Skip links

Bulgaristan Kargo Hızlı Teslimat ile Doğru Adres

Bulgaristan Kargo

BULGARİSTAN’A  KARGO NASIL GÖNDERİLMELİ?

Türkiye ile ilişkileri 14. yüzyıldan bu yana devam eden, 1980’lerde ciddi kırılma noktaları yaşayan Bulgaristan, Türkiye’den en kolay kargo gönderilecek adreslerden birisidir. Bulgaristan kargo hizmetleri kargomkolay’ın en hızlı teslimat sağladığı ağları arasında baş sıraları çekmektedir.

Türkiye’ye neredeyse bir taş atımı mesafedeki “komşi”, Kapıkule Sınır Kapısı’nın hemen ardında Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan karayolu niteliğini de taşıyor. Türkiye’nin ihracat yükü Bulgar topraklarından geçerek adresine varıyor.

Bulgaristan Kargo

BULGARİSTAN’A KOLAY KARGO

Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzayan TIR kuyrukları nedeniyle de sık sık haber olan Bulgaristan’a kargo göndermek isterseniz izlememiz gereken yollar, dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir?

2011 nüfus sayımına göre nüfusunun yüzde 8.8’ini Türklerin oluşturduğu Bulgaristan’a ucuza kargo göndermenin bir yolu var mı?

Bulgaristan’a kargo ile ne gönderilir, ne gönderilemez?

Bulgaristan’dan Türkiye’ye kargo, Türkiye’den Bulgaristan’a kargo ile alkollü içecek gider gelir mi?

BULGARİSTAN’A KARGONUN ADRESİ

Bulgaristan’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Bulgaristan’a kargo göndermek istediğinizde öncelikle yapmanız gereken tek bir şey var. O da www.kargomkolay.com’a ulaşmak. Siz ne göndermek istediğiniz söyleyin, biz gönderelim…

Ama öncelikle Türkiye- Bulgaristan ilişkilerine kısaca bir göz atmakta fayda var.

BİNLERCE YILLIK SİYASİ VE EKONOMİK İLİŞKİ

İki ülke arasında ilişkiler 14. yüzyıla dayanıyor. Osmanlı ile bir savaş sonucu tanışan Bulgarlar 500 yıl boyunca Osmanlı yönetiminde kaldı. 1908 yılında da bağımsızlığını ilan etti. 1. Dünya Savaşı’nda aynı tarafta savaşan iki ülke arasında zaman zaman gerginlikler oldu.

Bu gerginliklerin en önemlisi 1980’lerde tüm dünyanın gözü önünde yaşandı. 1984’de dönemin Bulgar yöneticileri Türk azınlığın ismini, dinini, dilini zorla değiştirmeye kalkınca iki ülke arasındaki ilişkilerde ciddi kırılmalar yaşandı. Sonuç olarak 1989 yılında 300 bin soydaşımız Türkiye topraklarına geri geldi.

Bulgaristan Kargo

BULGARİSTAN’DAN GELEN EN ÖZEL UÇAK KARGO!!!

Başlığımız aslında bir ironi.

Neden bu ironiyi yaptığımızı da anlatalım.

Ekim 2017’de yaşamını yitiren dünya ve olimpiyat şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu o dönemi yaşayanlar için çok özel bir isim. 1985 yılında dönemin Bulgar hükümeti Naim’in adını “Naum Shalamanov” olarak değiştirip, bu adla müsabakalara katılım izni vermişti. Yaşanan isim değiştirme zorunluluğu, asimilasyon politikaları, Türklerin dışlanması gibi olayları sindiremeyen Süleymanoğlu anavatana dönmek istedi. Dönemin Türk Başbakanı Turgut Özal devreye girdi ve Dünya Şampiyonası için Melbourne’de bulunan Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye kaçırılması emrini verdi. Özel bir uçak gönderildi ve Naim Süleymanoğlu önce Londra’ya, oradan da yine özel uçakla İstanbul’a, son olarak da Başkent Ankara’ya getirildi.

Film tadındaki bu operasyonu Türk halkı adım adım izledi ve çok sevdi . Naim daha sonraki müsabakalara ayyıldızlı forması ile çıkarak Türkiye’ye madalyalar getirdi.

İTHALAT -İHRACAT DENGESİ AÇISINDAN İLİŞKİLER

Türk – Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası verilerine göre Türkiye Bulgaristan’ın, Bulgaristan Türkiye’nin  önemli bir ticaret ortağı. Türkiye’nin Avrupa’ya yaptığı ihracatın karayolu ile taşınan kısmını ciddi bir bölümü Bulgaristan güzergahını kullanıyor.  Ayrıca Bulgaristan, İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi şehirlere yakınlığı sayesinde de iyi bir ticaret partneri konumunda.

BULGARİSTAN’A İHRACAT

2009 ekonomik krizi öncesinde toplam ihracatın % 11 oranındaki payıyla Türkiye, Bulgaristan mallarının satıldığı en büyük pazarlardan biriydi. Bulgaristan’a ithal edilen malların %6’sı ise Türkiye’den çıkıyordu. Bu rakamlarla Türkiye Bulgaristan’ın ilk dört ticari partnerinden birisi haline gelmişti.

Bulgaristan Kargo

BULGARİSTAN’A KARGO İHTİYACI YAKIN GELECEKTE ARTACAK

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK ) verilerine göre ise 2017’de Türkiye-Bulgaristan Ticaret rakamları şöyle gerçekleşti:

Toplam dış ticaret hacmi: 5.5. milyar ABD Doları

Türkiye’den Bulgaristan’a yapılan ihracat: 2.8 milyar ABD Doları

Başlıca ihraç ürünlerimiz: Mineral yakıtlar, bakır, plastik, elektrikli makine ve cihazlar, diğer makineler, metal cevherleri, demir-çelik

Türkiye’nin Bulgaristan’dan yaptığı ithalat: 2.77 milyar ABD Doları

Başlıca ithal ürünlerimiz: Mineral yakıt, mineral yağlar, bakır, demir-çelik, yağlı tohum, meyve, elektrikli makine ve cihazlar, ağaç, ahşap eşya, plastik ve kurşun

Özellikle son yıllarda artan ticari ilişkiler Bulgaristan’a kargo ihtiyacının yakın gelecekte ciddi oranda artacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

Bulgaristan Kargo

BULGARİSTAN’DAKİ TÜRK YATIRIMLARI  VE YURTDIŞI KARGO İHTİYACI

T.C. Sofya Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği ve T.C. Filibe Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği’nin 2017 tarihli Bulgaristan Ticaret ve Yatırım Rehberi’ne göre, Türkiye, 2016 yılı yabancı yatırımcı ülkeler sıralamasında 729 milyon EURO büyüklüğündeki yatırımlarıyla 18. sırada yer alıyor. Bulgaristan’da 55 Türk firması, 2,2 milyar dolara yakın yatırım gerçekleştirirken, Türk firmaları tarafından 10 binden fazla kişi istihdam edilmektedir. Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı Türk sermayeli Bulgar firması sayısı 3 bin 248, Türk şirketlerinin kayıtlı temsilcilik sayısı ise 638’dir.

Bu etkileyici rakamlar Bulgaristan’daki Türk yatırımcılarının Türkiye’ye kargo, Türkiye’deki muhataplarınını da Bulgaristan’a kargo sayılarının yükseliş trendi göstereceğini anlatır veriler olarak karşımıza çıkıyor.

NÜFUSUN YÜZDE 8’İNDEN FAZLASI TÜRK

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre ise Bulgaristan’daki Türk azınlığın sayısı resmi verilere göre 588 bin 318 kişi. Bu da Bulgaristan’ın nüfusunun yaklaşık yüzde 8.8’ine denk gelmektedir. Elbette soydaşlarımızın Türkiye’de yaşayan, çalışan, okuyan çocuğu, ablası, abisi, annesi babası, dostu arkadaşı da var. Bu kişiler arasında da ciddi bir yurtdışı kargo trafiği olduğunu ya da olacağını varsayabiliriz. Çünkü artık devir zamanı planlı ve doğru kullanmanın, en iyi hizmeti en kısa zamanda almanın devri.

YURTDIŞI KARGO HİZMETİ ALMASI OLASI TURİSTLER

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre ise 2018 yılında Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler arasında Bulgaristan da vardı. Bulgaristan, Rusya ve Almanya’nın ardından en çok turistin geldiği 3. ülke oldu, 2018’de toplam 2.38 milyon Bulgar vatandaşı Türkiye’yi ziyaret etti.  Bu rakam bir önceki yılın yaklaşık 2 katı anlamına da geliyor. Bu grubun da kısa da olsa tatillerinde iş ya da özel sebeplerle yurtdışı kargo hizmeti alacağı öngörülebilir.

Bulgaristan Kargo

BULGARİSTAN’A YURTDIŞI KARGODA GÜVENİLİRLİK

Bu kadar kapsamlı ve eski ilişkimizin olduğu Bulgaristan yurt dışı kargo hizmetlerinin ilk ve en güvenilir adresi www.kargomkolay.com’un kapsama alanındaki ülkelerden sadece biri. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler yurtdışı kargo hizmeti konusunda süreklilik olacağının bir göstergesi. Tabi kargonun çeşidi bu kadar yakın iki ülke arasında değişkenlik gösterebiliyor. Çok acil gitmesi gereken kargolarda hava kargo kullanılsa da Türkiye- Bulgaristan arasında uçak kargo kullanımı diğer Avrupa ülkelerine oranla daha düşük kalıyor.

Bulgaristan’a a kargo göndermenin en kısa, güvenli ve hızlı yolu ise  www.kargomkolay.com geçiyor.

1 İŞ GÜNÜNDE TESLİMAT

Türkiye’ye hem karayolu hem de havayolu ile çok yakın olan Bulgaristan, en hızlı teslimatın yapılabileceği ülkeler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Bulgaristan www.kargomkolay.com’un 1 iş günü içinde teslimat yapabileceği bir ülkedir.

Bulgaristan kargo hizmeti almak için bilgisayarınızı açıp sipariş oluşturmanız yeterli. Ya da 24 saat hizmet veren müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile Bulgaristan yurtdışı kargo hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bulgaristan Kargo

BULGARİSTAN KARGO GÖNDERİMİNDE MERAK EDİLENLER

Bulgaristan kargolarını gönderirken en önemli çözüm ortağınız olmak için yola çıkan kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işiniz zorlaştıran soruların cevaplarını de sizler için veriyor.

Bulgaristan’a nasıl kargo göndereceğiz? sorusuna z cevabımız: “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz” olur.

Bulgaristan’a evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? sorusu aklınıza takıldıysa bu sorunun cevabı da bizde: Bulgaristan ‘a evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

Bulgaristan’a ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? sorusunun yanıtı ise: “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli” şeklinde olur.

Bulgaristan’a kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? sorusu için cevabımız: “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz” olur.

Bulgaristan Kargo

 YURTDIŞI KARGO HİZMETİNDE EN ÖNEMLİ SORU: KARGOM NE ZAMAN ULAŞIR

 Bulgaristan’a kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.

Kargomuz ne kadar sürede Bulgaristan’a ulaşır? diye sorarsanız: “Kargonuz ortalama 1 iş günü içinde ulaşır” diye cevap veririz.

Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelmesi gereken kargo ne kadar zamanda gelir?

Bulgaristan kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

Bulgaristan’a kargonun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?

Bulgaristan’a gönderdiğimiz kargo en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

Bulgaristan’a gönderilemeyecek ürün/ürünler ürünler var mı?

Bulgaristan gümrüğü hala sıkıntıların yaşandığı bir gümrük  mü?

Bulgaristan gümrüğünde yaşanacak olası bir sorunu nasıl çözeriz? 

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı, verdiği hizmetin kalitesi ile rakiplerinden bir adım önde olan ve minimum 1, maksimum 3 iş gününde kargonuzu istediğiniz adrese güvenli, sağlam ve ekonomik bir şekilde ulaştıran, başarısını bugüne kadar yaptığı  teslimatlarla da ispatlamış olan kargomkolay.com’da…

Bulgaristan Kargo

220 ÜLKEYE YURTDIŞI KARGO HİZMETİ

Dünya haritasındaki 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırma sözü veren ve bugüne kadar sözünü tutan kargomkolay.com Bulgaristan’a kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. Bulgaristan’a kargo gönderecekseniz adresiniz belli: Kargomkolay…

Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisi bize kalsın.

KARGO GÖNDERİMİNDE YASAL ZORUNLULUKLAR

Bulgaristan’a kargo gönderirken mutlaka uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğunu unutmamak gerekiyor. Zira Bulgaristan hali hazırda gümrüklerinde en çok sıkıntı yaşanan ülkelerin başında geliyor.

Türkiye’deki bir noktadan Bulgaristan’daki bir noktaya, ya da Bulgaristan’daki bir adresten Türkiye’deki bir adrese hava yolu kargo ile paket gönderilecekse, kargonun gideceği ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine mutlak suretle uyulması gerekiyor.

Bulgaristan Kargo

KANUNEN YASAK ÜRÜNLER KARGO İLE GÖNDERİLEMEZ

Bulgaristan’a yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum yurtdışı kargo gönderirken göz önünde tutulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Diğer taraftan Türkiye’den Bulgaristan’a, Bulgaristan’dan Türkiye’ye kargo hizmetinde unutulmaması gereken en önemli husus Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınmasının yapılamamasıdır. Yurtdışı kargo gönderiminde bu ürünlerin sorumluluğu kabul edilmez.

KARGONUZU KAPIDAN ALIP KAPIYA TESLİM EDİYORUZ

Türkiye’den Bulgaristan’a kargo ile gönderilecek ürün ya da evraklar istediğiniz adresten tarafımızca alınıp, kuryemiz aracılığıyla adresine teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden kargonuzu gönderilen kişi de teslim alabilir.

Kapıdan kapıya yurtdışı kargo hizmeti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yapmanız gereken Kargomkolay’a ulaşmak…

Bulgaristan Kargo

ANLIK KARGO TAKİBİ

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri takip edebilirsiniz. web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile kesintisiz kargo takibi yapabilirsiniz. Kargo takibi ve kargo hareketlerinin anlık olarak izlenmesi ile göndericinin tüm tereddütleri ortadan kalkmaktadır.

 GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

BULGARİSTAN KARGODA, SİZ İSTEYİN BİZ TAŞIYALIM

Bulgaristan kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. kargomkolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir.

Bulgaristan Kargo

Yurtdışı uçak kargo fiyatlarına gelirsek:

En kısa sürede en doğru hizmeti almak adına tercih edilirliği her geçen gün artan yurtdışı kargo fiyatları Bulgaristan özelinde şöyle:

Dünya haritası üzerinde yer alan bütün ülkeler kargomkolay.com’un kapsama alanında. Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz kargomkolay.com’da…