TNT Kargo’ya Siber Darbe: 300M$+ Bedele Mal Olacak

Haberler

tnt kargo

TNT Kargo’ya Petya’dan Darbe

“Petya” olarak bilinen fidye yazılımı saldırısı TNT Kargo, Maersk ve gıda şirketi Mondolez gibi şirketleri vurdu.

TNT Kargo firması, son 24 saat içinde “TNT ağı içindeki bazı sistemlerimizle parazitlendiğini” bildirirken, şirket, sosyal medya hesaplarında; “Durumu değerlendiriyor ve çözüm adımlarını mümkün olan en kısa sürede uyguluyoruz” açıklamasını yaptı.

Hollandalı yayıncı NOS’a göre, Maersk de küresel olarak sorunlarla karşı karşıya. Rotterdam’da Maersk’a ait olan ve dünyanın en büyük liman işletmecileri arasında olan APM Terminalleri de fidye yazılım saldırısından etkilendi.

Bilgisayar güvenlik şirketi ESET ‘e göre, ülkeye kaydedilen bu saldırıların yüzde 60’ında saldırının hedefi Ukrayna gibi görünüyor. Saldırı da aslında Ukrayna’da başladı ve dünyaya yayıldı.

Bu saldırı Mayıs ayında Wannacry’nin yayılmasının ardından bu yıl yapılan ikinci büyük fidye yazılım saldırısı. Petya, bilgisayar sistemlerindeki verileri şifreleyen ve şifrelemenin kaldırılması için bir fidye talep eden belirli bir kötü amaçlı yazılım türüdür.

KAYNAK: BBC

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp