Almanya’ya Kargo İşlemlerinde Hızlı Çözümler

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu sayfa için 5 oy kullanıldı, 5 üzerinden ortalama 5,00 puan aldı. )
Loading...

Almanya kargo

Almanya’ya Kargo’nuz için Tam Destek

Kargomkolay Almanya’ya kargo hizmetinde güvenilir, sağlam ve hızlı bir şekilde teslimat taahhüdü ile yola çıkan ve bu taahhüdünü her şartta yerine getiren bir portal olarak öne çıkıyor. Bugüne kadar evrak dahil pek çok ürünü 1-3 gün içinde Avrupa, Ortadoğu, yeni kıta Amerika dahil yerine ulaştıran kargomkolay.com, her şeye rağmen en önemli ekonomik müttefikimiz, ihracatımızda ilk, ithalatımızda 2. sırada yer alan Almanya’ya kargo gönderimlerinde de her zaman en önemli partneriniz olacak ve kargolarınızı tam zamanında sağlam ve güvenli şekilde teslim edecektir.

***

Hatırlar mısınız Yeşilçam’ın yüz akı olan bazı filmleri?

Berlin in Berlin, Almanya Acı Vatan ya da Gurbetçi Şaban. Bu filmlerin hepsinin ortak özelliği Türkiye’den Almanya’ya çalışmak için göç eden Türkleri, Almanya’da yaşadıkları zorlukları, Türkiye’ye döndüklerinde ‘Alamancı, Almanya’ya gittiklerinde ise ‘Türko’ olarak görülmelerini yarı mizahi yarı drama olarak anlatmasıdır.

 Almanya ile ticarette yükselişin başlaması

Almanya Kargo hizmetleri

Bu göç furyası Almanya ile Türkiye’nin 30 Ekim 1961 tarihinde, Almanya’nın Bonn kentinde Türkiye ile Almanya arasında imzalanan “İşgücü Alımı Anlaşması” ile başladı. İlk etapta sadece 450 kişi Haydarpaşa Tren istasyonundan kalkan kara trene binip Türkiye’yi ardında bıraktı. Sonra bu sayı kademeli olarak önce 2 bin 500’e sonra 6 bin 500 işçiye çıktı.

Göç Araştırmaları Vakfı’nın(GAV) verilerine göre, zamanla büyük şehirlerde Türklerin yoğunlaştığı mahalleler oluşmaya başladı. 1961’de Almanya’daki yabancı işçilerin sadece yüzde 1’lik kısmını oluşturan Türkler, 1973 yılında ülkenin en büyük grubu hâline geldiler. Bu durum doğal olarak Almanya’ya ile yapılan ticareti hızlandırdı. İki ülke arasında ithalat ihracat dengeleri bu tarihten sonra daha farklı rakamlara ulaşmaya başladı. Zira lojistik avantaj daha o günlerden ortaya çıkmaya başlamıştı ve Almanya’ya başka ülkelere göre daha kısa sürelerde ürün gönderebiliyoruz. Bu avantaja artık Almanya’ya hava kargonun hızı da eklendi ve teslimat süreleri daha da kısaldı.

Diğer taraftan Almanya’ya gidenlerin çocukları büyüdü onlar da ailelerini Almanya’da kurdu. Artık Almanya’daki Türkler 3. nesil Türkler olarak hayatlarını sürdürüyorlar. Yine GAV’ın rakamlarına göre sadece Türk vatandaşlığına sahip olanların sayısı 1,5 milyon civarında. Almanya’da doğan Türklerin sayısı da aynı şekilde 1,5 milyona yakın. Yani Almanya’da 3 milyonun üzerinde Türk yaşıyor ve bu sayı Almanya nüfusunun yüzde 4’ü demek.

Almanya ihracatAlmanya ile Türkiye’nin ilişkilerinin gelişimi

O tarihin üzerinden 59 sene geçti. Şu an Almanya Türkiye’den sonra en büyük Türk nüfusunun yaşadığı Avrupa ülkesi konumunda.1961’de ekonomisini düzlüğe çıkarmak için göreceli olarak ucuz iş gücü arayışına giren Almanya aradan geçen bu zamanda ekonomik anlamda rüştünü yeniden ispat etti ve yine Avrupa’nın sayılı ekonomilerinden biri oldu. Tabii konuya sadece işçi olmakla bakmamak da gerekiyor. “Misafir işçi” statüsünde Avrupa topraklarına Almanya’dan giriş yapan Türkler bugüne gelindiğinde büyüklü küçüklü 100 bine yakın işletmeyi faaliyete soktu.  500 bin kişi de bu işletmelerde çalışıyor, bu işletmelerin toplam yıllık cirosu ise 50 milyar Euro.

Bu binlerce iş yerinin sahipleri Türklerin çoğunun birinci derece akrabaları hali hazırda Anavatan Türkiye’de yaşıyor ve genelde hemen hepsi Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor. Emlak alıyor, Türkiye’de şubeler açıyorlar, Alman ortaklı iş yerleri kuruyorlar. Bu da Almanya ile ticari ilişkilerin artmasının yanı sıra Almanya’ya kargo ihtiyacını da her geçen gün artırıyor. Gönderilerin kısa sürede yerine ulaşması sayesinde de işler tıkır tıkır yürüyor.

Almanya ile dış ticaretin şifreleri

Kökleri Osmanlı İmparatorluğu ile 1. Dünya Savaşı’ndaki müttefikliğe kadar uzanan bu dostluk kendini hemen her alanda gösterdi. Özellikle de ticarette her zaman bir Alman etkisi oldu Türkiye’de. Hali hazırda çok sayıda Alman markası üretimlerini Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yapıyorlar. İstanbul’da otobüs fabrikası, Aksaray’da kamyon fabrikası ile Türk istihdamına inkâr edilemez fayda sağlayan Mercedes-Benz,1910 yılından bu yana Türkiye’de olan ilk Türkiye fabrikasını 1972’de Bursa’da kuran Bosch bu anlamdaki örneklerden sadece ikisi.

Almanyaya kargo 

Yurtdışına ürün satışında Türkiye’nin 1 numaralı partneri 

Bugün Almanya, Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında birinci sırada. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin rakamlarına göre Türkiye 2018 yılında Almanya’ya 16,2 milyar Dolar ihracat yaptı. Bu rakam 2017’de 15.1 milyar dolardı. İki yıl arasında Türkiye lehine yüzde 7’lik bir artış görülüyor. Türkiye İhracatçılar Meclis verilerine göre ihracat kalemleri arasında otomotiv, hazır giyim, demir, makine, iklimlendirme, fındık, meyve-sebze ile kuru meyve ve mamulleri başı çekiyor.

2017’de 15.1 milyar dolar ile ilk sırada. Ki aslında son 10 yıldır Türkiye’den Almanya’ya yapılan ihracat istikralı bir şekilde artıyor. Zira Almanya’ya 2008 yılında 12.9 milyar dolar değerinde ihracat gerçekleştirilirken, son 10 yılda ihracat yüzde 17 artış gösterdi. 2008’de yaklaşık 3.7 milyar dolar değerinde “motorlu taşıt ve makine parçaları” ihracatı yapıldı. 2017’de bu kalemlerde ihracat 5.2 milyar dolara yükseldi ve ihracat payında zirvedeki yerini korudu.

Türkiye’nin dış alımında 2. Sıra Almanya’nın

 Almanya 2017’de 21.3 milyar dolar ile ithalat yapılan ülkelerin arasındaysa ikinci sırada konumlandı. 2008’de aynı ülke ile 18.6 milyar dolar değerinde ithalat yapılırken, bu zaman aralığında Türkiye’nin Almanya’dan dış alım hacmi yüzde 14.5 yükseliş gösterdi. 2008’de 7.8 milyar dolar değerinde motorlu taşıt ve makine parçaları ithalatı yapılırken, 2017’de bu kalemde ithalat 9.4 milyar dolara yükseldi. Yani aslında Almanya dış satımda liste başı ülkesi olmasının yanı sıra yurtdışından en çok ticari mal/ürün getirtilen ülkelerin de hep başında oldu.

Her ne kadar sıcak siyasetten etkilense de ekonomik ilişkilerin hep canlı olduğu Almanya’ya hali hazırda en yüksek ihracat Türkiye’nin ekonomik başkenti olarak gösterilen İstanbul’dan yapılıyor. 2017’de yaklaşık 610 milyon dolarlık ihracat ürünü İstanbul’dan Almanya’ya yola çıkarken bu rakam 2018’de yüzde 5’lik bir düşüşle 577 milyon dolara yaklaşmış durumda. İstanbul’u Türk otomotivinin kalbi konumundaki Bursa, işlek limanı ile İzmir, otomotiv yedek parça ve rafineriler ile akla gelen Kocaeli, savunma sanayisinin önde olduğu Ankara ve Vestel gibi dev üretim tesislerinin konuşlandığı Manisa takip ediyor.

Tüm bu rakamlar Almanya’nın Türkiye ve Türk girişimcisi için ne kadar önemli olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Almanyadan kargo

Almanya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Peki bu kadar yoğun Türk nüfusunun yaşadığı, ekonomik ilişkilerin de her zaman canlı olduğu  Almanya’ya nasıl kargo göndereceğiz?

Verdiği hizmetin kalitesi ile rakiplerinden bir adım önde olan ve maksimum 3 günde gönderinizi adresine güvenli ve sağlam bir şekilde ulaştıran, başarısını bugüne kadar yaptığı teslimatlarla da ispatlamış olan kargomkolay.com sizin için bu hizmeti vermeye her zaman hazır.

Uzmanlığı sadece yurtdışına kargo olan kargomkolay.com’a bugün vereceğiniz bir gönderi (27 Şubat Çarşamba) yılın en kısa ayı bitmeden sahibine ulaşabilir. Ve belki siz çok önemli bir iş anlaşmasını bu sayede imzalayabilirsiniz.

Sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden koruyan kargomkolay.com bugün dünya üzerindeki 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiriyor.

Almanya’ya uçak kargo ile gönderilecek bir evrak ya da farklı bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde teslim edilebilmektedir.

Örneğin, İstanbul Havalimanı’ndan Düsseldorf’a gidecek kargo paketinizin akıbetini düşünmenize gerek kalmadan sahibine ulaştırmak için evrak kargo fiyatını da düşünmeden kargomkolay.com ile gönderebilirsiniz.

Mevzuata dikkat  

Tabii bu işlemi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye’deki bir noktadan Almanya‘daki bir noktaya, ya da Almanya‘daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan kargo taşımacılığı şekli olan hava yolu kargo taşımacılığını yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.

Örneğin Almanya’ya yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderime, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Bir diğer detay ise ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderleri, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem görmektedir.

Almanya kargo ile verilen tüm kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır, Ancak unutulmamalıdır ki Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın sorumluluğu kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler firmamız tarafından işleme alınmaz. Almanya’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Almanya’ya gönderim yapılan kargolar, dilerseniz kuryemiz aracılığıyla adresinize teslim edilir, ya da kargo şubemizden gönderiyi siz de teslim alabilirsiniz.

Uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak kesintisiz takip edebilirsiniz.

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS ve TNT ile taşıtmaktadır.

Almanya hava kargo hizmetinde hava limanından hava limanına yapılan gönderi, hava limanından adrese yapılan gönderi, adresten hava limanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. Firmamız bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları +kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Almanya Kargo Fiyatına Gelirsek…

Yurtdışı uçak kargo gönderimi dendiğinde akıllara hemen çok “Yurtdışına kargo göndermek pahalı” fikri geliyor. Gönderilen ürün ya da malın kıymetini düşünürsek verilecek hiçbir rakamın fazla olmadığını baştan kabul etmek gerekir.

Almanya Kargo Fiyatları:

  • Almanya Kargo 0,5 kg Fiyatı : 20.28€
  • Almanya Kargo 30 kg Fiyatı: 229.90€ olarak belirlenmiştir. Şirket iseniz lütfen irtibata geçip özel fiyatlarımız ve indirimlerimizden faydalanın.

Dünya haritası üzerinde yer alan bütün ülkeler kargomkolay.com’un kapsama alanı içindedir. Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz kargomkolay.com’da…

Size Özel Almanya Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın

 

Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp