhuriyeti’ne göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Çek Cumhuriyeti’ne 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’ne E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Çek Cumhuriyeti’ne olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.