Skip links

Hollanda Kargo Hizmetlerinde En Güvenilir Adres

Hollanda kargo

Hollanda Kargo

Bugün Avrupa’da en çok turist ağırlayan ülkelerden biri olan ve Türklerin de yoğun olarak yaşadığı ülkelerinin başında gelen Hollanda’ya kargo göndermek istediğinizde izlemeniz gereken yollar, dikkat etmeniz gereken kurallar nelerdir?

Hollanda’ya ucuz kargogöndermek için neler yapmak gerekir, Hollanda’ya kargoile gönderilebilecek ya da gönderilemeyecek ürünler hangileridir? Hollanda’dan kargoile kargo ile çiçek getirebilir miyiz? Hollanda’ya anne eli değmiş kurabiye göndermek istersek bunun yolu var mıdır?

Hava kargoda kolaylığın yolu

Hollanda’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Hollanda’ya kargo göndermek  istediğinizde yapmanız gereken tek şey Kargomkolay‘a ulaşmak. Siz yapmak istediğinizi söyleyin biz sizin için gerçekleştirelim… Siz de hayatınız kolaylaştıran hizmetlerimizin keyfini sürün…

Hollanda kargo hizmeti almanın kolay yolu

Nüfusundan çok bisiklet sayısı, lezzetli peynirleri, ülkeyi yavaş yavaş suların altına doğru çeken ama keyifli tekne gezilerinin yapılabildiği kanalları ve tabi ki laleleri ile ünlü Hollanda 450 bin kişilik Türk nüfusu ile en çok vatandaşımızın yaşadığı Avrupa ülkelerinin başında geliyor.

Hollanda yurt dışı kargo hizmetlerinin ilk ve en güvenilir adresi Kargomkolay’ın kapsama alanındaki ülkelerin en başında geldiği gibi işlem kargo hacminin de en yüksek olduğu ülkelerden biridir. 2012 yılında diplomatik ilişkilerinin 400. yılını kutlayan Türkiye ve Hollanda siyasi ilişkileri zaman zaman kopma noktasına gelse de ticaretin hiç sekteye uğramadığı iki partner ülke konumunu koruyor.

Hollanda kargo

Hollanda kargo trafiği artacak

İki ülke arasında ticaret hacmi, Hollanda’da özellikle de Amsterdam ve Rotherdam’da yaşayan Türk nüfusunun yüksekliği, son yıllarda iki ülke arasında artan turistik faaliyetler nedeniyle hava kargo trafiğinin önümüzdeki yıllarda daha da artacağı öngörülen Hollanda’ya kargo göndermenin en kısa, güvenli ve hızlı yolu www.kargomkolay.com geçiyor.

Hollanda – Türkiye ekonomik ilişkileri

Hollanda kargo hizmetlerini anlatmadan önce 400 yılı aşkın süredir devam eden Hollanda- Türkiye ilişkilerine, iki ülke arasındaki ekonomik dengelere bir göz atalım…

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre Hollanda ile Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin geçmişi 17. yüzyıla kadar uzanıyor.

2012 yılında Türkiye -Hollanda dostluğunun 400. yılı kutlanırken, ilişkilerin siyaset nedeniyle zedelendiği dönemler de yaşandı. 2017 yılında dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın ülkeye alınmaması nedeniyle gerilen ilişkiler Türkiye’nin Hollanda’nın Ankara Büyükelçisinin ülkemizden ayrılmasını talep etmesine neden olmuştur. Bu kriz 2018 yılında yavaş yavaş aşılmış ve iki ülkenin ilişkileri kaldığı yerden devam etmiştir.

Hollanda – Türkiye dış ticaret verileri ve artan kargo ihtiyacı

Yine Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye’nin Hollanda ile 2016 yılı itibariyle ticaret hacmi, bir önceki yıla oranla % 8,5 oranında artarak 6 milyar 590 milyon dolara ulaşmıştır. İhracat ve ithalat oranları ise birbirine oldukça yakındır. Türkiye’nin Hollanda’ya ihracatı 3 milyar 589 milyon dolar, ithalatı ise 3 milyar dolardır.

2017 yılı Kasım ayı itibariyle, Hollanda ile Türkiye’nin ticaret hacmi bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, %15,1 oranında artmış ve 2017 yılında Hollanda’ya ihracatımız 3 milyar 863 milyon dolar, Hollanda’dan ithalatımız ise 3 milyar 748 milyon dolara çıkmıştır.

Hedef iki ülke arasındaki ikili ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkarılmasıdır. Hem ihracatta hem de ithalatta yaşanan yükselişler Hollanda’ya kargo ihtiyacının da yoğunlaşmasını sağlayacak artışlar olarak kabul edilmektedir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Türkiye Hollanda’ya dizel/yarı dizel motorlu taşıtlar, tekstil ürünleri ihraç ederken en çok hurda dış alımı yapıyor.

Türkiye’den Hollanda’ya ihracat yapan Türk firması sayısı 2016 rakamları ile 5 bin 804. Bu rakam Hollanda’ya kargo hizmetini kullanacak 6 bine yakın firma var anlamına da geliyor. Firmalar Hollanda’ya kargo yolu ile ihracat numunesi, evrak hatta belli ağırlıktaki ihracat yüklerini bile gönderebilirler.

Hollanda kargo
Hollanda menşeli firmalar

Türkiye Hollanda menşeli firma sayısının da hayli yüksek olduğu bir ülke. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de2 bin 732 Hollanda firması faaliyet gösteriyor. Türkiye’de Hollanda sermayeli şirketler ağırlıklı olarak bankacılık, kimya sanayi, ilaç sektörü, tıp endüstrisi, telekomünikasyon, lojistik, tekstil, gıda ve tarımsal sanayi ve turizm sektörleri gibi sektörlerde faaliyet gösteriyor.

Hollanda kargo

Diğer taraftan Türkiye’den yurtdışına yapılan doğrudan yabancı yatırım bakımından Hollanda ilk sırada yer almaktadır. Hollanda Merkez Bankası verilerine göre, 2016 yılında Türkiye’den Hollanda’ya yapılan doğrudan yatırımların toplamı 5 milyar 60 milyon Euro’ya ulaşmış durumdadır. Hollanda’da yerleşik Türk girişimcilerinin sayısı ise 25 bine yaklaşmıştır.

İstanbul’dan ihracat

Siyasi ilişkilerin gölgesinde kalsa da çok kesintiye uğramayan ekonomik ilişkiler dış satım, dış alım rakamları, Hollanda’daki Türk girişimcilerinin sayısının artması, Türkiye’deki Hollanda yatırımları vb. doneler uluslararası kargoya ihtiyacı olan kişi ve kurum sayısının artacağına da işaret ediyor. Bu artışın ciddi bir kısmı ise İstanbul’da yaşanacak gibi görünüyor. Zira İstanbul Türkiye’den Hollanda’ya en çok ihracatın yapıldığı şehir. 2017’de 154 milyon dolarlık ihracatın yapıldığı İstanbul’dan 2018’deki yurtdışı satış yüzde 4 oranında artmış ve 161 milyon doları geçmiş.

Özellikle ihracatçılar, akrabaları Hollanda’da yaşayan Türkler, tatil tercihini  Türkiye’den yana kullanan Hollandalılar…Tüm bu kesimler Türkiye’den Hollanda’ya ya da Hollanda’dan Türkiye’ye kargo gönderimi yapacak olan potansiyel müşteriler olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul yurtdışı kargo ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Hollanda kargo potansiyeli

Yaklaşık 2 milyon göçmenin yaşadığı Hollanda’da Türk nüfusu ise 450 bine ulaşmıştır. Bu nüfusun büyük çoğunluğu da Amsterdam’da yaşamaktadır.
Tüm bu rakamlar Türkiye’den Hollanda’ya, Hollanda’dan da Türkiye’ye kargo gönderim rakamlarının yakın gelecekte daha da artacağının göstergeleri olarak kabul ediliyor.

Hollanda kargo

Hollanda’ya kargo göndermenin en güvenilir adresi

Yasalara ve uluslararası kurallar çerçevesinde aklınıza gelebilecek her ürünü Avrupa, Asya, Afrika, Uzakdoğu vb. ülkelerine söz verdiği teslimat süresinde, güvenli ve sağlam şekilde ulaştıran www.kargomkolay.com

Türkiye ile diplomatik, ekonomik ve sosyal ilişkileri 407 yıldır devam eden Hollanda’ya kargo göndermenin en kolay yolu…

1-3 iş gününde teslimat

Türkiye’ye havayolu ile yaklaşık 3 saatlik uzaklıkta bulunan Hollanda’ya 1-3 iş günü içinde teslimat sözü verip bu sözünü de istisnasız yerine getirdiği ülkelerden sadece biri.

Hollanda kargo hizmeti almak için yapmanız gereken tek şey bilgisayarınızı açıp internet adresimizden ya telefonla bize ulaşmak… İşin kalan kısmını biz sizin adınıza zahmetsizce ve kolayca gerçekleştiriyoruz.

İçimizdeki “Hollandalılar”

Türkiye’de faaliyette bulunan en önemli Hollanda şirketi Shell. Şirket 1923 yılından bu yana Türkiye’de ekonomik hayatın içinde.

2006 yılında Turcas Petrol ile gerçekleşen birleşmenin ardından, %70 oranında hissesine sahip olduğu Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin (STAŞ) kurulmasıyla beraber perakende, ticari yakıt ve otogaz satışları, madeni yağ üretimi ve ihracatı alanlarında faaliyet gösterilmeye başlandı.

Toplam 61 ülkeye ihracat yapan STAŞ’ın Derince’de sahip olduğu madeni yağ ve gres üretim tesisi, 2017 yılında gerçekleştirdiği 28.000 tonun üzerinde ihracat hacmiyle ihracat rekoru kıran bir tesis olmuştur

İngiliz ortaklığındaki Unilever de Türkiye’de sekiz fabrikası ve beş bini aşkın çalışanıyla 100 yılı aşkın süredir faaliyet göstermeye devam ediyor.  Bu fabrikalardan 34 ülkeye de ihracat yapılıyor.

Hollanda kargo

Hollanda kargo gönderiminde sorular ve cevaplar

Hollanda kargolarını gönderirken en önemli iş özüm ortağınız olmak için çalışan kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işiniz zorlaştıran soruların cevaplarını de sizler için veriyor.

Hollanda’ya  nasıl kargo göndereceğiz? sorusunu sorarsanız cevabımız: “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz”cevabını veririz.

Hollanda’da yaşayan çocuğumuza evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? sorusu aklınıza takıldıysa bu sorunun cevabı da bizde: İtalya’ya evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

Hollanda’daki iş ortağımıza ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? sorusunun yanıtı ise: “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli” şeklinde olur.

Hollanda’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? sorusu için cevabımız: “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz” olur.

Osmanlı’dan Hollanda’ya giden lalenin tohumunu Türkiye’ye kargo ile getirebilir miyiz?

Hollanda hava kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.

Lezzetli Hollanda peynirlerini soframızda bulmak istersek ne yapmamız gerekir? Hava kargo ile peynir getirtebilir miyiz?

Kargomuz ne kadar sürede Hollanda’ya ulaşır? diye sorarsanız: “Belki de çok önemli bir iş bağlantısı yapmanızı sağlayacak kargonuz Hollanda’ya ekspres kurye ile ortalama 1-2 iş günü içinde ulaşır” diye cevap veririz.

Hollanda’dan Türkiye’ye gelmesi gereken kargo ne kadar zamanda gelir?

Hollanda hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

Hollanda’ya gönderdiğimiz kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?

Hollanda kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

Hollanda’ya gönderilmeyecek ürünler var mı?

Yurtdışı kargoda gerçek zamanlı hizmet nasıl alınır? 

Hollanda gümrüğü hangi durumlarda zorluk çıkarır?

Hollanda gümrüğündeki sorunları nasıl çözeriz? 

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı, verdiği hizmetin kalitesi ile rakiplerinden bir adım önde olan ve minimum 1, maksimum 3 iş gününde kargonuzu istediğiniz adrese güvenli, sağlam ve ekonomik bir şekilde ulaştıran, başarısını bugüne kadar yaptığı  teslimatlarla da ispatlamış olan kargomkolay.com’da…

Hollanda kargo

Uzakları sizin için yakın ediyoruz

Bugün dünya üzerindeki Hollanda dahil 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı taahhüt edip ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiren kargomkolay.com Hollanda’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Amsterdam’a, İzmir’den Rotherdam’a, Mersin’den Eindhoven’a bir kargo göndermek isterseniz adresiniz belli: Kargomkolay…

Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisi bize kalsın.

Kargo gönderirken de ihracat yaparken de yasalara uyulmalı

Hollanda’ya ihracat yaparken de kargo gönderirken de uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan Hollanda’daki herhangi bir adrese, ya da Hollanda’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan kargo taşımacılığı şekli olan hava yolu kargo taşımacılığını yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor. Hollanda’ya ihracatta Avrupa Birliği mevzuatının dikkate alınması gerekiyor. Örneğin, elektrikli ürünler ve oyuncaklar katı kalite standartlarına uyulması zorunludur. Ayrıca Hollanda vergi ve gümrük makamları, AB dışından ve içinden gelen ürünler olarak ikili bir ayrıma tabi bulunmaktadırlar.

Hollanda’ya kargoda dikkat edilecek hususlar

Hollanda’ya yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Hollanda kargo

Türk Ticaret Kanunu’nun yasakladığı ürünler de kargo ile gönderilemez

Türkiye’den Hollanda’ya, Hollanda’dan Türkiye’ye kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır ancak unutulmaması gereken ilk ve en önemli nokta Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınmasının yapılamamasıdır. Bu ürünlerin sorumluluğu da kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler işleme alınmaz.

Kapıdan kapıya teslimat

Türkiye’den Hollanda’ya kargo ile gönderilen ürünler ya da evraklar, kuryemiz aracılığıyla adresine teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden kargonuzu siz de teslim alabilirsiniz.

Anlık kargo takibi

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak kesintisiz kargo takibi yapabilirsiniz.Kargo takibi ve kargo hareketlerinin anlık olarak izlenmesi ile göndericinin tüm endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

Güvenilir çözüm ortakları

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

Hollanda kargoda, taleplere göre taşıma

Hollanda kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. kargomkolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları +kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Yurtdışı uçak kargo fiyatlarına gelirsek:

En kısa sürede en doğru hizmeti almak adına tercih edilirliği her geçen gün artan yurtdışı hava /uçak kargo fiyatları Hollanda özelinde şöyle:

Dünya haritası üzerinde yer alan bütün ülkeler kargomkolay.com’un kapsama alanı içindedir. Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz kargomkolay.com’da… Siz isteyin  uzaklar yakın olsun…

Size Özel Hollanda Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın