Skip links

Uruguay Kargo Hizmeti | Uruguay’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Uruguay kargo

URUGUAY KARGO GÖNDERİMİ

Uruguay kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa sizin için hazırladık. Güney Amerika ülkesi olan Uruguay hakkında merak edilenlere birlikte bakalım.

URUGUAY TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

T.C. Ticaret Bakanlığı Verilerine göre; Uruguay ile ticaret hacmimiz yükselme eğilimine geçmiş durumdadır.  Uruguay ile ticaretimizin artışında bu ülkeden canlı hayvan ithalatımız etkili olmuştur.

Uruguay ile olan dış ticaret hacmimiz 2018 yılında 542,1 milyon ABD Dolar olarak gerçekleşmiş olup, ithalatımızdaki %27,9 artış nedeniyle -452,3 milyon ABD Dolar dış ticaret açığı gerçekleşmiştir.

DEİK/Türkiye-Brezilya İş Konseyi Türkiye-Brezilya iş konseyi 2006 yılında kurulmuştur.  Uruguay ise bu iş konseyinde MERCOSUR (Güney Amerika Ülkeleri Ortak Pazarı) bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

URUGUAY TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca İhraç edilen ürünler;

 • Demir çelik
 • Binek Araçlar
 • Çamaşır Makineleri ,elektrikli ısıtıcılar
 • Kamyon Kamyonet
 • Tütün ve Çimento

Başlıca İthal edilen  ürünler;

 • Canlı hayvan, selüloz
 • Yün, pirinç, hayvansal yağlar
 • Süt ürünleri, kakao
 • Kürkler
 • Tarım ve hayvancılık ürünleri

URUGUAY  ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Montevideo Havaalanı
 • Punta Del Este Havaalanı

URUGUAY’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Uruguay’a kargo göndermeniz için isterseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren ulusal firmalara ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini hızlı ve güvenli  veren firmalardan örnek vermek gerekirse ;KargomKolay’ı gösterebiliriz.

Uruguay kargo şirketleri hava kargo kullanmadığı için kargonuz  ortalama 5 iş günü içinde adrese gönderilir. Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 3 iş gününde en hızlı haliyle alıcısına ulaşır.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, TNTve UPS global kargo firmalarıyla  paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adrese güvenle ulaşır.

URUGUAY  KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Uruguay’ı seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Uruguay  kargo fiyatları anında ekranınızda olacak.

URUGUAY’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Uruguay’a kargo göndermek  çok kolay ve  hızlı. Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Uruguay’ı seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız bu adım çok önemli.

URUGUAY  KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Uruguay’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

URUGUAY KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Uruguay’a çok hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 3 iş günü içinde en hızlı sekilde alıcısına ulaşmaktadır.

TÜRKİYE URUGUAY  KARGO ÜCRETİ

Türkiye Uruguay kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

URUGUAY  TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Uruguay Türkiye kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 61,60 €
 • 1 kg: 66,00 €
 • 10 kg: 370,70 €
 • 20 kg: 602,80 €

PTT URUGUAY KARGO FİYATLARI

Uruguay’a kargo göndermek için PTT kargo’dan da gönderim yapabilirsiniz. Bu durumda PTT Kargo,kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Uruguay’a göndereceğiniz bir kargonun alıcısına ulaşma ortalaması 7 iş günü’dür.

PTT Uruguay kargo fiyat hesaplaması ile ilgili her şeyi size özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Uruguay’ı seçip gönderinizin kg cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo ücretlerini ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için 4 örnek yaptık:

 • 5 kg: 652 TL
 • 10 kg: 1122.50 TL
 • 20 kg: 2062 TL

URUGUAY’A  KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Uruguay’a kargo gönderim tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize verdiğinizin onayını sundunuz.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız müşteri  numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz hazırlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız. Ve gönderiniz en hızlı şekilde yola çıkar ve güvenli şeklide teslimatı sağlanır.

URUGUAY  KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Uruguay yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

URUGUAY PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip  Uruguay seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE URUGUAY’A EXPRESS TESLİMAT

Uruguay ve  219’dan fazla ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesiyle emin ellerde ..

Uruguay Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Uruguay’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Uruguay’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Uruguay seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Uruguay için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Uruguay’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Uruguay kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Uruguay için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Uruguay için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Uruguay kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Uruguay’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Uruguay’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Uruguay’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Uruguay’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Uruguay için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Uruguay’a en hızlı kargo hangisi?

Uruguay’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Uruguay’a ortalama kargo süresi 5 iş günüdür.

Uruguay’a kargo nasıl gönderilir?

Uruguay’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Uruguay için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Uruguay’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Uruguay’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Uruguay’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Uruguay’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.