Güney Afrika Kargo Hizmeti | Güney Afrika’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

Güney Afrika kargo

GÜNEY AFRİKA KARGO İŞLEMLERİ

Güney Afrika kargo işlemleri ile ilgili kişi ya da şirketlerin cevabını aradığı soruların yanıtlarını bu yazımızda derledik.

 • Güney Afrika kargo rakamlarını artıran etkenler nelerdir?
 • Güney Afrika’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Güney Afrika kargo alıcısının eline kaç günde ulaşır?
 • Güney Afrika’ya en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir, kargo fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Güney Afrika kargonun takibi nasıl yapılır?

Yazımızda bu soruların en ayrıntılı cevaplarını bulabilirsiniz. Öncelikle efsanevi lider Nelson Mandela’nın ülkesine kargo rakamlarını artıran etkenlere bakalım.

GÜNEY AFRİKA KARGO İŞLEMLERİNİ ARTIRAN ETKENLER

Türkiye Güney Afrika kargo gönderimi, bu ülkenin Afrika’nın 2. dünyanın ise 31. ülkesi olmasından kaynaklanır. Öte yandan Güney Afrika Türkiye’nin Sahraaltı Afrika’daki en önemli ticaret ortağı olması itibariyle önem taşımaktadır.

Bölgenin en büyük ekonomisi olan Güney Afrika Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticaret, Sahraaltı Afrika ülkeleriyle olan ticaretin yüzde 18’ini oluşturmaktadır. Bu açıdan Güney Afrika kargo işlemleri de büyük önem taşımaktadır. Zira Türkiye ile bu ülke arasında, az değil, 13 bin kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Karayoluyla 8,5 gün süren bu mesafeyi aşmak için Güney Afrika uçak kargo hizmetlerini kullanmak daha makul bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır.

GÜNEY AFRİKA KARGO GÖNDERME ŞEKİLLERİ

Güney Afrika’ya gönderim yaparken ülkenin Türkiye’ye uzaklığı göz önünde bulundurulduğunda zaman kaybetmek istemeyenler karayolunu yerine rotayı “hava”ya çevirmektedir.

Güney Afrika’ya ulaşmak için uçak kargoyu kullanmak isteyenler uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ya da yurt içinde aynı hizmeti veren şirketlere ya da Kargomkolay’a başvurabilir. Güney Afrika kargo şirketleri kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile bir haftadan fazla sürecek olan gönderim işlemi 1-4 iş gününde gerçekleştirilebilir.

GAC- TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ

Güney Afrika Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2019 yılının ilk 10 ayında 1.4 milyar dolar seviyesinde seyretmekteydi. Türkiye’nin 463 milyon dolarlık ihracatına karşılık Güney Afrika’nın 649 milyon Dolarlık ithalatı söz konusuydu. 2018 yılında ise toplam ticaret hacmi 1 milyar 915 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre motorlu taşıtlar, makineler, kauçuk ve plastik ürünler Türkiye’nin 2018 yılında Güney Afrika’dan en çok ihracatını yaptığı sektörlerdir.

Türkiye’nin 2018 yılında bu ülkeden yaptığı ithalatta ise en büyük payı değerli taşlar, makineler ve taş kömürü almıştır.

İki ülke arasındaki uzaklığın binlerce kilometre olması ticari ilişkilerin hava kargo yolu ile devam ettirilmesinin önünün açacak etkenlerden biri olmuştur.

TÜRK YATIRIMLARI VE GÜNEY AFRİKA KARGO ARTIŞI

Öte yandan ülkedeki Türk yatırımları da Türkiye Güney Afrika arasındaki kargo trafiğine yansımaktadır. Ülkedeki Türk yatırımlarının değeri 600 milyon dolardan fazladır. Yatırımlar ağırlıklı olarak madencilik ve tekstil sektörlerinde toplanmıştır. Ayrıca, başta Cape Town ve Johannesburg kentlerinde olmak üzere, Türk vatandaşlarına ait tekstil, halı, gıda ağırlıklı ithalat, toptan ve perakende satış yapan firmalar bulunmaktadır.

Türk beyaz eşya üreticisi Arçelik 2011 yılında Güney Afrika’daki beyaz eşya üreticisi DEFY’i satın alarak ciddi yatırım yapmıştır.

Cape Town’da yer alan demir çelik fabrikası CISKO DA 7 yıl önce bir Türk şirketi olan DHT Holding tarafından satın alındı. Holding, faaliyetlerine bir Türk şirketi olarak devam ediyor.

Öte yandan LC Waikiki de Güney Afrika pazarına hızlı bir giriş yaparak ülkenin büyük şehirlerindeki en önemli alışveriş merkezlerinde yer alan en büyük mağazalarda konumlanmaya başladı.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 3 bin 600 Türk vatandaşı ikamet ediyor. Bu ülkenin vatandaşlarının da Türkiye’ye ilgisi de son dönemde artmıştır. 2018 yılında Güney Afrika’dan Türkiye’ye 53 bin 544 kişi turistik amaçlı ziyaret gerçekleştirmiştir.

Tüm bu verilen Güney Afrika kargo işlemlerinin gelişmeye açık bir yönü olduğunu göstermektedir.

GÜNEY AFRİKA’YA KARGO İŞLEMLERİ

Güney Afrika’ya gönderim yapmak için KargomKolay’ın ana sayfasında karşınıza çıkan işlemleri yapmak oldukça kolay. Bu işlemleri yapmak için 1 dakikanızı bile almayacak.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Güney Afrika’yı işaretleyip, paketin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin yolculuğu fiilen başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

GÜNEY AFRİKA KARGO HESAPLAMA

Güney Afrika’ya gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Güney Afrika’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Güney Afrika gönderi ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurt dışı kargo fiyat hesaplama bölümüne gönderinizin gideceği ülke olarak Güney Afrika’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin Cape Town’a gönderilecek paket için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

GÜNEY AFRİKA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Güney Afrika’ya kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işlem tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

GÜNEY AFRİKA KARGO FİYATLARI 

Güney Afrika Türkiye arası gönderi fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 5 kg: 117.70 Euro
 • 10 kg: 200.20 Euro,
 • 20 kg: 290.40 Euro.

Güney Afrika Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar. Güney Afrika ucuz kargo için, çalışılan kargo firması ile uzun vadeli anlaşmalar yapma yolu da tercih edilebilir. Böylece fiyat dalgalanmalarından kendinizi veya şirketinizi koruyabilirsiniz.

GÜNEY AFRİKA KARGONUN TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Güney Afrika’ya en hızlı kargo için express kargo hizmeti alınmalıdır. Express servis ile Türkiye’den Güney Afrika’ya gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO GÜNEY AFRİKA FİYATLARI

Güney Afrika’ya hava kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Güney Afrika fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve hesaplama yöntemini bilmelisiniz.

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Güney Afrika’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Güney Afrika fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Güney Afrika servisinde TURPEX‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL 

GÜNEY AFRİKA KARGO TAKİP

Güney Afrika kargo takip ile kargonuzun takibini yapıp, yolculuk sırasındaki durakları ve alıcısına ulaştığı zamanı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Güney Afrika’ya gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

GÜNEY AFRİKA PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Güney Afrika işlemi ile takip edebilirsiniz. PTT bu ülkeye kargo varış süresi olarak 10-14 gün arasında bir süre vermektedir.

GÜNEY AFRİKA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Güney Afrika’dan Türkiye’ye kargo göndermek de günümüz teknolojisi ve uçak sefer sıklığı düşünüldüğünde çok kolay. Bunun için Türkiye’den Güney Afrika’ya kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli.

Cape Town, Johannesburg, Pretorya’dan İzmir, Ankara, İstanbul Gaziantep ya da Konya’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

GÜNEY AFRİKA EXPRESS KARGO

Güney Afrika express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurt dışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, Güney Afrika gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Güney Afrika ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp