Skip links

Grenada Kargo Hizmeti |Grenada Kargo Fiyatları | KargomKolay

Grenada kargo

GRENADA KARGO GÖNDERİMİ

Grenada kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibi ile alakalı aklınıza takılan her ne varsa bunları sizin için özetliyor olacağız. Karayipler’de bulunan küçük bir ada ülkesi olarak tanımlanan grenada’yı aslında bizler Baharat Adası olarak biliyoruz. Grenada ülkesi dünyanın en büyük, küçük Hindistan ithalatçısı olduğunu biliyor muydunuz?

GRENADA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

T.C. Ticaret Bakanlığı bilgilerini mercek altına aldığımızda; Başkenti Saint George’s olan ülkenin 107 bin civarı nüfusu ile Parlementer Monarşi ile yönetildiğini gözlemlemekteyiz.

2016-2017 Yılları arasında Türkiye ile Grenada arasında toplam ticaret hacmi 2,1 Milyon ABD Doları seviyesinde gerçekleşmiştir. Türkiye’nin Grenada’ya ihracatı bu hacmin %85’ini oluşturmaktadır.

Dış İşleri Bakanlığı verilerine göre ise ülkenin GSYİH’i 1.2 Milyar Dolar seviyesindedir. Ülkenin gelir kaynağının büyük çoğunluğu hizmet sektöründe olmasının yanı sıra tarım sektöründe ise en büyük payı Hindistan cevizinin aldığını görüyoruz. Türkiye ile Grenada’nın ticaret hacimleri ise iki ülke arasındaki kilometrelerce mesafeden kaynaklı çok gelişememiş ve 2017 yılında 1.4 Milyon ABD Doları civarında gerçekleşmiştir.

DEİK/Türkiye-Orta Amerika-Karayipler İş Konseyi Türkiye ve Karayip topluluğu 2014 yılında Türkiye’nin ev sahipliğinde CARİCOM-DEİK arasında imzalanmıştır.

 GRENADA TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat edilen ürünler;

 • İnşaat demiri,
 • Tedavide kullanılan ilaçlar (dozlandırılmış),
 • Maya
 • Makarna
 • Meyve ve sebze suları,
 • Sular mineral ve gazlı sular

Başlıca ithalat edilen ürünler

 • Canlı Hayvanlar

GRENADA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • George Havaalanı

GRENADA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Grenada’ya kargo göndermek için isterseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren uluslararası kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini çok daha kolay ve hızlı veren bir firma firmalar var. Bunlara örnek; kargomkolay verilebilir.

Grenada kargo şirketleri hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 5 iş günü içinde adresine gönderilir. Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 4 iş gününde çok daha hızlı ve güvenilir şekilde teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız global TNT,DHL, FedEx, UPS  firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

GRENADA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 • Kargomkolay’ın Anasayfası’na
 • Fiyat Hesaplama butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Grenada’yı seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Grenada kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

GRENADA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Grenada’ya kargo göndermek çok kolay . Hemen anlatalım:

 • Kargomkolay’ın Anasayfası’na  girin.
 • Fiyat Hesaplama butonuna tıklayın.
 • Ülkeler listesinden Grenada’yı seçin.
 • Paketinizin ağırlığını girin.
 • Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 • Müşteri temsilcilerimiz sizi en kısa zamanda arayıp sizlerle iletişime geçecek.
 • Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeleri  Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 • İşlem ücretini öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

GRENADA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Grenada’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kg ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Grenada’ya 1,5 kg ağırlığında bir gönderide 32*25*20 cm ölçülerinde ki bir gönderide 32*25*20/5000 yöntemi ile Desi ağırlığının 3,2 kg ya denk geldiğini görebilirsiniz.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

GRENADA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Grenada’ya hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir gönderi ortalama 3 iş günü içinde istediğiniz adrese teslim edilir.

TÜRKİYE GRENADA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Grenada kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

GRENADA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Grenada Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 61,60 €
 • 1 kg: 66,00 €
 • 10 kg: 370,70 €
 • 20 kg: 602,80 €

PTT GRENADA KARGO FİYATLARI

Grenada kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Grenada kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Grenada’ya göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günü alır. PTT kargo Grenada’ya fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizlere kısaca özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Grenada’yı seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg:  1017 TL
 • 10 kg: 1547 TL
 • 20 kg: 2607 TL

GRENADA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Grenada’ya kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize teslim ettiğinizin onayını verdiniz.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

GRENADA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Grenada yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın Anasayfasın’da yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

GRENADA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Grenada seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE GRENADA’YA EXPRESS TESLİMAT

Grenada ile 219’dan daha fazla ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay ile çok daha kolay ve hızlı sizin gönderiniz bizim gönderimiz. %100 müşteri memnuniyetiyle kargolarınız güvenle taşıyoruz. J

Grenada Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Grenada’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Grenada’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Grenada seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Grenada için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Grenada’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Grenada kargoları ortalama 5 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Grenada için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Grenada için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Grenada kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Grenada’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Grenada’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Grenada’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Grenada’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Grenada için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Grenada’ya en hızlı kargo hangisi?

Grenada’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Grenada’ya ortalama kargo süresi 5 iş günüdür.

Grenada’ya kargo nasıl gönderilir?

Grenada’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Grenada için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Grenada’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Grenada’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Grenada’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Grenada’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.