Skip links

Sudan Kargo | Sudan’a Kargo Hizmetleri | KargomKolay.com

SUDAN KARGO GÖNDERİMİ

Sudan kargo gönderim aşamaları, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizlere özel hazırladığımız, Sudan Kargo Hizmeti yazımızda görebilirsiniz.

Afrika ve Orta Doğu kültürünün kucaklaştığı, her iki kültürü de içerisinde barındıran Afrika’da yer alan Sudan hakkında neler biliyoruz , bakalım.

SUDAN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dışişleri bakanlığının verilerine göre ; Türkiye ile Sudan arasında derin bir siyasi ve ticari ilişki bağı bulunmaktadır. Buna örnek olarak ; Türkiye, 1 Ocak 1956 tarihinde bağımsızlığını kazanan Sudan’ı ilk tanıyan ülkeler arasında yer almış ve Hartum Büyükelçiliğimiz 1 Ocak 1957 tarihinde faaliyete geçmiştir.

DEİK/Türkiye-Sudan İş Konseyi, 2008 yılında Sudan Cumhurbaşkanı Ahmed Hasan Al Beshir’in Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Sudanlı İşadamları ve İşverenler Federasyonu ile imzalanan anlaşma ile kurulmuş olup , Sudan’daki Karşı Kanadı Sudanlı İşadamları ve İşverenler Federasyonu işbirliği ile iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmaları sürdürülmektedir.

Ayrıca TİKA eşgüdümünde Darfur-Nyala’da 150 yatak kapasiteli modern bir eğitim hastanesi inşa edilmiş ve resmi açılışı 2014 yılı Şubat ayında yapılmıştır. Nyala Sudan-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye’nin yurtdışında hayata geçirdiği en kapsamlı dış yardım projelerinden biridir.

SUDAN TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Buğday unu/mahlut unu ,
 • Kuru baklagiller (kabuksuz) ,
 • Elektrik transformatörleri ,
 • Mayalar ,
 • Traktörler.

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Diğer yağlı tohumlar ve meyveler ,
 • Pamuk ,
 • Altın ,
 • Şeker ekstraksiyonu,
 • Ayçiçeği Tohumu.

SUDAN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Juba Uluslararası Havalimanı
 • Hartum Uluslararası Havalimanı

SUDAN’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Sudan kargo için ,hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşarak, gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. KargomKolay, yurt içerisinde aynı hizmeti daha kısa sürede gerçekleştiren firmalardan biridir.

Sudan kargo firmaları genellikle hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 6 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderilir. Ancak, ortalama 3 iş günü içerisinde paketinizin alıcısına teslim edilmesini isterseniz, KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin en güvenilir yurtdışı kargo firması olan, Türkiye’den Sudan’a kargo ve Sudan’dan Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay; Sudan’a tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

SUDAN KARGO FİYAT HESAPLAMA

Sudan Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Sudan’ı seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Sudan kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

SUDAN’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Sudan’a en hızlı kargo gönderimi KargomKolay ile çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Varış ülkesi olarak Sudan’ı seçin.
 • Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 • Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.

Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır. Sudan’a kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz. Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

SUDAN KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Sudan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

Sudan’a 8 KG ağırlığında 50*60*40 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50 * 60 * 40 / 5000 yöntemi ile Desi ağırlığının 24 KG’a denk geldiğini görebilirsiniz. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

SUDAN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Sudan’a farklı ulaşım yolları ile kargo gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak express kargo seçeneğini ile en hızlı hizmeti alabilirsiniz. Express kargoyu tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 3 iş günü içerisinde Sudan’a ulaşır.

TÜRKİYE SUDAN KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Sudan’a kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro
 • 10 kg: 228.36 Euro
 • 20 kg: 321.2 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

SUDAN TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Sudan’dan Türkiye’ye kargo getirme fiyatları şöyledir:

 • 0,5 kg:60,50 €
 • 1 kg:77,44 €
 • 10 kg:290,40 €
 • 20 kg:438,20 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO SUDAN FİYATLARI

Sudan kargo işlemleri için PTT kargo’yu da tercih edebilirsiniz. Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Sudan kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Sudan’a göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 6 iş günüdür. Fiyat hesaplama ile ilgili her şeye PTT kargo fiyat hesaplama yazımızdan ulaşabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Sudan’ı seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık ;

 • 0,5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

SUDAN KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Sudan’a göndermek istediğiniz paketin, KG ve Hacimsel ağırlığını hesapladınız, sitemiz üzerinden fiyatı öğrendiniz ve bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

SUDAN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Sudan’a kargo gönderme yöntemi olarak en hızlı ve en kaliteli seçeneği KargomKolay üzerinden seçtiniz. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz. Kargonuzun güvenliğinden emin olmak ve her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Sudan yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

SUDAN PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

Sudan’a PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Sudan seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE SUDAN’A EXPRESS TESLİMAT

Sudan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Sudan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Sudan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Sudan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Sudan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Sudan için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Sudan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Sudan kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Sudan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Sudan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Sudan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Sudan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Sudan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Sudan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Sudan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Sudan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Sudan’a en hızlı kargo hangisi?

Sudan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Sudan’a ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Sudan’a kargo nasıl gönderilir?

Sudan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Sudan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Sudan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Sudan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Sudan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Sudan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.