Skip links

Yemen Kargo Hizmeti | Yemen’e Kargo Fiyatları | KargomKolay

Yemen kargo

YEMEN KARGO GÖNDERİMİ

Yemen kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak önce bakalım Kızıl Deniz’in kenarındaki Yemen hakkında ne biliyoruz.

YEMEN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre Yemen’in ithalat yaptığı ülkeler sıralamasında Türkiye 2’inci sırayı alıyor. 2015’te çıkan iç savaştan dolayı ticaretimiz önemli ölçüde azalsa da 2016’da tekrar ülke ticari bağlarına tekrar tutunmuştur. 2018’de Türkiye ile toplam ticaret hacmi artarak 730,24 bin dolar seviyesine geldi.

2010’da kurulan DEİK Türkiye-Yemen İş Konseyi, Yemen’deki iç savaştan dolayı faaliyetlerine Türkiye yerleşik olan Yemen sermayeli firmalar üzerinden devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı’na göre Yemen, istihdamının yarısından fazlasını tarım ile sağlamaktadır. Tarım sektörü GSYİH’ya %17,5 oranında katkı sağlıyor. Tarımın yanında Yemen büyük oranda petrol gelirlerine bağımlı. Ancak petrol borularına yapılan saldırılar ve rezervlerinin gittikçe azalması gelecekte başka bir ekonomik kaynağı zorunlu kılıyor.

YEMEN TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Dondurulmuş balık
 • Kahve

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Demir-çelik
 • Motorlu kara taşıtları ve parçaları
 • İlaç
 • Hububat
 • Un
 • Süt ürünleri
 • Çimento
 • Ayakkabı
 • Halı

YEMEN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Sana’a havaalanı
 • Taiz havaalanı
 • Hodeidah havaalanı
 • Aden havaalanı
 • Al Ghaydah havaalanı
 • Ataq havaalanı
 • Riyan Mukalla havaalanı
 • Seiyun havaalanı
 • Sokotra havaalanı

YEMEN’E NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Yemen’e kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı veren firmalar, örneğin KargomKolay mevcut.

Yemen kargo şirketleri hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 5 iş günü içinde adresine gönderilir. Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 2 iş gününde bize teslim ettiğiniz haliyle alıcısına ulaşır.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

YEMEN KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Yemen’i seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Yemen kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

YEMEN’E KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Yemen’e kargo göndermek çok daha kolay. Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Yemen’i seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 1. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 2. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 3. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

YEMEN KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Yemen’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

YEMEN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Yemen’e en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 2 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE YEMEN KARGO ÜCRETİ

Türkiye Yemen kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 111.76 Euro
 • 10 kg: 184.36 Euro
 • 20 kg: 258.5 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

YEMEN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Yemen Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

PTT YEMEN KARGO FİYATLARI

Yemen’e kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Yemen kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Yemen’e göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günü alır. PTT Yemen fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Yemen’i seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

YEMEN’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Yemen’e kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

YEMEN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Yemen yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

YEMEN PTT YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Yemen seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE YEMEN’E EXPRESS TESLİMAT

Yemen ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Yemen Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Yemen’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Yemen’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Yemen seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Yemen için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Yemen’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Yemen kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Yemen için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Yemen için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Yemen kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Yemen’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Yemen’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Yemen’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Yemen’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Yemen için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Yemen’e en hızlı kargo hangisi?

Yemen’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Yemen’e ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Yemen’e kargo nasıl gönderilir?

Yemen’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Yemen için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Yemen’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Yemen’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Yemen’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Yemen’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.