Skip links

Kargomu Gümrüğe Takılmadan Getirtebilir Miyim

Kozmetik ürünler başta olmak üzere, telefonlar, elektronik cihazlar, protein tozu gibi sporcu ürünleri ve değeri  30 euro’nun üzerinde olan ürünler gümrüğe takılmakta ve ülkeye girişi onaylanmamaktadır. Bu durumlarda yurtdışından ürün getirmek kullanıcıları bir hayli üzmektedir. Ayrıca telefonların gümrükten geçmemesi ve ülkemizde de telefonların bir hayli pahalı olması kullanıcıları hem ekonomik çöküntüye sokmakta hem de sorunlar yaratabilmektedir.

Gümrük problemleri sonucu takılan ürünlerinizi almanın elbette yolları mevcut ancak bu işlemleri yaparken harcadığınız ücretler ile ülkemizden garantili ve uyumlu cihazlara ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Bu nedenle telefon ve gümrükten geçmeyen ürünleri almaya çalışmamak ve ödeme yapmamak en iyisi olacaktır. Hava kargoları ile gelen ürünlerin gümrüğe takılması durumunda ise gümrükte kaldığı her ayrı gün için para ödemesi bulunmaktadır. Alınmakta olan 50 euro değerindeki bir elektronik eşyanın günlük vergisi maalesef size 300 euro kadar yüksek bir değere ulaşabilmektedir. Bu nedenle işinizde bir acelelik durum yok ise EMS ile gönderim isteyebilir veya aynı gün alabilirim diyorsanız da gidip alım yapabilirsiniz.

Gümrükten geçme durumunda faturada yazmakta olan değer çok önemli olabilse de paketler gerekli cihazlardan ve uzman personel tarafından incelendiği için gümrüğü kandırmak pek mümkün olamıyor. Eğer satıcı faturaya 35 euro’dan daha uygun bir fiyat yazsa bile, gümrükten geçerken ürün incelenmekte ve ülkeye girişi yapılmamaktadır. Bu nedenle mutlaka ve mutlaka kanun ve kurallara uymalı ve gümrüğü kandırmak yerine gümrük ile anlaşarak ödeyeceğiniz ücreti ödemeli ve ürününüze kavuşmalısınız. Aksi takdirde daha çok başınız ağrıyabilir ve sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Yoğun programlarınızda sorunlar ile uğraşmayı kimse istemez ve sorun oluşmasını da istememektedir. Bu nedenle eğer çalışmalarınızda kargo danışmanı ihtiyacı duyuyorsanız da KargomKolay.com adresi ile iletişim kurabilir ve çalışma gösterebilirsiniz.