Skip links

Afganistan Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Afganistan kargo

AFGANİSTAN KARGO

Afganistan kargo hizmetleri için tüm sorularınızı cevapladık;

  • Afganistan’a en kolay yoldan nasıl kargo gönderebiliriz?
  • Afganistan kargoda geçerli olan en ucuz kargo ücretleri ne kadar?
  • Afganistan’a kargoda en kısa teslimat süresi kaç gündür?
  • Afganistan kargonun takibi nasıl yapılır?

İçindekilere tıklayarak ilgili bölüme ulaşabilirsiniz.

AFGANİSTAN KARGOYA TİCARETİN ETKİSİ

Türkiye’den Afganistan’a kargoyu etkileyecek ilk ve en önemli faktör iki ülke arasındaki ticari ilişkiler. Bu noktadan baktığımızda Türkiye’nin Afganistan ile dış ticareti yıllara göre farklılık göstermektedir. 2012 yılına kadar artış eğiliminde olan Afganistan’a ihracat bu yıldan sonra düşüş eğilimine girerken 2017 yılında 172.3 milyon dolara yükseldi, 2018 yılında ise 145.5 milyon dolara geriledi.

2017 yılında Türkiye’den Afganistan’a dokunmuş halılar ve yer kaplamaları; ilaçlar; mücevherat; temizlik kağıtları; demir-çelik inşaat aksamı;  kuş ve kümes hayvanlarının kabuklu yumurtaları; unlu mamuller; elektrik transformatörleri; çeşitli gıda müstahzarları ve plastikten çubuk ve profillerinin satışı gerçekleştirildi.

AFGANİSTAN’A ULUSLARARASI KARGO

afganistana en kolay kargo nasıl yollanır

İnişli çıkışlı da olsa iki ülke arasındaki ticari ilişkiler yurtdışı kargonun geleceğini olumlu etkileyecektir. Zira Türkiye’den 4462 kilometre uzakta olan Afganistan’a karayolu ile gitmek 2 gün sürerken hava yoluyla ürün göndermek çok daha kısa zaman alacaktır.

Ayrıca Afganistan’ın genelinde yaşanan güvenlik sorunu da bu ülkeye kargo göndermek isteyenleri hava yoluna yönlendirmiştir. Önceki yıllarda Herat-Kandahar-Kabil yollarının büyük bölümü Türk firmalarınca yapılmış olmasına karşın son zamanlarda bu güzergahta seyahat etmek bile son derece riskli kabul edildiği için karayolu yerine havayolunu kullanmak hem ticaretin hem de uluslararası kargoların güvenliği için zorunlu hale gelmiştir.

Öte yandan Afganistan’da faaliyet gösteren 127 Türk firmasının da Afganistan’a kargo rakamlarını artıracağı öngörülebilir. Söz konusu firmalar ağırlıklı olarak sağlık, lojistik ve danışmanlık alanında hizmet verirken özelikle sağlık sektörünün hızlı yurtdışı kargoya olan ihtiyacı göz ardı edilemez.

Türkiye ile Afganistan arasındaki hava trafiğinin önümüzdeki süreçte daha da hareketli olması Afganistan kargo rakamlarının daha yükselmesi bekleniyor.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Afganistan’a,  Afganistan’dan Türkiye’ye gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Afganistan’a uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

https://www.semrush.com/webinars/maximizing-the-full-potential-of-youtube-advertising/?mindbox-click-id=2d1f8614-7029-4a48-8015-1eb24537b820&utm_source=mindbox&utm_medium=Email&utm_campaign=en_YouTubeAD260819&utm_content=3362%26u%3Dwebinars

AFGANİSTAN’A KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Afganistan’a kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

1 DAKİKADA AFGANİSTAN KARGO

Kargomkolay Anlatım

Afganistan’a kargo göndermek için anasayfamıza girdiğinizde fiyat hesaplama işleminiz için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yetip artacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Afganistan’ı işaretleyip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz kargonuzun yurtdışı yolculuğu başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

KARGO HESAPLAMA

Afganistan’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Afganistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

AFGANİSTAN KARGO FİYATLARI

afganistan en ucuz kargo ücretleri

Afganistan kargo ücretlerinin hesaplanmasını Kargomkolay üzerinden yapacağız.

Kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Afganistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece başkent Kabil’e gidecek olan kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

AFGANİSTAN’A KARGODA SON ADIM

Afganistan’a kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

AFGANİSTAN KARGO FİYATLARI 

afganistan kargo fiyatları hesaplama

Afganistan kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

  • 0.5 kg: 141.13 Euro
  • 10 kg: 217.14 Euro
  • 20 kg: 294.25 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

TÜRKİYE’DEN AFGANİSTAN’IN HER YERİNE KARGO

İster İstanbul’dan, Ankara’dan ya da Manisa’dan veya Kocaeli’nden Afganistan’ın her noktasına gönderilecek yurtdışı kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden Afganistan’da Kabil, Herat, Kandahar ya da Gazni’ye kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

GÖNDERİM SÜRESİ

afganistan kargo gönderim süresi

Türkiye’den Afganistan’a gönderilecek bir uluslararası kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 3 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor.

PTT KARGO AFGANİSTAN FİYATLARI

Afganistan’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Afganistan fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den Afganistan’a, Afganistan’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Afganistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Afganistan fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Afganistan servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 5 kg: 592 TL
  • 10 kg: 982 TL
  • 20 kg: 1762 TL

KARGO TAKİP

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Afganistan kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz. Zamanında alıcına ulaşan bir kargo işlerinizin yolunda ilerlemesini sağlayacaktır.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Afganistan’a kargo kolisi ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli. Takibini yaptığınız Afganistan kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacağı gibi, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kurumlar karşısındaki saygınlığınız da artacaktır.

AFGANİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Afganistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Bunun için Türkiye’den Afganistan’a kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması, aynı adımların izlenmesi yeterli.

Kabil’den İstanbul’a, Mezar-ı Şerif’ten Antalya’ya, Kandahar’dan Ankara’ya, Herat’tan Diyarbakır’a  aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

AFGANİSTAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Afganistan’a kargo ile gönderilemeyecek bazı ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Afganistan’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

AFGANİSTAN EXPRESS KARGO

kargomkolay nasıl kullanılır

Afganistan express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren  Kargomkolay Afganistan gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Afganistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

Afganistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Afganistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Afganistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Afganistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Afganistan için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Afganistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Afganistan kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Afganistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Afganistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Afganistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Afganistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Afganistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Afganistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Afganistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Afganistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Afganistan’a en hızlı kargo hangisi?

Afganistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Afganistan’a ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Afganistan’a kargo nasıl gönderilir?

Afganistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Afganistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Afganistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Afganistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Afganistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Afganistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.