Skip links

UPS Hava Kargo Servisi | UPS Express Hizmetleri

ups hava kargo

UPS HAVA KARGO HİZMETLERİ

UPS hava kargo hizmeti ile okyanuslarını kapsayan, 185’ten fazla ülke ve bölgede uluslararası bir küçük paket ve belge gönderilmesinin sağlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1907 yılında kurye firması olarak kurulan

kapıdan kapıya uluslararası teslimat sözü veriyor. Bu sözü verirken de en hızlı olma, isteğe bağlı olarak aynı gün içinde teslim etme iddiasını ortaya koyuyor.

UPS hava kargo hizmetinde, bir ile üç veya üç ile beş iş günü içinde günleri belirli havaalanından – havaalanına hizmetlerinin yanı sıra paletli ve serbest gönderiler için de hava kargo hizmeti veriyor.

Eşya/ürünlerin hava yolu ile bir yerden bir yere en hızlı ve güvenli şekilde taşındığı sistem olan hava kargo taşımacılığının lider isimlerinden olan UPS hava kargo hizmeti ile hava kargo ile alternatif sunmaktadır.

“Kargonuzu (ve işinizi) hızlandırın” sloganı ile hava kargo hizmeti veren UPS hava kargo hizmetleri ağır, acil olmayan gönderiler için dünya genelinde uygun maliyetli bir çözümdür. UPS bu hizmette kapıdan kapıya, adresten havalimanına seçenekleri ile kargoları en hızlı şekilde alıcısına ulaştırma sözü veriyor.

ups express kargo hizmeti

UPS EXPRESS KARGO

UPS express kargo, yurtdışına gönderilmek istenen kargonun en hızlı gitme yollarından biridir. UPS express kargo hizmeti ile bir sonraki iş günü teslimat yapılabilirken, hava kargo gönderimlerinde de express kargo hızına ulaşılabilir.

UPS express kargo ile ilgili bilgi için tıklayınız.

UPS HAVA KARGO – KARAYOLU

Karayolunda hem uluslararası mevzuatların zorlaması, hem taşıma süresinin hayli uzaması, buna karşılık deniz yolunun yetersiz kalması gibi nedenlerle tercih edilirliği günden güne artan UPS hava kargo uçak filosunun genişlemesi ve iniş yapılacak havalimanı sayısının artması ile günümüzün en popüler kargo taşımacılığı yollarından bir haline geldi.

UPS PAKETLEME

UPS gönderimlerinde gerek bozulabilir ürünlerin gerekse de diğer ürünlerin taşınmasında paketleme çok önemli bir konudur. Kargonun doğru paketlenmesi güvenli ve sağlam bir şekilde yerine ulaşmasını sağlayacaktır.

UPS paketleme bilgileri için tıklayınız.

UPS YAKIT VE EK ÜCRETLER 

UPS gönderimlerinde gönderenin karşısına yakıt ek ücreti çıkabildiği gibi gönderinin niteliği ya da gideceği yere göre de ek ücretler söz konusu olabilir.

UPS yakıt ve ek ücretler konusunda bilgi almak için tıklayınız.

ups konşimento

UPS KONŞİMENTO DOLDURMA

UPS gönderileri için de mutlaka konşimento doldurulmalıdır. Konşimento UPS’e gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi verir ve gönderilerin zamanında, doğru ve güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlar.

UPS konşimento ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

UPS FİYAT HESAPLAMA

UPS fiyat hesaplama, kargonun gideceği ülke ve paketin ağırlığı ya da hacmi belirlendikten sonra yapılan önemli bir işlemdir. UPS fiyat hesaplama ile ilgili soruların yanıtlarını internet sitesindeki fiyat hesaplama araçları ile veriyor.

Fiyat hesaplama ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

ups hacimsel ağırlık hesaplama

UPS HACİMSEL AĞIRLIK HESAPLAMA

UPS fiyat hesaplamanın en önemli ayaklarından biri hacimsel ağırlık hesaplamadır. Kargo paketinin kapladığı alan ne kadar büyük ise fiyatı o kadar fazla olacaktır. Bu hesaplamayı yaparak kargo maliyetini ortaya çıkarabilirsiniz.

UPS hacimsel ağırlık hesaplama bilgileri için tıklayınız.

UPS MİKRO İHRACAT

UPS kargo ile mikro ihracat gönderimleri de yapılabilir. Mikro ihracat gönderileri 300 kilograma ve 15 bin Euro değere kadar olan gönderilerdir.

Mikro ihracat ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

UPS KARGO TAKİP

UPS kargo takip işlemi gönderi alıcısına ulaştığı anda bilgi sahibi olunmasını sağlar. Kargo takibi yapabilmek için gerekli olan tek bilgi kargo teslim edilirken verilen barkod numarasıdır.

UPS kargo takip işlemi için tıklayınız

UPS GÜMRÜK HİZMETLERİ

UPS tüm ithalat ve ihracat gönderilerinde gümrükleme işlemlerini de müşterileri için yapıyor.

UPS gümrükleme ile ilgili bilgiler için tıklayınız.