Skip links

5,95 Euro’ya Amerika’ya Kargo Gönderme | Etsy – Amazon Kargo

İçindekiler

KargomKolay haftanın 6 günü gece uçuşları ile Türkiye - Amerika hattında taşımacılık yapan bir kargo şirketidir.

Amerika Özelinde Ekonomi ve Express Yurt Dışı Kargo Fiyatlarımız Ne Kadar?

Global Kargo Partnerlerimiz

Amerika Kargo - SF

AMERİKA KARGO HİZMETLERİ

Amerika kargo gönderimi için hem kişi hem de kurumlar açısından cevapları çok önemli olan soruları bu yazımızda cevaplandırdık;
 • Takip işlemi nasıl yapılır?
 • Amerika kargo rakamlarını etkileyen faktörler nelerdir, hangi kesim daha çok kargo gönderir?
 • Kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Amerika’ya en kolay kargo gönderme şekli hangisidir?
 • Kargo fiyatları ne kadar?
 • Amerika kargo kaç günde alıcısının elinde olur?

HAVA KARGO KEŞFEDİLMEDEN ÇOK ÖNCE KURULAN İLİŞKİLER

Hava kargo keşfedilmeden çok önce başladı Türkiye ile Amerika’nın bugünlere kadar bir dargın bir barışık devam eden siyasi ve ticari ilişkileri. Hollywood film endüstrisinin dünyanın geri kalanına filmleri ile yakınen tanıttığı Amerika bugün en büyük göçmen ülkesi olarak adlandırılıyor. 2. Dünya  Savaşı’ndan sonra yükselen yıldızı ile ekonomisi büyüyen ve bir bakıma dünyanın ‘patronu’ olan Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye’nin ilişkiler Osmanlı İmparatorluğu ile olan ilişkiler de düşünülürse 200 yıla yaklaşıyor. İki ülke arasındaki ilk etkileşim 1831’de diplomatik ilişkilerin kurulmasıyla başladı. O günden bugüne de gerek ihracat, gerekse de ithalat yoluyla ekonomik ve siyasi ilişkiler devam ediyor. Amerika bugün çok sayıda Türk’ün yaşadığı, iş ilişkisinin olduğu, e- ticaret siteleri sayesinde uluslararası alışverişin de ilk adresi olan, bu nedenle de Amerika’dan kargo potansiyelinin, özellikle hava kargonun her geçen gün arttığı bir ülke olarak karşımıza çıkıyor.Amerikaya kargo

TİCARİ İLİŞKİLER ASKIYA ALINIYORDU!

2016 yılında Donald Trump’ın Amerikan Başkanı olması ile ilişkilerde yeni bir döneme girildi. Bırakın Amerika’ya kargo göndermeyi Amerika’nın Türkiye’den vize hizmetlerini askıya alması sonucu iş insanları bile “Yeni Dünya”ya bir süreliğine gidemedi. Başkan Trump’ın attığı ve Türk ekonomisini yakından ilgilendiren vergi tweetleri sonucunda Türkiye’den gelen çelik ve alüminyum ile ilgili gümrük vergilerini iki kat arttırılması, bunun karşılığı olarak Türkiye’nin ABD menşeili 22 ürüne uygulanan vergiyi iki kat artırması, rahip Brunson krizi, Rusya’dan alınan S 400 füzeleri derken iş Amerikan mallarını boykota, doların beklenmedik yükselişine kadar vardı. Oysa Amerika Türkiye ilişkileri öyle azımsanacak ya da bir günde koparılacak kadar yeni ilişkiler değil. Dedik ya 200 yıla yaklaşan siyasi ve ekonomik ilişkiler o kadar girift hale geldi ki çöz çözebilirsen!

TÜRKİYE’DEN AMERİKA’YA İHRACAT

Amerika kargo rakamlarını öncelikle etkileyen, seyrini aşağı ya da yukarıya doğru çeviren kesim ihracat ve ithalatçılar. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) rakamlarına göre Amerika Birleşik Devletleri 2018’de Almanya, İngiltere, İtalya ve Irak’ın ardından Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 5. ülke konumunda. 2017 yılında 8.7 milyar dolar olan dış satım 2018  yılında yüzde 3.9’luk düşüşle 8.3 milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye’nin Amerika’ya ihracatında İstanbul 188 milyon dolar ile birinci sırada, ikinci sırada 57 milyon dolar ile Gaziantep yer alıyor. Bir önceki yıla göre yüzde 37’lik düşüşe rağmen 3. sırada İzmir yer alırken, İzmir’i sırasıyla Kocaeli, Ankara, Bursa, Eskişehir, Sakarya ve Denizli takip ediyor. Amerika’ya en çok demir çelik makine taşıt satışı gerçekleştiriliyor. ABD ile ilgili genel bilgiler, ABD dış ticaretinde ülke ve ürünler ve diğer bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. ABD Ülke Bilgi Notu

AMERİKA’DAN TÜRKİYE’YE İTHALAT

2017 yılında Amerika’dan 12 milyar dolarlık ithalat yapan Türkiye 2018 yılında 12 milyar 377 milyon 680 bin 695 dolarlık alım gerçekleştirdi. Türkiye’nin Amerika’dan dış alımında en çok paya sahip ürünler ise elektronik cihazlar, pamuk, altın ve hava araçları olarak öne çıkıyor.

Amerika kargo infograph

POTANSİYEL UÇAK KARGO MÜŞTERİLERİ

Diğer taraftan gözden kaçırılmaması gereken en önemli noktalardan biri de Türkiye’de 500’ün üzerinde Amerikan menşeli firmanın Türkiye’de faaliyet göstermesidir. Bu firmalar aynı zamanda Türk ihracatının önemli miktarını gerçekleştiren firmalar olarak öne çıkarken Amerika kargo hizmetlerinin en büyük müşterileri olarak da kabuk ediliyorlar. Hemen herkesin bir çırpıda aklına gelebilecek Türkiye’de üretim yapan Amerikan menşeli markalara örnek olarak Ford OtosanCoca Cola, British American Tobacco verilebilir. 1959 yılında Otosan- Ford ortaklığıyla kurulan ilk montaj fabrikası açılırken, 1960 yılında İstanbul fabrikasında Ford Consul otomobil ve Ford Thames kamyon üretimine başlandı. Bugün Ford  Otosan Kocaeli’deki Gölcük ve Yeniköy Fabrikaları, Eskişehir’deki İnönü Fabrikası, İstanbul’daki Sancaktepe Ar-Ge Merkezi ve Yedek Parça Deposu ile 3 ana merkezde faaliyet gösteriyor ve 11 bini aşkın kişiye istihdam sağlıyor. Gerek Ford Otosan, gerek Coca Cola, gerekse de British Amerikan Tobacco iş yaşamının gerektirdiği hız nedeniyle ülkelerarası gönderilerinin zamanında yerine ulaşması için Amerika kargonun potansiyel müşterileri listesinde ilk sıralarda yer almaktadırlar.

Amerika kargo

COCA COLA TÜRKİYE’DEN İLK İHRACAT 1967’DE YAPILDI

Coca Cola 55 yıldır Türkiye’de 12 fabrikada faaliyet gösteriyor ve yaklaşık 3 bin çalışana sahip… Türkiye’deki ilk fabrikasını 1964’de kuran Coca Cola, 1967’de İsveç’e Coca Cola özütü ihracatı gerçekleştirerek Türkiye’ye döviz getirdi.

BAT’DAN 22 ÜLKEYE İHRACAT

British American Tobacco (BAT) ise 2002 yılında İzmir Tire’de başlayan üretim faaliyetine bugün Samsun fabrikası ile devam ediyor. 2008 yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirmelerinden biri olan Tekel özelleştirme ihalesini de alan BAT’ın Türkiye’deki toplam yatırımı 2 milyar dolara ulaşmış durumda. BAT Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Gökhan Bilgiç BAT Türkiye olarak 22 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini CNN Türk’e verdiği bir röportajda açıklarken Samsun Fabrikası’nın ihracat üssü olarak konumlandırıldığını da ifade ediyor. Ayrıca hepimizin hayatında önemli yer edinen Google, Microsoft, Intel, IBM gibi ABD menşeli önemli teknoloji firmaları uzun zamandır Türkiye’de faaliyette. Bu firmalar faaliyetleri sırasında Amerika’dan Türkiye’ye kargo ya da Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderirken, zamanın ve rakiplerinin gerisinde kalmamak için hava kargonun hızına ve güvenilirliğine ihtiyaç duyacak kesimlerin en başında gelmektedirler.

Amerikaya ihracat

AMERİKA’YA KARGONUN BİRİNCİL MÜŞTERİLERİ

Amerika Türkiye üzerinde bu kadar etkiliyken ‘göçmenler ülkesinde’ yaşayan Türk nüfusu da her geçen gün artıyor.  Amerika’da 136 bin ile 182 bin arasında değişen sayıda Türk nüfus yaşıyor. Son araştırmaya göre Amerika’da Türklerin en fazla New York’ta yaşadığı ortaya çıktı. Amerika’daki Türkler New York’tan sonra en çok New Jersey, California, Florida, Texas, Massachusetts, Pennsylvania, Ohio, Virginia ve Maryland’da yaşıyor. İstanbul’dan Amerika’da yaşayan bir akrabasına ya da sevgilisine kargo ile hediye göndermek isteyen herhangi biri de doğal olarak hava kargoyu seçecektir. Bu hediyeyi sahibine Amerika’ya hava kargo taşıması yapan şirketler ulaştıracaktır. Bu bilgiler Amerika’nın yurtdışı kargo faaliyetlerinde ne kadar büyük potansiyel taşıdığını da ortaya koyuyor.  Zira Ohio’da yaşayan bir Türk’e Mersin’den gönderilecek bir kargonun en hızlı ve sağlam gitmesinin yolu uluslararası kargodan geçiyor. Hem Amerika’da yaşayan Türkler, hem de Türkiye’de konuşlanan 500’ün üzerindeki Amerikan menşeli firmaların gönderimleri için ihtiyaç duydukları hızı hava kargo hizmeti sağlıyor.
 • Amerika’ya sıradan bir gönderi ya da ihraç malı göndermek istersek izleyeceğimiz rota nasıl olmalı?
 • ABD’ye kargo göndermenin en kolay yolu nedir?
 • Amerika’ya nasıl kargo göndereceğiz?
 • Hava kargo için ne kadar ücret ödenecek?
 • Gönderimiz Amerika’ya kaç gün içinde ulaşır?
 • Kargomuzun takibini nasıl yapacağız?
 • Kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?
 • Kargolarımız en ucuza nasıl sahibine gidecek?
 • Amerika’ya uçak kargo ile bozulmayacak yiyecekleri gönderebilme imkanı var mı?
 • Hava kargoda gerçek zamanlı hizmet nasıl alınır?
Gelin şimdi bu soruların yanıtlarını verelim:

AMERİKA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Amerika kargo gönderimi yapmak günümüz şartlarında oldukça kolay bir işlem; tabii işin uzmanından destek alınırsa… İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay ile Amerika’ya kargo gönderin ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

AMERİKA’YA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNİN ADIMLARI

Amerika'ya Kargo Gönderimi Amerika’ya kargo gönderim yapmak için KargomKolay adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Amerika kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeter de artar. Kargonuzun gideceği ülke olarak Amerika’yı seçip, kilogram bilgisi de verirseniz Amerika kargonuzun yolculuğu başlamış olacak. Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

AMERİKA KARGO HESAPLAMA YÖNTEMİ

Amerika kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacimsel ağırlığı (desi)  ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Amerika’ya ulaşacağı belli olur. yurtdışı Kargo gönderimi Desi hesaplama gönderinin yapılacağı kolinin büyüklüğüne göre yapılır. Koli ne kadar büyükse o kadar yüksek kargo ücreti ödenir, ne kadar küçük bir koli seçilirse o kadar düşük kargo ücreti ödenir. Bu nedenle en hafif ürünü, en küçük paketle göndermek en makul kargo ücreti ile gönderim yapılmasının ilk koşuludur

KARGOMKOLAY HESAPLAMA ARACI İLE AMERİKA KARGO HESAPLAMA

Amerika Kargo Fiyatı Hesaplama Amerika kargo fiyatlarının hesaplanmasını yine kargomkolay üzerinden anlatacağız. kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Amerika’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Amerika kargonun örneğin Boston’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebiliyorsunuz. Yurtdışı kargo hesap Yurtdışı kargo hesap

AMERİKA KARGO GÖNDERİMİ

Amerika kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz. Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Amerika kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

AMERİKA ETSY – AMAZON KARGO FİYATLARI 

Amerika Kargo Fiyatları Amerika kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:  0,1 kg: 5.95 Euro 0,2 kg: 6.95 Euro 0,3 kg: 7.95 Euro 0,4 kg: 9.95 Euro 0,5 kg: 11.93 Euro *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz. Tam da bu noktada kullanılan kolinin kargo fiyatına etkisini rakamlarla açıklamamız gerekiyor. Örneğin Amerika’ya 5 kilogram ağırlığında numune gönderiyorsunuz. Bu gönderi için ödemeniz gereken kargo ücreti ağırlık bazında 92.40 Euro. Ancak siz bu gönderiyi 40x33x44 ebadındaki koli ile göndermek isterseniz, ödeyeceğiniz ücret artacaktır. Ne kadar ücret ödeyeceğiniz desi hesaplama formülü kullanarak ortaya çıkarabiliriz. Bu formül: EN x BOY x YÜKSEKLİK /5000 olarak formüle ediliyor. Bu hesaba göre sonuç 11.6 olacaktır. Kargo fiyat hesaplamada yüksek değerden işlem yapılacağı için ücretlendirme için kullanacak veri 11.6 olur. Bu nedenle ödemek gereken ücret de 163.90 Euro’dan fazla olur. Yani yanlış koli seçimi nedeniyle 71.5 Euro fazla ücret ödenmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle doğru koli seçimi Amerika kargo gönderimlerinde de büyük önem taşımaktadır.

TÜRKİYE’DEN AMERİKA’YA KARGO KAÇ GÜNDE ULAŞIR?

kargo süresi ne kadar Türkiye’den Amerika’ya kargonun ulaşma süresi ise alternatif taşıma modlarına göre oldukça avantajlı. Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Amerika’ya ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor. İstanbul’dan yola çıkan bir Amerika kargo en geç 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN AMERİKA’NIN HER ŞEHRİNE KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da Amerika’ya en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Gaziantep’ten veya 3. sıradaki İzmir’den Washington’a, Boston’a ya da New York’a gidecek bir yurtdışı kargonuz varsa geleceğiniz adres kargomkolay.com… Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden Amerika’nın her şehrine kargonuzu göndermeyi taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü başarıyla yerine getiriyor.

PTT KARGO AMERİKA FİYATLARI

Amerika’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. BU nedenle PTT kargo Amerika fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Amerika’ya, ya da Amerika’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız. PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor. Amerika’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Amerika fiyatını hesaplayalım. PTT yurt dışı kargo Amerika servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;
 • 0.5 kg: 371 TL
 • 10 kg: 741 TL
 • 20 kg: 1481 TL

 AMERİKA KARGO TAKİP

Kargo Takip Nasıl Yapılır Amerika kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz. Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod / kargo takip numarası ile Amerika yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı buraya tıklayarak takip edebilirsiniz. İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Amerika kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini ortadan kaldırdığı gibi iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki saygınlığınızı da artacaktır.

AMERİKA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Amerika’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Amerika’da yatırım yapan bir Türk girişimcinin Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderilirken yapılan işlemleri yapması yeterli. Los Angeles’tan İstanbul’a, Miami’den Gaziantep’e Bursa’ya ya da Houston’dan Mersin’e aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

MEVZUAT HÜKÜMLERİNE UYGUNLUK 

Amerika hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var. Türkiye ile Amerika arasında kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan kargo taşımacılığı şekli olan hava yolu kargo taşımacılığını yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.  Bu arada Amerikan kargo mevzuatları belli noktalarda Avrupa ülkelerine göre farklılıklar gösteriyor. Bu hassasiyet de 11 Eylül saldırılarından sonra oluştu.

Amerika kargo NY

AMERİKA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Amerika’ya kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır.  Ama unutulmaması gereken nokta, Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınması serbest değildir. Yanıcı ve yakıcı gönderileri işleme almak mümkün değildir. Amerika’ya gönderilemeyecek, yasaklı ürünler listesi; ABD’ye Gönderilemeyecek Ürünler

AMERİKA’YA HIZLI KARGO

Amerika hızlı kargo ihtiyacı olan tüm bu kesimlerin başvuracağı ilk adres www.kargomkolay.com. KargomKolay başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlamıştır. Ve bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek. Siz sadece kargonuzun nereye gitmesini istediğinizi söyleyin. Gerisini bize bırakın.

Türkiyeden Amerikaya kargo

DÜNYANIN HER YERİNE KARGO GÖNDERİLEBİLİR

Sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden koruyan kargomkolay.com bugün dünya üzerindeki 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de hava kargonun yüksek hızını kullanarak başarıyla yerine getiriyor. Amerika’ya uçak kargo ile göndereceğiniz bir kargo Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkması mümkündür. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa verdiğiniz kargonuz en geç üç iş-günü içinde New York’ta bir evde ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini düşünmeyin.

Amerika Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Amerika’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Amerika’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Amerika seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Amerika için 0,5kg taşıma rakamları 30,43 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıs olarak da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Türkiye’den Amerika’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Amerika kargoları ortalama 2 iş gününde teslim olur. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmelerin bu süreyi uzatması imkan dahilindedir.

Amerika için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Amerika için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde bir numara var. Barkodun altında bulunan bu konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Amerika kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Amerika’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerden hangisi büyükse ondan fatura çıkar.

Türkiye’den Amerika’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global ekspress kargo taşıyıcılarıyla kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Amerika’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak info@kargomkolay.com adresine email atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Amerika’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda gönderme ekranıyla karşılaşacaksınız. Burada kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Amerika için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız düşer ve kargo etiketiniz hazır olur. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Amerika’ya en hızlı kargo hangisi?

Amerika’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Amerika’ya ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Amerika’ya kargo nasıl gönderilir?

Amerika’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenirsiniz. Üstelik o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yapmak mümkün.

Amerika için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Amerika’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram veya hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanmak gerekir. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Amerika’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Amerika’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurmak mümkün. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır. Üstelik Amerika’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür. Ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunar. Tüm dillerde desteği mevcuttur.

Haydi Kargonuzu

Birlikte Hesaplayalım

KargomKolay panelimizden 7 gün 24 saat boyunca tüm dünyaya yurt dışı kargo fiyatlarını hesaplayabilirsiniz.

Entegrasyonlar :    ETSY        Amazon        Shopify        WordPress        Opencart