Skip links

İspanya Kargo Hizmetlerinde İhracatçılarının Yol Haritası

İspanya Kargo

İspanya Kargo

Boğa güreşleri, flemenko dansı ve milyon Euroların döndüğü futbol endüstrisi ile dünyanın en ücra köşesinde bile tanınan İspanya’ya kargo göndermek, ihracat yükü yollamak artık çok kolay. İspanya kargo hizmetlerinin kolay ve pratik yolu Kargomkolay’dan geçiyor.

İspanya’dan Türkiye’ye, Türkiye’den İspanya’ya hava kargo göndermek isterseniz bu hizmeti almanın en ekonomik yolu da www.kargomkolaycom’da. Kargomkolay ile İspanya’ya kargo hizmetimizi uygun fiyatlarla alabilir ve göndereceğiniz kargonun tam zamanında yerinde olmasını sağlayabilirsiniz.

İspanya’ya ihracat yapma arzusundaki bir KOBİ’yseniz öncelikle çalışmak istediğiniz ülkenin özelliklerini öğrenmelisiniz. Bu yazımızda siesta gelenekleri nedeniyle Avrupa’nın ‘tembeli’ olarak kabul edilen İspanya ile Türkiye’nin ilişkilerine odaklanacağız.

İSPANYA’YA KARGO İHTİYACI ARTIYOR

Yüzölçümü itibariyle Avrupa Birliği ülkelerinin 2. büyük ülkesi konumundaki İspanya, 2014 yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 3. ülkesi olarak da öne çıkıyor.

İspanya’nın Türkiye açısından önemi ise iki ülke arasındaki ticaret trafiğinin artıyor oluşundan kaynaklanıyor. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye, İspanya’nın tekstil ve konfeksiyon ithalatında Çin’in ardından ikinci sırada gelirken, Türkiye, İspanya’nın ABD ve Fas’tan sonra AB ülkeleri dışındaki en büyük 3. ihracat pazarı.Bu açıdan baktığımızda hava kargo trafiğinin önümüzdeki süreçte artacağı ülkelerin başında İspanya gelmektedir.

İki ülke arasındaki artan ticaret hacmi, İspanya’da yaşayan Türk, Türkiye’de yaşayan İspanyol nüfusu ve iki ülke arasında artan turistik faaliyetler nedeniyle kargo trafiğinin yüksek olduğu ülkelerden biri olan İspanya’ya kargogöndermek artık çok kolay ve hızlı.

İspanya Kargo

İSPANYA’YA KARGO GÖNDERMENİN EN HIZLI YOLU

Bugüne kadar pek çok ürünü 1-3 iş günü içinde, 220 dünya ülkesine en hızlı ve güvenilir şekilde ulaştıran www.kargomkolay.com. Türkiye ile diplomatik, ekonomik ve sosyal ilişkileri 18. yüzyıldan beri devam eden İspanya’ya bir ‘tık’ uzakta olmanızı sağlıyor.

1 İŞ GÜNÜNDE KARGO TESLİMATI

Türkiye ile birlikte Akdeniz havzasında yer alan İspanya kargomkolay’ın 1 iş günü içinde kargo teslimatı yaptığı ülkelerden biri. Bu özelliği ile yeni iş bağlantılarınızın yolu da www. kargomkolay.com’dan geçiyor.

İspanya’ya kargo hizmetimizden faydalanmak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak…

İSPANYA İLE TİCARİ İLİŞKİLER

Zengin, yüzyıllara dayanan tarihi, benzer kültürleri ve geleneksel lezzetleri ile öne çıkan İspanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geçmişi 1857 yılına kadar gidiyor. İki ülke arasındaki ticari, sosyal ve ekonomik ilişkiler hava kargo trafiğini de olumlu anlamda etkilemektedir.

TÜRKİYE İHRACATINDA 8’İNCİLİK İSPANYA’NIN

Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre Türkiye- İspanya arasındaki ikili ticaret hacmi 2016 yılında bir önceki yıla oranla % 3,3 artarak 10 milyar 670 milyon dolar olmuştur. Bu dönemde ithalatımız % 1,6 oranında artarken, İspanya’ya yapılan ihracatımız ise % 5,3 oranında artmıştır. Bu dönemde İspanya ülkemizin 8. ticaret ortağı olmuştur. İspanya ithalatımızda 10., ihracatımızda ise 8. sırada yer almaktadır.

İspanya’ya ihracatımızda otomobil, vagonlar, yarış arabaları, petrol yağları ve  hazır giyim ürünleri öne çıkarken, otomobil, vagonlar, yarış arabaları, arıtılmış bakır, işlenmemiş bakır alaşımları, kara taşıtları için aksam parçaları da ithal edilen ürünler olmuştur.

İspanya Kargo

TÜRKİYE’DEKİ İSPANYOLLAR DA KARGO GÖNDERİYOR, İSPANYA’DAKİ TÜRKLER DE

Ülkemizde 651 İspanyol firması faaliyet göstermektedir. 2002-2016 döneminde İspanya’dan Türkiye’ye gelen toplam yatırım miktarı 7 milyar 636 milyon dolar olurken, Türkiye, İspanya’nın en fazla yatırım yaptığı onuncu ülkedir.

İspanya’da ise yaklaşık 75 Türk firması faaliyet göstermektedir. 2002-2016 döneminde Türkiye’den İspanya’ya yapılan doğrudan yatırım tutarı 150 milyon dolardır.

Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesinde verdiği bilgiye göre İspanya’daki Türk yatırımları ağırlıklı olarak ticaret ofisleri olarak hizmet verirken, üretime yönelik en önemli yatırım Borusan Mannesman tarafından açılan spiral boru fabrikası yatırımıdır. İspanya’da yerleşik Türk firmaları Borusan, Nuh Çimento, Sabancı Holding, Arçelik, Vestel, Sarar, Hidromek, Poseidon, Atateks ve Entes’tir.

İspanya Kargo

TÜRKİYE’DE 597 İSPANYOL SERMAYELİ FİRMA FAALİYETTE

Diğer taraftan Türkiye, İspanya Hükümeti tarafından ticaret ve yatırımda öncelikli ülkeler arasına seçilmiştir. 2007 Ocak – 2015 Ağustos dönemi verilerine göre: Türkiye’nin İspanya’daki doğrudan yatırımlarının tutarı toplam 139 milyon dolar; İspanya’nın Türkiye’deki yatırımları toplamı 6.875 milyon dolardır. 2015 yılı itibariyle Türkiye’deki İspanyol sermayeli şirketlerin toplam sayısı 597’ye ulaştı.Türkiye’de yatırım yapan İspanyol firmaları arasında hemen herkesin bildiği markalar var. Mango ve Zara gibi tekstil devlerinin yanı sıra otomotiv sektöründen SEAT da Türkiye’ye yatırım yapan İspanyol firmalarındandır.

İspanya’da yaklaşık 4 bin Türk vatandaşı yaparken, iki ülke arasındaki turizm potansiyeli de artmaktadır. 2016 yılında 106 bin 582 İspanyol turist Türkiye’yi ziyaret etmiştir.

İSPANYA HAVA KARGO HİZMETİ ALACAKLAR LİSTESİ UZUN

İspanya’da yaşayan Türkler, Türkiye’de yaşayan İspanyol vatandaşları, iki ülkede faaliyette olan iş insanları, tatil için iki ülkeden birine gidenlerin ihtiyaç duyacakları hızlı kargo ihtiyacı işte tam da bu noktada ortaya çıkıyor.

Söz konusu kişi ya da kurumlar İspanya’ya kargo ihtiyaçları için de, İspanya’dan kargo almak için de ihtiyaç duyacakları hız, güvenlik ve ekonomik fiyatları hava kargoda buluyor.

Potansiyel müşterilerimizin herhangi birinin karşı tarafa göndereceği kargonun en kolay, hızlı ve güvenli şekilde gönderilmesinin garantisi ise kargomkolay.com

İspanya Kargo

İspanya’ya hava kargo gönderiminde aklınıza takılan sorulara yanıtlar

İspanya kargolarınızı gönderirken en önemli partneriniz olmak için çalışan kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işinizi zorlaştıran soruların cevaplarını de sizler için veriyor.

İspanya’ya nasıl kargo göndereceğiz? Sorusunu sorarsanız cevabımız: “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz”cevabını veririz.

İspanya’da yaşayan bir akrabamıza evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Sorusu aklınıza takıldıysa bu sorunun cevabı da bizde: Evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

İspanya’da faaliyet gösteren iş ortağımıza ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? Sorusunun yanıtı ise: “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli” şeklinde olur.

İspanya’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? Sorusu için cevabımız: “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz” olur.

İspanya hava kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.

Kargomuz ne kadar sürede İspanya’ya ulaşmış olur? “kargonuz İspanya’ya Ekspres kurye ile ortalama 1-2 iş günü içinde ulaşır.” İspanya’dan Türkiye’ye gelmesi gereken kargo ne kadar zamanda gelir?

İspanya’dan hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

İspanya kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?

İspanya kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

İspanya’ya gönderilmeyecek ürünler var mı?

İspanyol gümrüğünde dikkat edilmesi gereken hususlar var mı?

İspanyol gümrüğündeki sorunları nasıl çözeriz? 

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı, verdiği hizmetin kalitesi ile rakiplerinden bir adım önde olan ve minimum 1, maksimum 3 iş gününde kargonuzu istediğiniz adrese güvenli, sağlam ve ekonomik bir şekilde ulaştıran, başarısını bugüne kadar yaptığı  teslimatlarla da ispatlamış olan kargomkolay.com’da…

İspanya Kargo

UZAKLARI SİZİN İÇİN YAKIN EDİYORUZ

Bugün dünya üzerindeki İspanya dahil 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı taahhüt edip ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiren kargomkolay.com İspanya’ya da uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Barcelona’ya İzmir’den Valencia’ya, Adana’dan Madrid’e, Aydın’dan Granada’ya kargo göndermek isterseniz adresiniz belli: Kargomkolay…

Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

İSPANYA’YA KARGO GÖNDERİRKEN DİKKAT EDİLECEK DETAYLAR

İspanya’ya kargo gönderimi yaparken mutlaka uyulması gereken kurallara ve mevzuat hükümlerine dikkat etmek gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan İspanya’daki herhangi bir adrese, ya da İspanya’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan kargo taşımacılığı şekli olan hava yolu kargo taşımacılığını yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.

GÜMRÜK MEVZUATI

Örneğin İspanya’ya yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

KANUNEN YASAK ÜRÜNLER KARGO İLE GÖNDERİLEMEZ!

Türkiye’den İspanya’ya, İspanya’dan Türkiye’ye hava kargo ile aklınıza gelebilecek her ürün gönderilebilir. Tabii yasal olmak şartıyla.  Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınmasının yapılamamaktadır. Bu ürünlerin sorumluluğu kabul edilme, yanıcı ve yakıcı gönderiler işleme alınmaz.

KAPIDAN KAPIYA HİZMET

Türkiye’den İspanya’ya kargo ile gönderilen ürünleriniz kuryemiz aracılığıyla adresine teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden kargonuzu siz de teslim alabilirsiniz.

İspanya Kargo

KESİNTİSİZ KARGO TAKİBİ

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak kesintisiz kargo takibi yapabilirsiniz. Kargo takibi ve kargo hareketlerinin anlık olarak izlenmesi ile göndericinin tüm endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Kargomkolay yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile tam zamanında sahibinin elinde olmasını sizin için garanti ediyor.

İSPANYA’YA HAVA KARGODA ÖNCELİĞİMİZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

İspanya kargohizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. www.kargomkolay.com bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları +kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.