Amerika Kargo Hizmetleri | 2019 Amerika’ya Kargo Fiyatları

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

AMERİKA KARGO İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR

Amerika kargo gönderimi için aşağıdaki soruları yazımızda cevaplandırdık;

 • Amerika kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Amerika’ya en kolay kargo gönderme şekli hangisidir?
 • Amerika kargo fiyatları ne kadar?
 • Amerika kargo kaç günde alıcısının elinde olur?
 • Amerika kargo takip işlemi nasıl yapılır?
 • *İçindekiler kısmına tıklayarak metin içinde istediğiniz alana geçebilirsiniz.

AMERİKA’YA KARGO GÖNDERME İHTİYACI OLANLAR

Geçtiğimiz yıl (2018) Almanya, İngiltere, İtalya ve Irak’ın ardından Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 5. ülke konumunda olan Amerika’ya yurtdışı kargo göndermek teknolojinin ve hava trafiğinin geldiği nokta itibariyle oldukça kolaylaştı.

Yeni Dünya Amerika’ya uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

 

AMERİKA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Amerika kargo gönderimi yapmak günümüz şartlarında oldukça kolay bir işlem; tabii işin uzmanından destek alınırsa…

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Amerika’ya kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

AMERİKA’YA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNİN ADIMLARI

Amerika'ya Kargo Gönderimi

Amerika’ya kargo gönderim yapmak için www.kargomkolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Amerika kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeter de artar.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Amerika’yı seçip, son olarak da kilogram bilgisi verirseniz Amerika kargonuzun yolculuğu başlamış olacak.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

AMERİKA KARGO HESAPLAMA YÖNTEMİ

Amerika kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi (desi)  ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Amerika’ya ulaşacağı belli olur.

yurtdışı Kargo gönderimi

AMERİKA KARGO FİYATI HESAPLAMA

Amerika Kargo Fiyatı Hesaplama

Amerika kargo fiyatlarının hesaplanmasını yine kargomkolay üzerinden anlatacağız.

kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Amerika’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Amerika kargonun örneğin Boston’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Yurtdışı kargo hesapYurtdışı kargo hesap

 

AMERİKA KARGO GÖNDERİMİ

Amerika kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Amerika kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

AMERİKA KARGO FİYATLARI 

Amerika Kargo Fiyatları

Amerika kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 0.5 kg: 25.30 Euro
 • 10 kg: 157.30 Euro
 • 20 kg: 226.60 Euro’ya en hızlı şekilde gönderilecektir.
 • *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

TÜRKİYE’DEN AMERİKA’YA KARGO KAÇ GÜNDE ULAŞIR?

kargo süresi ne kadar

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Amerika’ya ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor. İstanbul’dan yola çıkan bir Amerika kargo en geç 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN AMERİKA’NIN HER ŞEHRİNE KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da Amerika’ya en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Gaziantep’ten veya 3. sıradaki İzmir’den Washington’a, Boston’a ya da New York’a gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa gelmeniz gereken adres kargomkolay.com…

Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden Amerika’nın her şehrine kargonuzu göndermeyi taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü başarıyla yerine getiriyor.

PTT KARGO AMERİKA FİYATLARI

Amerika’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. BU nedenle PTT kargo Amerika fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Amerika’ya, ya da Amerika’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Amerika’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Amerika fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Amerika servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın

sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 1 kg: 142 TL
 • 10 kg: 609.50 TL
 • 20 kg: 1219 TL

AMERİKA KARGO TAKİP

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Amerika kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Amerika yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Amerika kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini ortadan kaldırdığı gibi iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki saygınlığınızı da artacaktır.

AMERİKA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Amerika’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Amerika’da yatırım yapan bir Türk girişimcinin Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderilirken yapılan işlemleri yapması yeterli.

Los Angeles’tan İstanbul’a, Miami’den Gaziantep’e Bursa’ya ya da Houston’dan Mersin’e aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

AMERİKA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Amerika’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Amerika’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Amerika’ya gönderilemeyecek, yasaklı ürünler listesini buradan görüntüleyebilirsiniz.

AMERİKA HIZLI KARGO

Amerika hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres www.kargomkolay.com.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan kargomkolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Siz sadece kargonuzun nereye gitmesini istediğinizi söyleyin. Gerisini bize bırakın.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp