Skip links

Estonya Kargo Hizmeti | Estonya’ya Kargo Fiyatları

 

Estonya’ya kargo hizmeti, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şeyi sizin için hazırladığımız kargo rehberinde bulabilirsiniz. Ama önce biraz Estonya’yı gezip gelecekte kargo hizmetlerini etkileyecek ikili ilişkilerimize göz atalım.

1.3 milyon vatandaşı ile Avrupa’nın en seyrek nüfuslu ülkesi Estonya, yakın gelecekte bu sayıyı arttırmak istiyor. Ülkemizle olan ticari ilişkilerinin de gelişeceğini düşündüğümüz Estonya, kargo sektörü için önemli bir adres haline geliyor.

Bunu biliyor muydunuz?

Estonya anayasasında “Ücretsiz internet her vatandaşın temel hakkıdır,” ibaresi yer alıyor.

 

 

 

ESTONYA İLE İKİLİ İLİŞKİLERİMİZ

 

Dış İşleri Bakanlığı’na göre 2002-2018 yılları arasında Estonya sermayeli firmaların ülkemizdeki yatırımları 11 milyon Dolar’dır. Türk firmalarının Estonya’daki yatırım miktarı ise aynı dönemde 3 milyon Dolar düzeyinde gerçekleşmiştir.

2018’de Akınal Grup tarafından başkent Tallin’de kurulan “Aston Synthetic” adlı fabrika Estonya’nın en prestijli girişimcilik yarışmasında en iyi yatırımcı ödülünü almıştır.

ESTONYA TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

İthal ettiğimiz başlıca ürünler:

 • Demir-çelik döküntü ve hurdaları
 • Elektronik eşyalar
 • Kuyumculuk eşyaları

İhracatta ise:

 • Demir ve çelik eşya
 • Motorlu kara taşıtları
 • Ayakkabı

Yine 2018 yılında toplam ticaret hacmimiz 312 milyon dolara ulaştı.

ESTONYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

 

Estonya’ya kargo göndermek istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içinde aynı hizmeti veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a başvurabilirsiniz.

Gönderme işleminiz Estonya kargo şirketleri aracılığıyla farklı bir ulaşım yolu kullanılarak 1 haftadan fazla sürebilir. Kargomkolay’a başvurduğunuzda kargonuz ortalama 1 ila 3 iş gününde adresine teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, Fedex, UPS ve TNT firmaları aracılığıla kargonuz uçak kargo ile güvenli bir şekilde alıcısına ulaşır.

 

ESTONYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

 

Estonya’ya kargo göndermek için Kargomkolay’ın ana sayfasından kargo işlemlerini yapmak çok kolay. Fiyat Hesapla seçeneğinden kargonuzun gideceği ülke olarak Estonya’yı işaretlemeniz ve paketin kilogram bilgisini girmeniz yeterli.

İletişim bilgilerinizi girdikten sonra yetkili müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

Yurt dışı kargo gönderimi için gerekli evraklar listesini Kargomkolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümünden bulabilirsiniz.

Fiyat almak için önce kargo hesaplaması yapmalısınız.

 

ESTONYA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Estonya’ya göndereceğiniz kargonuz için ya kilogram ya da hacim (desi) hesaplaması yapmanız gerekiyor. Bu hesaplama sonucunda kargo gönderme işleminin fiyatını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

 

Kilo hesabını yaptıktan sonra Kargomkolay ana sayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğinden kargonuzun gideceği ülke olarak Estonya’yı işaretleyin ve paketin kilogram bilgisini verin. Artık işlem fiyatını öğrenebilirsiniz.

 

ESTONYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

 

Türkiye’den Estonya’ya en hızlı kargo için express kargo hizmeti almalısınız. Express kargo ile Türkiye’den Estonya’ya gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde alıcıya teslim edilir.

 

TÜRKİYE ESTONYA KARGO ÜCRETİ

 

Estonya Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 

 • 5 kg: 27,50
 • 1 kg: 44,00 €
 • 10 kg: 177,10 €
 • 20 kg: 259,60 €

 

 

 

ESTONYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

 

Estonya Türkiye kargo ücretleri kilogram bazında aşağıdaki gibidir.

 • 5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

 

 

 

PTT KARGO ESTONYA FİYATLARI

 

Estonya’ya kargo göndermek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de PTT kargo. PTT kargo Estonya fiyatlarını ve hesaplama yöntemini bilmek sizin için faydalı olacaktır.

PTT yurt dışı kargo fiyatlarını hesaplamak için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayıp kargonuzun gideceği ülkeyi seçip ağırlık bilgisini girin.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0,5 kg: 274 TL
 • 1 kg: 274 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

 

ESTONYA’YA KARGO GÖNDERMEDE SON ADIM

 

Estonya’ya göndermek istediğiniz kargonuzun fiyatını öğrendiniz, ödemeyi yaptınız. Son olarak gönderilecek paketi kuryeye teslim ettiniz. İster kendiniz şubemize gelerek kargoyu teslim edin ister bulunduğunuz yere kurye çağırın. Artık kargo işleminiz tamamlandı.

 

ESTONYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

 

Estonya yurt dışı kargo takip ile kargonuzu adım adım takip edebilirsiniz. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde size bir barkod vereceğiz.

Bu barkod numarasını kullanarak adresine ulaşana kadar kargonuzun uğradığı tüm durakları anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne kargo numarasını girmeniz yeterli.

 

ESTONYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

 

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Estonya seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.

 

Estonya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde