Skip links

Türkiye’den Alışveriş Yapabileceğiniz İnternet Siteleri | 220 Ülkeye Teslimat

 TÜRKİYE’DEN ALIŞVERİŞ YAPABİLECEĞİNİZ İNTERNET SİTELERİ

Türkiye’den alışveriş için bile artık trend e- ticaret.  Bilgisayarın veya akıllı telefonun başından kalkmadan kıyafetten, yiyeceğe, kitap ve teknoloji ürünlerine,  herşey kapınıza geliyor.

E-ticaret, 1990’lı yılların sonundan itibaren popüler olmaya başladı. Üstelik güvenirliliği de sürekli artan e- ticaret siteleri arasında artık da sıkı bir rekabet var.

Bu yazımızda Türkiye’den alışveriş yapılabilecek popüler internet siteleri ve Türkiye’ye kargo yapan yabancı alışveriş siteleri hakkında güncel bilgiler vermeye çalışacağız.

TÜRKİYE’DEN ALIŞVERİŞ

Türkiye’den online alışveriş öncesinde mesafeli durulan, güvenlik açıkları ve ödeme sorunları olan bir yerdi. Şimdi ise düzelen bu durum, alışverişin seyrini internet sitelerine çevirdi. Bu alışveriş modelinde Mağaza mağaza dolaşmak yok, deneme kabinlerinde ter dökmek yok,  beden bulundu bulunamadı, başka rengi var mı soruları yok.

Artık devir yerinden bile kalkmadan alışveriş yapmanın, A’dan Z’ye her şeyi kapıya kadar getirtmenin dönemi… Açıyorsunuz bilgisayarı ya da akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulamaları ve alışverişe başlıyorsunuz. İşte bu kadar basit…

Durum böyle olunca online alışveriş yapılabilecek siteler de  her geçen artıyor. Özellikle Giyimden, elektronik eşyaya, kişisel bakım ürünlerinden temizlik malzemelerine, kitap, ev aksesuarları, kırtasiye, oyuncak, sıcak kahveden çaya kadar uzanan geniş  bir yelpazede satış yapan internet siteleri ardı ardına açıldı.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ ALIŞVERİŞ SİTELERİ

Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri ise sundukları ürünlerin çokluğu, arana ürünlerin bulunabilmesi,  düzenledikleri kampanyalar,  ürünün müşterinin eline ulaşma süresi önemli. Bununla beraber herhangi bir sorunda müşterinin siteye ulaşması ve sorunun çözülmesi gibi kriterlei göz önüne almak gerekiyor. Bunlar belirtilen kriterlere göre Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri kategorisine giriyor ve popüler oluyor. Veya “Tutmuyor” ve kepenklerini indiriyor.

Online pazaryeri özeliği taşıyan ve her şeyin bulunabildiği bu alışveriş sitelerinin farklı odakları var. Bu nedenle belirli ürünler üzerinde yoğunlaşarak faaliyet gösteriyorlar.

Peki bu siteler hangileridir?

EN İYİ ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTELERİ

Bir liste yapmak gerekirse Türkiye’den alışveriş için en çok tıklanan online siteler şöyle:

 • hepsiburada 1998 yılında İstanbul’da kurulan Hepsiburada satıcılarla alıcıları buluşturan bir pazaryeri konumunda. Site haline ürün yelpazesi en geniş sitelerden de biri.
 • n11– 2012 yılında kurulan N11, yine satıcılarla alıcıları bir araya getiren bir platform olarak gösterilebilir. Sitenin ürün yelpazesi de hayli geniş.
 • gittigidiyor 2001 yılında kurulan site 2011 yılında eBay tarafından da satın alındı. GittiGidiyor’un en büyük avantaj havuz sistemi. Ürünün alınmasının ardından kullanıcı ürünü onaylayana kadar parası havuzda bekletiliyor ve onaydan sonra satıcıya aktarılıyor.
 • amazon tr Dünyanın en büyük e- ticaret sitesi olarak kabul edilen Amazon Türkiye’de de hizmet verirken, istenen ürünün bulunamaması diye bir durum söz konusu bile değil.
 • trendyol Elektronikten, anne bebek ürünlerine, kıyafetten, ev yaşam ürünlerine, kozmetikten elektronik ürünlerine kadar pek çok kategoride hizmet veren bir e-ticaret sitesi olan Trendyol “black friday” olarak bilinen efsane cuma haftası indirimleri ile ciddi indirimler sunmaktadır.
 • aliexpress Çin merkezli bir site olan Aliexpress da dünyanın birçok merkezine gönderim yapabiliyor, Türkiye’den alışveriş yapılması durumunda 15-60 güne varan kargo süreleri söz konusudur.
 • çiçeksepeti 2007 yılında kurulan Çiçeksepeti, başlangıçta Türkiye’nin hemen her yerine çiçek gönderilmesini sağlarken şu anda hediyelik eşya satışları, gurme ürün satışları gibi spesifik satışlara da imza atıyor.
 • morhipo2011 yılında kurulan Morhipo, moda ve aksesuar ürünlerinin satıldığı site. Sitede tüm giyim ürünlerine ulaşmak mümkün.
 • epttavm ePttAVM’de elektronikten ev ürünlerine, mutfak gereçlerinden, moda ürünlerine kadar farklı ihtiyaç ve tarza hitap eden ürünler satışa sunuluyor.
 • e-bebekAnne ve bebeklerin ihtiyaç duyduğu ürünleri mağazalarının yanı sıra online olarak da satan e-bebek, kendi alanında en çok ziyaret edilen ve satış yapan sitelerin başında geliyor.

Türkiye’nin En İyi Alışveriş Siteleri Listesi

 • evidea.com Ev dekorasyon ürünleri üzerine yoğunlaşmış bir alışveriş sitesidir.
 • evmanya.com Ev dekorasyon ürünlerinin satışının ön planda olduğu bir sitedir.
 • bongavon.com Ev dekorasyon ürünlerinin yanı sıra, kişisel aksesuar, aydınlatma, mobilya ve tasarım ürünlerinin satışa sunulduğu bir istedir.
 • tozlu.com Kadın, erkek, çocuk giyim eşyaları, ayakkabı çanta, kozmetik ürünlerinin satışının yapıldığı site tesettür giyim kategorisine dahil kıyafetlerin satışı ile tanınmaktadır.
 • patirti.com Klasik bir butik olmasının yanı sıra büyük beden kıyafetlerin satışının da yapıldığı bir site olarak öne çıkmaktadır.
 • kitapyurdu.com Kitap satışı üzerine uzmanlaşmış bir internet sitesidir.
 • avansas.com-Ofis ürünleri, kırtasiye, mutfak, gıda, kağıt ürünleri, mobilya hırdavata kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahip sitedir.
 • ofix.com Bu sitede de bir ofisin ihtiyacı olan kağıt, kırtasiye, mutfak, gıda, temizlik ürünleri vb. her ürüne ulaşmak mümkün.
 • ibeking.com- Ivır zıvır severlerin sitesi sloganını kullanan sitede renkli ve canlı kırtasiye ürünlerinin satışı gerçekleştiriliyor.
 • mamacim.com Adı üzerinde bebek ürünlerinin satışının yapıldığı bir site ama güneş koruyucuları, saç bakımı, ağız ve diş bakımı ürünleri satışı da öne çıkıyor.
 • loncam.com– Kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerinin başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.
 • delisiyim.com Ayakkabı satışı üzerine yoğunlaşmış olan bu sitede aranan herhangi bir ayakkabı modeline ulaşmak mümkün.
 • modacruz Çanta, ayakkabı, kozmetik ürünleri başta olmak üzere giyim eşyalarının satışı yapılmaktadır.

Bu listeyi daha da uzatmak mümkün. Zira hemen her marka da artık kendi ürünlerini internet sitesi üzerinden yapıyor.  Avm’lerde ya da cadde üzerinde mağazaları olan büyüklü küçüklü tüm markalar aynı zamanda online alışveriş mağazaları ile rekabete giriyor.

TÜRKİYE’YE KARGO YAPAN YABANCI ALIŞVERİŞ SİTELERİ

Türkiye’ye kargo yapan yabancı alışveriş siteleri de yurtdışından alışveriş yapanların kurtarıcısı olarak kabul edilebilir. Türkiye’den alışveriş yapıldığı kadar yurtdışından alışveriş yapılıyor ve artık kargo hizmeti daha önemli.

Bu siteler arasında ebay- etsy ve Amazon ön plana çıkıyor. Ama bu alanda da ulaşılacak ve alışveriş yapılacak çok sayıda online alıveriş sitesi mevcuttur.

YABANCI ALIŞVERİŞ SİTELERİNDEN TÜRKİYE’YE SİPARİŞ

Yabancı alışveriş sitelerinden Türkiye’ye sipariş vermek günümüzün teknolojik şartlarında oldukça kolay. Uluslararası kargo işlemlerinin artışı sayesinde sipariş verilen ürün kısa süre içinde siparişi verenin elinde olabiliyor. Zaten sipariş verilen sitelerin pek çoğu da uluslararası nakliye seçeneği ile satış yapıyor.

Bu sitelerin örnekleri ise şöyle:

Dorothy Perkins – Kadın giyiminde uzmanlaşmış Dorothy Perkins, İngiltere merkezli bir perakendecidir. 75 Euro’dan  fazla harcama yapılması halinde ücretsiz uluslararası nakliye hizmeti sunar.

Asos – Site, erkek ve kadın kıyafetlerinin satışını yapıyor. Üstelik 12 Euro’dan fazla tutan sipariş için ücretsiz uluslararası gönderim vardır.

Shopbop – 2006 yılında Amazon tarafından alınan site her yaştan insana yönelik lüks markalar sunarken, 100 dolar ve üzeri siparişler için uluslararası gönderi mevcuttur.

Strawberrynet –  Parfüm, makyaj, cilt bakım kremleri ve saç bakımında uzman olan sitede 30 dolardan fazla harcama yaparsanız ücretsiz uluslararası nakliye hizmeti almanız mümkün.

Topshop –Erkek, kadın ve çocuk kıyafetleri satan sitede ücretsiz uluslararası gönderim için sınır 100 dolar.

Fy – Yeni tasarımcıların ürünlerini sunan sitede giysiler, çantalar, aksesuarlar, el çantaları, takılar ve hatta duvar sanatı bulabilmek mümkün. Site tüm siparişlerde dünya çapında gönderim hizmeti sunuyorlar.

Animi Causa-Site – Duvar çıkartmaları, masa üstü mobilyalar, mobilya, aydınlatma ve mutfak gereçleri konusunda uzmandır. Sipariş fiyat kısıtlaması olmadan uluslararası ücretsiz gönderim yapmaktadır.

Fishpond- Site 12 milyondan fazla ürün stokuna sahiptir. El sanatları ürünlerinden kırtasiye ve güneş gözlüğüne kadar herşey ücretsiz kargo ile alınabilir.

Yabancı Alışveriş Sitelerinden Türkiye’ye Sipariş Nasıl Verilir

Art.com – Tablolar, tuvaller, resim çerçeveleri ve diğer ev dekorasyonu ürünleri almak için başvurmanız gereken bir sitedir.

Marks ve Spencer- Gıda, mobilya, giyim ve ev eşyaları konusunda uzmanlaşan site ücretsiz gönderim yapıyor.

The Hut – Site aksesuarları, yemek pişirme ve yemek, spor malzemeleri ve oyuncaklar konusunda uzmanlığı vardır. Site 20 – 50 dolar üzerindeki siparişlerde ücretsiz nakliye hizmeti vermektedir.

BetterWorldBooks – Site hem yeni hem de ikinci el kitaplar satıyor. Üstelik ücretsiz gönderim sunar.

Book Depository – Web tabanlı en büyük kitap perakendecilerinden biridir. Sitede 17 milyondan  kitaba ulaşmak mümkün.

Deep Discount- Site – Geniş bir CD, DVD, kitap, video oyunu ve vinil kayıt koleksiyonu sunar. Dünya çapında ücretsiz gönderim 25 dolardan fazla siparişlerde mevcuttur.

AliExpress – Siparişlerin çoğunda ücretsiz gönderim seçeneği vardır.

eBay – Yaklaşık binlerce ürün için ücretsiz uluslararası nakliye hizmeti sunmaktadır.

Amazon Prime – Üyelik için ödeme yapıldığı takdirde, sitedeki birçok ürünü ücretsiz uluslararası nakliye ile göndermek mümkündür .

DealExtreme –Ağır teknoloji odaklı DealExtreme, Çin’in ilk çevrimiçi perakendecilerinden biridir. Üstelik site herhangi bir siparişte dünya çapında ücretsiz gönderim hizmeti sunar.

Newegg –Teknoloji odaklı bir sitedir ve 50’den fazla ülkeye ücretsiz gönderim hizmeti sunmaktadır.

YesAsia –Birden fazla oyun, konsol ve aksesuar sunan çevrimiçi bir mağazadır. 20 yıldır çevrimiçi perakendecilikte ön plana çıkıyor.

AMERİKA’DAN TÜRKİYEYE GÖNDERİM YAPAN ALIŞVERİŞ SİTELERİ

Amerika’dan Türkiye’ye gönderim yapan alışveriş siteleri dendiğinde akla ilk Amazon gelmektedir. Aynı zamanda Amazon’un bir çok üründe ücretsiz kargo seçeneği vardır. Online alışverişte bilinen bu sitenin dışında Amerika’dan Türkiye’ye gönderim yağan birçok site vardır. Bunlar arasında karma ürünlerin olduğu sitelerin yanında sadece spesifik ürünlere yer veren siteler arasında.

 • Saksfifthavenue
 • Boscov
 • Blufly
 • Global.rakuten
 • Lightinthebox
 • Babycenter.com
 • Adorama.com
 • Eastbay.com gibi siteler yer almaktadır.

Unutmayın, yurtdışından alışveriş yaptığınızda, ürünler Türkiye’ye geldiğinde mutlaka gümrüğe tabi olacak ve vergi oluşacaktır. Türkiye’de ödeyeceğiniz vergiyi hesaplamak için İthalat Gümrük Vergisi Hesaplama sayfamızı de ziyaret edebilirsinizi.

Türkiye’den alışveriş yapacağınız tüm online websiteleri için taşıma partneriniz KargomKolay olsun. Siz satın alın KargomKolay kapınıza kadar getirtsin.