Skip links

Peru Kargo Hizmeti | Peru’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

Peru kargo

PERU KARGO GÖNDERİMİ

Bu yazımızda,

 • Kargo gönderim işlemleri,
 • Kargo fiyatları,
 • Kargo takibi,

ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa, sizler için özel hazırladığımız Peru Kargo Hizmeti başlığı altında ulaşabileceksiniz.

Peru Kargo Hizmeti yazımıza geçmeden önce, arkeolojik mirasları, mutfak kültürleri, heybetli sömürge mimarileri ve ekolojik turizm için cennet niteliği taşıyan doğal kaynakları bulunan, dünyada yaygın olmayan bir çeşitliliğe ve servete sahip olan bir ülke olan Peru hakkında neler biliyoruz, bakalım.

PERU TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Ülkemiz ile Peru Cumhuriyeti arasındaki diplomatik ilişkiler 1950 yılında kurulmuştur. Dış İşleri Bakanlığı‘nın verilerine göre; uzun yıllar süren ekonomik istikrarsızlıktan sonra Peru 2002-2012 yılları arasında ortalama % 6.4,  2017 yılında %2.5, 2018 yılında %3.99 büyüme oranı yakalamıştır.

DEİK/Türkiye-Peru İş Konseyi , 2012 yılında kurulmuştur.

Ticaret Bakanlığı‘nın verilerine göre; 2017 yılında ikili ticarette Türkiye lehine 32,9 milyon Dolar’lık dış ticaret fazlası ve 184,2 milyon Dolar’lık ticaret hacmi gerçekleşmiştir.  2018 yılında ise dış ticaret hacmi 271 milyon dolara yükselmiştir.

PERU TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

2018 yılında Peru’ya olan ihracatımız % 50 artarak 162 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

 • Ticari araçlar
 • Balık yağları
 • Pamuk ipliği
 • Motorlu taşıt aksamları
 • Demir-çelik inşaat aksamları
 • Demir-çelik profil ve çubuklar

gibi ürünler ilk sıralarda yer almaktadır.

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • İşlenmemiş çinko
 • Altın
 • Tohumlar
 • Balıklar ve yağlar İşlenmemiş kalay
 • Dolma kalem
 • Organik boyalar
 • Sentetik lifler

PERU ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

Peru’da bulunan Uluslararası havalimanlarının birkaçını aşağıda görebilirsiniz;

 • Arequipa Havalimanı
 • Chiclayo Havalimanı
 • Ayacucho Havalimanı
 • Piura Havalimanı
 • Pucallpa Havalimanı
 • Tarapoto Havalimanı

PERU’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Peru’ya kargo göndermek için, uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. KargomKolay, yurt içerisinde aynı hizmeti daha kısa sürede gerçekleştiren firmalardan biridir.

Uluslararası hava kargo hizmeti veren bir firma buldunuz, şimdi sıra teslimat sürelerini öğrenmekte. Peru kargo firmaları genellikle hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 5 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderilir. Ancak, ortalama 2 iş günü içerisinde paketinizin alıcısına teslim edilmesini isterseniz, KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin en güvenilir, en kaliteli yurtdışı kargo firması olan, Türkiye’den Peru’ya kargo ve Peru’dan Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay; Peru’ya tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

PERU KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Peru’yu seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 • Türkiye Peru kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

PERU’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Peru’ya en hızlı ve güvenilir kargo gönderimi, Kargomkolay ile çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Peru’yu seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.
 7. Peru’ya kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

PERU KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Peru’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

35 KG ağırlığında bir valiz göndereceksiniz, ancak bu paketin ölçüleri: 78*48*55 ebatlarında. Peru’ya kargo hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda  41,18 desi gelmiştir. Fiyatlandırma, kilogram ve desi  türünde en yüksek çıkan rakam üzerinden yapılmaktadır.

PERU KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Peru’ya kargo göndermeye kadar verdiniz. Karar verdikten sonra en merak edilen, paketim kaç günde Peru’ya teslim edilecek, acil gitmesi gerekiyor diyorsanız; express kargo seçeneğini kullanarak en hızlı hizmeti alabilirsiniz. Express kargoyu tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 2 iş günü içerisindePeru’ya ulaşır.

 • Türkiye’den Peru’ya kargo gönderme ve kargo getirme ücretlerini görebilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar, şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımızı içermemektedir. Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

TÜRKİYE PERU KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Peru’ya kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

PERU TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Peru’dan Türkiye’ye kargo getirme fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg:61,60 €
 • 1 kg: 66,00 €
 • 10 kg:370,70 €
 • 20 kg:602,80 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com  adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO PERU FİYATLARI

PTT kargo ile Peru’ya kargo göndermek istiyorsunuz, fiyatlandırma konusunda merak ettiğiniz için her şeyi sizler için düzenledik. Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Peru kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Peru’ya göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günüdür.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Peru’yu seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg: 652 TL
 • 10 kg: 1122.50 TL
 • 20 kg: 2062 TL

PERU’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Peru’ya göndermek istediğiniz paketin, Ağırlık Hesaplama yazımızdan KG ve Hacimsel ağırlığını hesaplayarak, sitemiz üzerinden fiyatı öğrenip, bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

PERU KARGO YURT DIŞI TAKİP

Peru’ya en hızlı kargo firması arayışındasınız ve o firmayı buldunuz, KargomKolay. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

PERU PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile Peru’dan Türkiye’ye gönderilen veya Peru’dan Türkiye’ye getirilen bir paketin nerede olduğuyla ilgili tüm aşamalara PTT yurt dışı kargo takip Peru seçeneğiyle ulaşabilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE PERU’YA EXPRESS TESLİMAT

Peru ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Peru Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Peru’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Peru’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Peru seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Peru için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Peru’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Peru kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Peru için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Peru için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Peru kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Peru’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Peru’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Peru’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Peru’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Peru için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Peru’ya en hızlı kargo hangisi?

Peru’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Peru’ya ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Peru’ya kargo nasıl gönderilir?

Peru’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Peru için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Peru’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Peru’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Peru’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Peru’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.