Skip links

Fedex ve TNT Tam Entegrasyonda Tam Yol İlerliyor

Fedex- Tnt Birleşmesi

FEDEX VE TNT TAMAMEN ENTEGRE İŞLEMLERE DOĞRU İLERLİYOR

FedEx Express, Avrupa içi ekonomi paket gönderilerinde transit sürelerini iyileştirmek amacıyla TNT’nin Avrupa karayolu ağını kullanacak.

FedEx-Avrupa içi ekonomi gönderileri, Avrupa Birliği ülkeleri arasında 2-5 iş günü içerisinde teslimat yapan , özellikle KOBİ’ler için çok önemli bir hizmet. FedEx’in TNT’nin Avrupa karayolu ağını kullanması ile teslimat sürelerinde yaklaşık yüzde 40 iyileşme olması hedefleniyor.

FedEx Express’in Başkanı ve TNT’nin CEO’su Bert Nappier “Bu, müşterilerimiz ve ekip üyelerimiz için heyecan verici bir gelişme, bu entegrasyon sonucunda, Avrupa’da ticaret yapan işletmeler için daha hızlı ve daha kapsamlı bir hizmet hayata geçiyor” sözleri ile yaşanan sürecin herkes için kazançlı bir sonuç doğuracağını ifade etti.

tnt kargo

2019’UN İLK YARISINDA TÜM AVRUPA KAPSAMA ALANI İÇİNDE OLACAK

Bert Nappier, TNT entegrasyonun tamamlanması ile Avrupa’nın önde gelen lojistik ağını kurmuş olacaklarının altını çizerken, hizmet iyileştirme süresinin Almanya, Birleşik Krallık, Benelüks ülkeleri, Polonya ve İspanya’dan başlatılacağını 2019’un ilk yarısının sonunda Avrupa’nın geri kalanında da kademeli olarak devam edeceğini belirtti.

Nappier, FedEx&TNT entegrasyonu sonucunda müşterilerin daha hızlı teslimat süreleri göreceğini de ifade etti ve “Müşterilerimiz bu entegrasyon ile izleme ve nakliye araçları, müşteri desteği ve faturalandırma aynı kalmak kaydıyla hızlı bir hizmet alma süreci yaşayacaklar. Her iki firma içn hizmet verecek olan

TNT sürücüleri ise daha fazla gönderi alıp, teslim edebilecekler” dedi.

FedEx Express, TNT ile entegrasyon sayesinde, Avrupa pazarındaki varlığını ciddi anlamda güçlendirdi. Zira TNT’nin karayolu ağı, 540’tan fazla depoyu kapsıyor ve Avrupa’da 45 ülkede haftalık 55 bin karayolu yolculuğu gerçekleştirme kapasitesine sahip. FedEx entegrasyon ile bu organizasyonu tam anlamıyla kullanıp pazar hakimiyetini pekiştirecek.

Fedex ve TNT

Kaynak: postandparcel.info