Skip links

Güney Afrika Kargo Hizmeti | Güney Afrika’ya Kargo Fiyatları

guney-afrika-kargo-islemleri

GÜNEY AFRİKA KARGO İŞLEMLERİ

Güney Afrika kargo işlemleri ile ilgili kişi ya da şirketlerin cevabını aradığı soruların yanıtlarını bu yazımızda derledik.

 • Güney Afrika kargo rakamlarını artıran etkenler nelerdir?
 • Güney Afrika’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Güney Afrika kargo alıcısının eline kaç günde ulaşır?
 • Güney Afrika’ya en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir, kargo fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Güney Afrika kargonun takibi nasıl yapılır?

Yazımızda bu soruların en ayrıntılı cevaplarını bulabilirsiniz. Öncelikle efsanevi lider Nelson Mandela’nın ülkesine kargo rakamlarını artıran etkenlere bakalım.

GÜNEY AFRİKA KARGO İŞLEMLERİNİ ARTIRAN ETKENLER

guney-afrika-kargo-islemlerini-artiran-etkenler

Türkiye Güney Afrika kargo gönderimi, bu ülkenin Afrika’nın 2. dünyanın ise 31. ülkesi olmasından kaynaklanır. Öte yandan Güney Afrika Türkiye’nin Sahraaltı Afrika’daki en önemli ticaret ortağı olması itibariyle önem taşımaktadır.

Bölgenin en büyük ekonomisi olan Güney Afrika Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticaret, Sahraaltı Afrika ülkeleriyle olan ticaretin yüzde 18’ini oluşturmaktadır. Bu açıdan Güney Afrika kargo işlemleri de büyük önem taşımaktadır. Zira Türkiye ile bu ülke arasında, az değil, 13 bin kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Karayoluyla 8,5 gün süren bu mesafeyi aşmak için Güney Afrika uçak kargo hizmetlerini kullanmak daha makul bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

GÜNEY AFRİKA KARGO GÖNDERME ŞEKİLLERİ

Güney Afrika’ya gönderim yaparken ülkenin Türkiye’ye uzaklığı göz önünde bulundurulduğunda zaman kaybetmek istemeyenler karayolunu yerine rotayı “hava”ya çevirmektedir.

Güney Afrika’ya ulaşmak için uçak kargoyu kullanmak isteyenler uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ya da yurt içinde aynı hizmeti veren şirketlere ya da Kargomkolay’a başvurabilir. Güney Afrika kargo şirketleri kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile bir haftadan fazla sürecek olan gönderim işlemi 1-4 iş gününde gerçekleştirilebilir.

GAC- TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ

gac-turkiye-ticari-iliskileri

Güney Afrika Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2019 yılının ilk 10 ayında 1.4 milyar dolar seviyesinde seyretmekteydi. Türkiye’nin 463 milyon dolarlık ihracatına karşılık Güney Afrika’nın 649 milyon Dolarlık ithalatı söz konusuydu. 2018 yılında ise toplam ticaret hacmi 1 milyar 915 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre motorlu taşıtlar, makineler, kauçuk ve plastik ürünler Türkiye’nin 2018 yılında Güney Afrika’dan en çok ihracatını yaptığı sektörlerdir.

Türkiye’nin 2018 yılında bu ülkeden yaptığı ithalatta ise en büyük payı değerli taşlar, makineler ve taş kömürü almıştır.

İki ülke arasındaki uzaklığın binlerce kilometre olması ticari ilişkilerin hava kargo yolu ile devam ettirilmesinin önünün açacak etkenlerden biri olmuştur.

TÜRK YATIRIMLARI VE GÜNEY AFRİKA KARGO ARTIŞI

turk-yatirimlari-ve-guney-afrika-kargo-artisi

Öte yandan ülkedeki Türk yatırımları da Türkiye Güney Afrika arasındaki kargo trafiğine yansımaktadır. Ülkedeki Türk yatırımlarının değeri 600 milyon dolardan fazladır. Yatırımlar ağırlıklı olarak madencilik ve tekstil sektörlerinde toplanmıştır. Ayrıca, başta Cape Town ve Johannesburg kentlerinde olmak üzere, Türk vatandaşlarına ait tekstil, halı, gıda ağırlıklı ithalat, toptan ve perakende satış yapan firmalar bulunmaktadır.

Türk beyaz eşya üreticisi Arçelik 2011 yılında Güney Afrika’daki beyaz eşya üreticisi DEFY’i satın alarak ciddi yatırım yapmıştır.

Cape Town’da yer alan demir çelik fabrikası CISKO DA 7 yıl önce bir Türk şirketi olan DHT Holding tarafından satın alındı. Holding, faaliyetlerine bir Türk şirketi olarak devam ediyor.

Öte yandan LC Waikiki de Güney Afrika pazarına hızlı bir giriş yaparak ülkenin büyük şehirlerindeki en önemli alışveriş merkezlerinde yer alan en büyük mağazalarda konumlanmaya başladı.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 3 bin 600 Türk vatandaşı ikamet ediyor. Bu ülkenin vatandaşlarının da Türkiye’ye ilgisi de son dönemde artmıştır. 2018 yılında Güney Afrika’dan Türkiye’ye 53 bin 544 kişi turistik amaçlı ziyaret gerçekleştirmiştir.

Tüm bu verilen Güney Afrika kargo işlemlerinin gelişmeye açık bir yönü olduğunu göstermektedir.

GÜNEY AFRİKA’YA KARGO İŞLEMLERİ

guney-afrikaya-kargo-islemleri

Güney Afrika’ya gönderim yapmak için KargomKolay’ın ana sayfasında karşınıza çıkan işlemleri yapmak oldukça kolay. Bu işlemleri yapmak için 1 dakikanızı bile almayacak.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Güney Afrika’yı işaretleyip, paketin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin yolculuğu fiilen başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

GÜNEY AFRİKA KARGO HESAPLAMA

guney-afrika-kargo-hesaplama

Güney Afrika’ya gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Güney Afrika’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Güney Afrika gönderi ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurt dışı kargo fiyat hesaplama bölümüne gönderinizin gideceği ülke olarak Güney Afrika’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin Cape Town’a gönderilecek paket için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

GÜNEY AFRİKA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Güney Afrika’ya kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

GÜNEY AFRİKA KARGO FİYATLARI 

guney-afrika-kargo-fiyatlari-

Güney Afrika Türkiye arası gönderi fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 0.5 kg: 197.94 Euro
 • 10 kg: 228.36 Euro
 • 20 kg: 321.2 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Güney Afrika Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar. Güney Afrika ucuz kargo için, çalışılan kargo firması ile uzun vadeli anlaşmalar yapma yolu da tercih edilebilir. Böylece fiyat dalgalanmalarından kendinizi veya şirketinizi koruyabilirsiniz.

GÜNEY AFRİKA KARGONUN TESLİMAT SÜRESİ

guney-afrika-kargonun-teslimat-suresi-

Türkiye’den Güney Afrika’ya en hızlı kargo için express kargo hizmeti alınmalıdır. Express servis ile Türkiye’den Güney Afrika’ya gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO GÜNEY AFRİKA FİYATLARI

Güney Afrika’ya hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Güney Afrika fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Güney Afrika’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Güney Afrika fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Güney Afrika servisinde TURPEX‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 0,5 kg: 541 TL
  • 10 kg: 896 TL
  • 20 kg: 1606 TL

GÜNEY AFRİKA KARGO TAKİP

guney-afrika-kargo-takip

Güney Afrika kargo takip ile kargonuzun takibini yapıp, yolculuk sırasındaki durakları ve alıcısına ulaştığı zamanı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Güney Afrika’ya gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

GÜNEY AFRİKA PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Güney Afrika işlemi ile takip edebilirsiniz. PTT bu ülkeye kargo varış süresi olarak 10-14 gün arasında bir süre vermektedir.

GÜNEY AFRİKA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Güney Afrika’dan Türkiye’ye kargo göndermek de günümüz teknolojisi ve uçak sefer sıklığı düşünüldüğünde çok kolay. Bunun için Türkiye’den Güney Afrika’ya kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli.

Cape Town, Johannesburg, Pretorya’dan İzmir, Ankara, İstanbul Gaziantep ya da Konya’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

GÜNEY AFRİKA EXPRESS KARGO

guney-afrika-express-kargo

Güney Afrika express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurt dışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Güney Afrika gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Güney Afrika ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Güney Afrika Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Güney Afrika’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Güney Afrika’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Güney Afrika seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Güney Afrika için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Güney Afrika’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Güney Afrika kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Güney Afrika için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Güney Afrika için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Güney Afrika kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Güney Afrika’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Güney Afrika’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Güney Afrika’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Güney Afrika’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Güney Afrika için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Güney Afrika’ya en hızlı kargo hangisi?

Güney Afrika’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Güney Afrika’ya ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Güney Afrika’ya kargo nasıl gönderilir?

Güney Afrika’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Güney Afrika için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Güney Afrika’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Güney Afrika’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Güney Afrika’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Güney Afrika’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.