Skip links

UPS: E-Ticarette B2B Ortaklığı

Ups Kargo

UPS Kargo

UPS, işletmelerin ürünlerini tek bir güvenli yerden, birden fazla çevrimiçi kanalda pazarlamasına ve dağıtmasına yardımcı olan bir web sitesi olan Inxeption Zippy’yi başlatmak için e-ticaret teknolojisi şirketi Inxeption ile işbirliğine gitti.

Inxeption’ın e-ticaret platformu ve çevrimiçi ürün kataloğu, üreticilerin, distribütörlerin ve toptancıların, e-ticaret işlemlerini yürütmek üzere çevrimiçi site oluşturmasını sağlarken ürünlerini listeleme, pazarlama ve müşterilere satmalarına  da yardımcı olur. Zippy, Blockchain destekli teknolojisi ile sözleşmeye özgü fiyatlandırma ve pazarlık oranları gibi hassas bilgilerin yalnızca alıcı ve satıcı arasında paylaşılmasını sağlamaya da yardımcı olur.

Bu işbirliği, UPS’i tercih eden müşterilerin tüm tedarik zincirlerini ürün listelerinden teslimata kadar tümüyle görebilecekleri kesintisiz, uçtan uca bir deneyim yaratacak nitelikte olması ile öne çıkıyor.

ZIPPY İLE YAPILABİLECEKLER SINIRSIZ

Müşteriler Zippy uygulamasını kullanarak; bir web sayfası oluşturarak ürün bilgilerini yükleyebilir, sipariş ve gönderilerin teslimat sürelerini planlayıp iadeleri izleyebilir, siparişlerini, toplu siparişleri ve çok modlu gönderileri tek elden yönetebilir, işlemleri kredi kartıyla gerçekleştirebilir, arama motoru pazarlaması yapabilir, satış ve pazarlama analitiğini inceleyebilir ve tüm bu verilerin ışığında ise UPS’ten global nakliye, takip ve lojistik hizmetlerini alabilirler.

Ups Uçak Kargo

E-TİCARETTE BAŞARI İÇİN 

E-ticaretin büyümesi sonucunda B2B alıcılarınında aynı hızlı ve rahat alışverişi kendileri için istediğine dikkat çeken UPS Pazarlama Müdürü Kevin Warren, “Inxeption ile çalışmak, küçük işletmelerin müşterilerine kaliteli hizmet sunmasının  ve e-ticarette başarılı olmaları için yenilikçi çözümler üretmesinin bir başka yoludur” dedi.

2023’E KADAR 1.8 TRİLYONLUK B2B E-TİCARET PAZARI OLUŞACAK

Diğer taraftan dünyada B2B e-ticaret hızla gelişiyor. Pazarın 2023 yılına kadar 1.8 trilyon dolara ulaşacağı  öngörülüyor. Bu rakamlara karşın  B2B satıcıları çevrimiçi ticareti benimsemekte hayli yavaş kaldı. B2B ürünlerinin çoğu hali hazırda doğrudan satış, üçüncü taraf dağıtımı veya her ikisi ile de alıcısına ulaşıyor.

Bu veriler ışığında UPS ve Inxeption gelişmiş teknolojiyi küresel lojistikle birleştirerek, daha çok sayıda B2B satıcısını dijital satıcılara dönüştürerek çevrimiçi satışları ve gelirlerini artırmak için onlara destek oluyor. Buna karşılık, müşteriler de, UPS’ten güvenilir nakliye ile ürünlerini kolayca  teslim edebiliyor .

Ups Kargo

B2B E-TİCARETİNDE DEVRİM

UPS ile gerçekleştirdikleri işbirliğini değerlendiren Inxeption CEO’su Farzad Dibachi, B2B e-ticaretinde devrim yaratarak, şirketleri ve müşterilerini güvenilir bir şekilde çevrimiçi ortamda bir araya getirdİklerini söyledi. Dibachi, “Bu ilişki, satış ve sevkıyatın tüm yönlerini tek bir güvenli yerden kolayca yönetmek için, sınırlı dijital pazarlama ve BT kaynaklarına sahip B2B satıcıları için basitleştirilmiş fiyatlandırma çözümleri yaratıyor” dedi.

KAYNAK: postandparcel.info