Skip links

Lübnan Kargo Hizmeti | Lübnan’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Lübnan-kargo

LÜBNAN KARGO GÖNDERİMİ

Lübnan kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak önce Orta Doğu ülkesiyle ilişkilerimize bir göz atalım.

LÜBNAN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre 2018’de Lübnan ile olan toplam ticaret hacmimizin 1 milyarın üstünde olduğu görüldü.

İç siyasi krizler nedeniyle Lübnan ekonomisi, kamu harcamalarını karşılamakta yetersiz kalıyor. Bu yüzden özellikle hizmet sektöründe dış yatırımcılara olan ihtiyaç yüksek düzeyde.

Suriye’deki iç karışıklık nedeniyle bölgedeki ülkelerin karayolu taşımacılığı ile ticaret yapması zorlaşmıştır. Bunu önlemek isteyen Lübnan hükümeti dış ticaretin denizyoluyla yapılması için sektörü desteklemeye başlamıştır.

LÜBNAN TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

·        Demir/Çelik Döküntü ve Hurdaları

·        Altın (işlenmemiş)

·        Difosfor Pentaoksit; Fosforik Asit ve Polifosforik Asitler

·        Aluminyum döküntü ve hurdaları

·        İşlenmemiş kurşun

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

·        Mücevherci eşyası

·        Demir-çelik çubuklar

·        Kek, bisküvi

·        Otomobil

·        Balık

·        Demir/Alaşımsız çelikten profil

·        Yonga pano vb. levhalar

LÜBNAN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

·        Beyrut Havaalanı

LÜBNAN’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Lübnan’a paket gönderirken uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde aynı hava kargo hizmetini daha kısa sürede firmalar, örneğin KargomKolay var.

Lübnan kargo şirketleri hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 4 iş günü içinde Lübnan’a ulaşır. Kargomkolay’la gönderinizi ideal koşullarda paketler ve ortalama 2 iş gününde kapıya teslim eder.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

LÜBNAN KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Varış ülkeleri listesinden Lübnan’ı seçin.
 4. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster butonuna tıklayın.
 6. Kapıdan kapıya teslimat tutarını öğrenin.

LÜBNAN’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay’la Lübnan’a kargo göndermek için bu 5 adımı takip edin:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Lübnan’ı seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 1. İletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size dönsün.

Kargo işleminizi daha da hızlı başlatmak isterseniz bizi arayabilir ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atabilirsiniz.

Yurt dışına kargo gönderirken ihtiyacınız olacak belgeleri öğrenmek için Gerekli Evraklar Listesi yazımızı okuyabilirsiniz.

LÜBNAN KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

En doğru fiyatı alabilmek için gönderinizin ağırlık hesaplamasını doğru yapmalısınız. Bunun için kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasını kullanmalısınız.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin ağırlığını öğrendiyseniz fiyat hesaplamay dönebilirsiniz.

LÜBNAN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Lübnan’a en hızlı teslimat için express kargo seçeneğini kullanmalısınız. Express kargo hizmetini kullanarak KargomKolay’a teslim ettiğiniz paketiniz ortalama 3 iş günü içinde kapıya teslim edilir.

TÜRKİYE LÜBNAN KARGO ÜCRETİ

Türkiye Lübnan kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 111.76 Euro
 • 10 kg: 184.36 Euro
 • 20 kg: 258.5 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

LÜBNAN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Lübnan Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 62,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

PTT LÜBNAN KARGO FİYATLARI

Paketinizi PTT ile göndermeyi de düşünüyor olabilirsiniz. Bu yüzden PTT Lübnan kargo fiyatları ve teslimat süresini öğrenmek isteyebilirsiniz. PTT ile Lübnan’a göndereceğiniz bir paket ortalama 4 iş gününde alıcısına teslim edilir.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Varış ülkesi olarak Lübnan’ı seçin. Daha sonra gönderinizin ağırlığını belirtilen kutucuğa girin. Artık PTT fiyatları ve teslimat süresini görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

LÜBNAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Yurt dışı fiyat hesaplama aracımızı kullanarak Lübnan kargo ücretini öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp paketinizi bizimle göndermeye karar verdiniz.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

LÜBNAN YURT DIŞI TAKİP

Paketinizi her bir işlem noktasında takip etmek için Lübnan yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

 • Gönderiniz ofisimize geldiğinde müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Çıkan alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

LÜBNAN PTT YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Lübnan seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE LÜBNAN’A EXPRESS TESLİMAT

Lübnan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Lübnan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Lübnan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Lübnan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Lübnan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Lübnan için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Lübnan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Lübnan kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Lübnan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Lübnan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Lübnan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Lübnan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Lübnan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Lübnan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Lübnan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Lübnan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Lübnan’a en hızlı kargo hangisi?

Lübnan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Lübnan’a ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Lübnan’a kargo nasıl gönderilir?

Lübnan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Lübnan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Lübnan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Lübnan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Lübnan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Lübnan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.