Kargo Gönderimlerinde Ağırlık Nasıl Hesaplanır

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz bu sayfamız puan verilmedi.)

Yurtdışına gönderilecek kargonun fiyatının belirlenmesinde en önemli faktör paketin veya gönderinizin ağırlığıdır. Gönderi ağırlığının belirlenmesi ve KargomKolay’a bildirimesi oldukça önemlidir. Fiyatın net olarak belirlenmesinde ağırlığın büyük bir rolü olduğu gibi, ürününüzün ne boyutlarda bir kutuda olduğu da oldukça önemlidir.

Kargo merkezlerimize getirilen paketleriniz veya kolileriniz eksiksiz ve net olarak ölçülmekte ve tartılmaktadır. Bu işlemler sonrasında ise fiyat net olarak belirlenip size söylenilmektedir. Fiyat listemize merkezlerimizde ulaşabileceğiniz gibi; internet sitemizin fiyat öğrenme kısmından da bilgi erişim sağlayabilirsiniz. Ücretler genel olarak desi hesaplaması sonrasında belirlendiği için desi hesaplamayı bilmeniz gerekmektedir.

Desi Nasıl Hesaplanır?

Desi hesabı yapabilmek için ürün ve pakete ait bilgilerden en ölçüsü, boy ölçüsü ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılması gerekmekte ve çıkan sonucun da 5000’e bölümü gerekmektedir. Paketinizin ağırlığı arttıkça transfer ücreti artabileceği gibi paketinizin boyu ve büyüklüğü arttığında da transfer ücretinde artışlar görülecektir. Koli için ayrı ücret ve asıl ürün ağırlığı içinde ayrı bir ücret talep edilmektedir.

Kargo gönderimlerinizde azami olarak 30 kilogram ve 180 santimetre boy olabilmektedir. Bu değerleri aşan kargolar araçlarda ve hedef ülkelerde sorun çıkarabilmekte ve gümrükten giriş sağlanamamaktadır. Eğer acil olarak gitmesi gereken ve mutlaka göndermeniz gerektiğini düşündüğünüz bir ürününüz var ise KargomKolay.com iletişim sayfasından bizim ile iletişim kurmalı ve size özel teklifimizi değerlendirmelisiniz.

Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp