Skip links

Yurtiçi Kargo Gönderimi ile Yurtdışı Kargo Gönderimi Arasında Ne Fark Var

Kargo gönderimi yapan bireysel kullanıcılar ya da şirketler genelde yurtiçi gönderim yapsalar da ihracat çalışmaları yapan şirketler yurtdışı gönderimini sürekli olarak yapmaktadırlar. Yurtiçi kargo gönderimi ile yurtdışı kargo gönderimleri arasında farklılıklar bulunmaktadır.  Başta gümrük kuralları olmak üzere yurtdışı kargo gönderimleri, yurtiçi kargo gönderimlerine göre oldukça uğraş gerektiren bir seçenektir.  Çünkü işin içerisine ülkelerin gümrük kuralları, kısıtlamaları ve arzuları girebilmektedir.

Öncelikle yurtdışı kargo gönderimlerinizde hangi ülkeye kargo gönderileceğini belirledikten sonra o ülkeye ait kargo gönderim şartlarını, gümrük ürün kabul ve sınır koşullarını araştırmalı ve ürününüzü bu şekilde hazırlamanız da gerekmektedir. Aksi takdirde ürün gümrükte günlerce bekleyebilir ve işin en kötüsü ülkeye bile alınmayabilir. Bilinçsiz olarak ürün gönderimi yapan bireysel kullanıcıların ürünleri genelde gümrükte kalabilmekte ve ek ücretler ile geri alınabilmektedir.

KargomKolay.com olarak gerek bireysel gerekse de kurumsal kullanıcılarımıza her zaman en detaylı ve en güzel bilgileri sunarak kargoların sorunsuz bir şekilde belirtilen süre içerisinde hedef ülkede olmasını sağlamış oluyoruz. Böylece kargonuz hedef ülke ve hedef ülkedeki adresteki kişilere kısa bir sürede teslim ediliyor ve gümrüğe hiçbir şekilde takılmıyor.

Ayrıca yurtiçi kargo gönderimlerinde ürünlerinize sadece adres belirtmeniz ve fatura eklemeniz yeterli olurken; yurtdışı kargo gönderimlerinde taşınacak ve gönderilecek olan ürün veya ürünlere ait bir takım belgeler istenebilmektedir. Bu belgelerin ayrıca İngilizce dilinde hazırlanmış olması da birincil kural olmaktadır. Bu tür prosedürler oldukça kafa karıştırdığı için bu işler ile ilgilenmesi gereken ve size eşlik etmesi gereken personellerimiz daima yanınızda olacak ve size büyük bir yardım eli uzatarak kargonuzun gönderilmesini sağlayacaktır.