Yurtdışından Kargo Getirtirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (179 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 0,06 puan aldı.)

Yurtdışından herhangi bir ürün veya kargo getirmek için şirket olmaya gerek yoktur. Sadece toplu ve ticari amaçla satılacak ürünlerin getirilmesi durumunda şirket olunması gerekiyor. Bunun haricinde kişiler kendi kullanacakları ürünleri yurtdışından sipariş verebilir ve kargo işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Öncelikle yurtdışından ürün getirmek isteyenlere bir takım kısıtlamalar bulunduğunu söylemek durumundayız. Gerek ülkemizin gerek farklı ülkelerin gümrük ve kargo kurallarına baktığımızda bir takım ürünlerin kargosu yasaklanmıştır. Başta alkol, tütün olmak üzere; cep telefonu, telsiz, dürbün, bıçak gibi ürünlerin kargo ile gönderilmesi ya da yurtdışından getirtilmesi yasaktır. Bu tarz ürünler dışında ürünlerinizi ister hava kargosu ile ister deniz yolu ile ülkemize getirtebilirsiniz. Ülkemizde ve birçok ülkede hizmet veren firmalar bulunabilmektedir. Başta PTT Kargo olmak üzere DHL, Fedex, UPS, Aramex, TNT gibi firmalar dünya üzerinde 200’den fazla ülkede hizmet vermektedirler. Ürün siparişi sonrası 2 gün asgari bir süre içerisinde size teslimat yapılabilmekte ve ürün elinize ulaşabilmektedir.

Bireysel olarak ürün getirdiğinizde ve vergiden muaf olabilmek için aldığınız ürünün 35 Euro’dan fazla olmaması gerekmektedir. Eğer getirdiğiniz ürün 35 Euro’dan fazla olur ise ülkemiz tarafından vergi alınacak ve ülkeye böylece giriş yapabilecektir. Aksi halde imha ve iade tehlikesi de bulunmaktadır. Gümrükte takılma, vergi isteme ve diğer problemli durumlarda gümrük tarafından veya kargo danışmanınız tarafından sizlere bilgi verilmektedir. Bu bilgiler dahilinde işlemlerinizi yapmalı ve ona göre planlarınızı düzenlemelisiniz.

Bu makalemizin sonucuna baktığımızda ise; yurtdışından kargo getirdiğimizde gümrük kurallarına uyup uymadığına çok dikkat edeceğiz, ürünümüzün sayısını bilecek ve ona göre kargo isteyeceğiz. Gümrük kuralları oldukça yoğun olacağı için, tüm kuralları gerek KargomKolay.com adresinden gerekse danışmanlarımızdan öğrenerek kargonuzu bu boyutlara göre hazırlamak gerçekçi olacaktır.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp