Skip links

İtalya’ya Kargoda İhracatçıların Bilmesi Gerekenler

İtalya kargo

Her yol Roma’dan geçer derler… Her yol Roma’dan geçiyorsa eğer İtalya’ya kargo göndermenin yoluda Kargomkolay’dan geçiyor. İtalya’dan Türkiye’ye kargo, Türkiye’den İtalya’ya kargo göndermek istersiniz bu hizmeti almanın en kısa ve kolay yolu da kargomkolay.com’dan geçiyor. Kargomkolay ile İtalya’ya kargo hizmetimizi uygun fiyatlarla alabilir ve yakınınız ya da iş partnerinize göndereceğiniz kargonun tam zamanında yerinde olmasını garanti altına alabilirsiniz.

İtalya’ya Kargo

İtalya, yurtdışı kargo hizmetinin güvenilir adresi Kargomkolay’ın kapsama alanında olan ülkelerin en başında geliyor. Gerek iki ülke arasındaki ticaret hacmi, gerekse de İtalya’da yaşayan Türk nüfusu, gerekse ülkelerarasında artan turistik faaliyetler nedeniyle kargo trafiğinin yüksek olduğu ülkelerden biri olan İtalya’ya kargo göndermek artık çok kolay.

Aynı gün Teslimat Sözü

Türkiye ile birlikte Akdeniz çanağında yer alan İtalya Kargomkolay’ın aynı gün içinde kargo teslimatını gerçekleştirdiği ülkelerden sadece bir tanesi. İtalya kargo hizmetimizi almak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak…

Zengin kültürleri, geniş ve lezzetli yemeklerin yer aldığı mutfağı ile de Türkiye’ye benzeyen İtalya ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin geçmişi 1856 yılına dayanıyor. 2006’da 150. yılını kutlayan bu ilişkiler bugün oldukça kapsamlı hale geldi. Bu kapsamlı ilişkiler iki ülke arasındaki hava kargo trafiğini de her geçen gün artırmaktadır.

İtalyaya kargo

İtalya-Türkiye dış ticaretinin ipuçları

İtalya, Türkiye ihracatında Almanya ve İngiltere’nin ardından 3. sırada. 2017 yılında 8.5 milyar dolar olan Türkiye’nin İtalya’ya ihracat rakamı 2018 yılı sonunda yüzde 12.9 oranında artarak 9.6 milyar dolara ulaştı.(TİM)

İl bazında ihracat rakamlarına baktığımızda da İstanbul 281 milyon dolarlık ihracat ile İtalya’ya en çok ihracat yapan şehir olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’u sırasıyla Bursa, Kocaeli, İzmir, Hatay, Ankara, Sakarya, Trabzon, Manisa ve Gaziantep izliyor. Hatay bir önceki yıla oranla yapılan ihracatın yüzde 1477 oranında artmasıyla listede öne çıkıyor.

İtalya kargo

Hatay’dan Şaşırtıcı Büyüme

Bu veriler Hatay’ın ihracattaki yükselen yıldızını gösterdiği gibi İtalya kargo gönderimlerinin yakın gelecekte ihracat payını artıracağa benziyor.

İtalyaya kargo 

İtalya’ya dış satım ürünleri

Türkiye, ihracatının % 5,4’ünü İtalya’ya yaparken, ithalatın da % 4,8’ini İtalya’dan gerçekleştiriyor.

Türkiye’den İtalya’ya en çok ihraç edilen ürünlerin ilk sırasında binek otomobiller yer alıyor. Motorlu taşıtlar, kabuklu- kabuksuz meyveler,  karayolu taşıtları için aksam, parça ve aksesuarların yanı sıra tekstil ürünlerini de İtalya’ya satan Türkiye bu ülkeden petrol yağları, karayolu taşıtları için aksam, parça ve aksesuarlar, eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar,  mücevherci eşyası ve aksamı, tedavide veya korunmada kullanılmak üzere hazırlanan ilaçlar, makinalar ve mekanik cihazlar ile dizel-yarı dizel motorlar alıyor.

İtalya’ya kargo ihtiyacı olan kişiler

Dışişleri Bakanlığı’nın verilerine göre İtalya’da 35 bin civarında Türk vatandaşı yaşıyor. Yine Bakanlık verilerine göre Türkiye’yi 2015 yılında 507 bin 897, 2016 yılında ise 213 bin 227 İtalyan turist ziyaret etti.  Ülkemizden İtalya’ya giden turist sayısı ise 2015 yılında 271 bin 064, 2016 yılında 215 bin 390 oldu.

İzmir Ticaret Odası’nın hazırladığı ülke raporunun verilerine göre Avrupa’nın 4. dünyanın 8. büyük ekonomisi olan İtalya, Türkiye’deki en büyük beşinci yabancı yatırımcı konumunda bulunmaktadır. Aralık 2017 itibariyle Türkiye’de İtalyan sermayeli 1409 firma bulunmaktadır.

DEİK verilerine göre Türkiye’de İtalyan menşeili doğrudan yabancı yatırım tutarı 3 Milyar Euro’ya yaklaşmış durumda. İtalya’daki Türk menşeili doğrudan yatırım tutarı 248 milyon ABD Doları civarında.

Tüm bu kesimler Türkiye’den İtalya’ya kargo ya da İtalya’dan Türkiye’ye kargo gönderimi yapacak olan potansiyel müşteriler olarak karşımıza çıkıyor. Ki bu hizmeti alacaklar için İtalya özelinde aynı gün kargo teslimatı avantajı da var…

Türkiyeye turizm geliri

Türk ihracatının parlayan yıldızı

İtalya’nın Türkiye’deki en önemli ortaklığı Tofaş – Türk Otomobil Fabrikası. Tofaş Türk otomobil Fabrikası, Koç Holding- İtalyan Fiat ortaklığında 1968 yılında kuruldu. 1971’de üretime geçen fabrika 1974’de ilk ihracatını gerçekleştirdi. 2014’de Fiat Doblo ihracatına başlayan fabrika Türk üretimi araçları Türkiye’den Kanada ve Kuzey Amerika’ya gönderdi. 50 yıldır Türkiye ve Bursa ekonomisine hizmet eden Tofaş, 9 bine yakın çalışanı ile Türkiye’nin dördüncü büyük sanayi kuruluşu olma özelliğini de taşıyor.

Yıllık 450 bin araç üreten fabrika 2018 yılında dünyanın pek çok ülkesine 243 bin adet araç ihraç ederek Türkiye’nin otomotiv ihracatının yüzde 18’inin tek başına gerçekleştirme başarını gösterdi.

İtalya’ya hızlı kargo

İtalya’da yaşayan Türkler, Türkiye’de yaşayan İtalyan vatandaşları, ya da her iki ülke ile iş bağlantıları olanlar ile iki ülkede uzun ya da kısa tatiller için bulunan turistlerin, hatta öğrencilerin ihtiyaç duyacakları kargo hizmetinin önemi bu aşamada ortaya çıkıyor.

Söz konusu kişi ya da kurumların İtalya’ya kargo ihtiyaçları için de, İtalya’dan kargo almak için de en hızlı güvenli ve uygun fiyatlı kargo istemeleri ve aramalarının sonucu hava kargo oluyor.

Potansiyel müşterilerimizin herhangi birinin karşı tarafa göndereceği kargonun en kolay, hızlı ve güvenli şekilde gönderilmesinin garantisi ise yine kargomkolay…

İtalya ihracat

İtalya kargo gönderiminde sorulara kolay yanıtlar

İtalya kargolarını gönderirken en önemli partneriniz olmak için çalışan kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işiniz zorlaştıran soruların cevaplarını de sizler için veriyor.

İtalya’ya nasıl kargo göndereceğiz? sorusunu sorarsanız cevabımız: “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz” cevabını veririz.

İtalya’da yaşayan bir akrabamıza evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? sorusu aklınıza takıldıysa bu sorunun cevabı da bizde: İtalya’ya evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

İtalya’da faaliyet gösteren iş ortağımıza ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? sorusunun yanıtı ise: “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli” şeklinde olur.

İtalya’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? sorusu için cevabımız: “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz” olur.

İtalyan pizzasını kaynağından getirtmek mümkün mü?

İtalya hava kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.

Kargomuz ne kadar sürede İtalya’ya ulaşır? diye sorarsanız: “Belki de çok önemli bir iş bağlantısı yapmanızı sağlayacak kargonuz İtalya’ya Ekspres kurye ile ortalama 1-2 iş günü içinde ulaşır” diye cevap veririz.

İtalya’dan Türkiye’ye gelmesi gereken kargo ne kadar zamanda gelir?

İtalya hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

İtalya’ya yola çıkan kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?

İtalya kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

İtalya’ya gönderilmeyecek ürünler var mı?

Yurtdışı kargoda gerçek zamanlı hizmet nasıl alınır? 

İtalyan gümrüğünde dikkat edilmesi gereken hususlar var mı?

İtalya gümrüğündeki sorunları nasıl çözeriz? 

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı, verdiği hizmetin kalitesi ile rakiplerinden bir adım önde olan ve minimum 1, maksimum 3 iş gününde kargonuzu istediğiniz adrese güvenli, sağlam ve ekonomik bir şekilde ulaştıran, başarısını bugüne kadar yaptığı  teslimatlarla da ispatlamış olan kargomkolay.com’da…

İtalya Venedik kargo

Uzakları sizin için yakın ediyoruz

Bugün dünya üzerindeki İtalya dahil 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı taahhüt edip ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiren kargomkolay.com İtalya’ya da uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Roma’ya, İzmir’den Pisa’ya, Antalya’dan Floransa’ya, Gaziantep’ten Venedik’e bir kargo göndermek isterseniz adresiniz belli: Kargomkolay…

Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

Mevzuata tam uyum şart

İtalya’ya kargo gönderimi yaparken mutlaka uyulması gereken kurallara ve mevzuat hükümlerine dikkat etmek gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan İtalya’daki herhangi bir adrese, ya da İtalya’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan kargo taşımacılığı şekli olan hava yolu kargo taşımacılığını yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.

İtalya’ya kargo gönderirken bu noktalara dikkat  

Örneğin İtalya’ya yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Türk Ticaret Kanunu’nun yasakladığı ürünler kargo ile gönderilemez

Türkiye’den İtalya’ya, İtalya’dan Türkiye’ye kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır ancak unutulmaması gereken ilk ve en önemli nokta Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınmasının yapılamamasıdır. Bu ürünlerin sorumluluğu da kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler işleme alınmaz.

Kapıdan kapıya teslimat

Türkiye’den İtalya’ya kargo ile gönderilen ürünler ya da evraklar, kuryemiz aracılığıyla adresine teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden kargonuzu siz de teslim alabilirsiniz.

Anlık kargo takibi

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak kesintisiz kargo takibi yapabilirsiniz. Kargo takibi ve kargo hareketlerinin anlık olarak izlenmesi ile göndericinin tüm endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

Güvenilir çözüm ortakları

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

İtalya kargo

İtalya’ya hava kargoda müşteri isteklerine tam uyum 

İtalya hava kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. Kargomkolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları +kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Yurtdışı uçak kargo fiyatlarına gelirsek:

En kısa sürede en doğru hizmeti almak adına tercih edilirliği her geçen gün artan yurtdışı hava /uçak kargo fiyatları İtalya özelinde şöyle:

İtalyaya ihracat

Dünya haritası üzerinde yer alan bütün ülkeler kargomkolay.com’un kapsama alanı içindedir. Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz kargomkolay.com’da…Siz isteyin  uzaklar yakın olsun…

Size Özel İtalya Kargo Fiyatları için Teklif Alın